Krtek1

Regisztráció dátuma: 2019. március 12.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Regisztráció dátuma: 2019. március 12.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Kallos Florillum Fény Hamvasító

Kallos Florillum Fény Hamvasító
2020. október 1.

Egy .1-re végződő, tehát egyértelműen hamvas végeredményt ígérő drogériás festék narancsos árnyalatot adott a hajtöveimnek és kb alatta 10 centinek, ami alatta volt. Mostam kétszer hajat hamvasító samponnal, semmi, így gondoltam, kipróbálom ezt a kis szert. A következő kis játszma zajlott (mindez egy este):
-fél liter vízbe tettem 20 cseppet, öblítés, ahogy a csomagolás írja. Semmi.
-schauma hamvasító samponba 5 csepp, alapos hajmosás. Semmi.
-kallos pakolásba 50 csepp + kallos hamvasító balzsam a tetejére, biztos ami tuti. Kb semmi.
- szinte magában 20 csepp tenyérbe, megmos, kiöblít...

A kezemet megfogta, a hajam vöröses a töveknél. Viszont nekem a kupakkal nincs bajom.

Két csillagot adok neki egyenlőre, mert él bennem a gyanú, hogy itt a festék a ludas. kb 8-as színű hajamat festettem 8.1 színnel és voltam már 10.00, 9.1 is (nem lett leszívva a hajam előtte) és nem volt semmi gond a hamvasítással, a sampon mindig megoldotta.

Update (következő reggel): Nem tudom, hogyan, de a következő reggelre egységesítette a hajszínt. Tegnap este biztosan vöröses tövekkel feküdtem le, mostanra teljesen neutrális. Már attól is féltem, mivel csak a fejem tetejére használtam, hogy következőleg az alja lesz kevésbé hamvas, de abszolút egységesnek néz ki. Megadom az 5 csillagot

CeraVe Moisturizing Cream

CeraVe Moisturizing Cream
2020. szeptember 23.

Egyik nap észrevettem, hogy az egyébként kombinált/zsíros bőrömön a szokásosnál is nagyobbak a pórusok (niacinamid mellett nem kéne) és olyan furcsa színe volt a bőrömnek, nem egyenletes. Emellett furcsa érzés is társult hozzá. Hát az történt, hogy megsértettem a védőréteget valószínűleg a túlzásba vitt hámlasztással és eddig sose tapasztaltam, de most erősen vízhiányos állapotba taszítottam a bőröm. Ebből a könnyű gél hidratálók, amiket direkt a zsírosabb bőrömre használok, már nem tudták kihúzni, így elkezdtem kutatni valami jóság után. Drogériás, drága, illatosított krémet nem akartam, így a patika felé vettem az irányt. Tudni kell, hogy fungal acne-m is van, így fontosak az összetevők a kontrollálásához.

Itt úgy láttam, sokan panaszkodnak, hogy pattanást okozott, de annak reményében, hogy niacinamide is van a rutinomban, eljött velem egy nagy bödön.
És hát imádom :D Az első éjszaka után már látszott, hogy a bőröm sokkal nyugodtabb, a pórusok összementek, a bőrtónus egyenletesebb lett és hidratáltnak látszott és érződött is a bőröm. Már pár hete használom minden este és szinte minden reggel is, semmi problémát nem okoz. Vízhiány azóta nem jelentkezett, jól maga alatt tartja a szérumokat ez a kis csoda. Úgy vettem észre, gyorsabban gyógyulnak a kis sebek/pattanások nyomai is tőle, valószínűleg amiatt, mert rendívül jól hidratál és optimálisan funkcionál emiatt a bőr. De a legjobb, hogy a fungal acne-t se irritálja!

Ár-érték arányban is csillagos ötös, a drogériás kencékhez képest ez egy hatalmas adag, sokkal jobb tulajdonságokkal szerintem. Néha ekcémás foltokra is használom kézfejen, egy óra alatt teljesen visszahidratálja és megnyugtatja a bőrt.

Egyszóval ez egy igazi kis csodaszer az én polcomon minden tekintetben, ezek után csak őt fogom venni.

Lornamead CD Milde Seife Savon Doux

Lornamead CD Milde Seife Savon Doux
2020. szeptember 23.

Glicerines, átlátszós, így szemöldök formázására tökéletes. Kellemes retro illata van. Szappanként nem használom, de ugye egész nap a szemöldökömön van, így a bőrömmel is érintkezik és sose szárítja ki. Az ára nagyon kedves, dm-ben kb 300 forint.