kvin

Regisztráció dátuma: 2014. október 29.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2014. október 29.
Bőrtípus: Normál

Megnézem

Aerin Lauder Iris Meadow EDP

Aerin Lauder Iris Meadow EDP
2019. szeptember 12.

Jajj, sajnos őt nem nekem találták ki.
Üvegéből szimatolva annyira ígéretes és sokkal-sokkal jobb, mint a bőrömre fújva, - megértem a pozitív véleményeket -, így ezt a vakvágányt megint csak a kémiának tudom be.
Az eleje, és még sokáig annyira poros, hogy már szinte koszosnak nevezném. Citrusok sehol, csak por és por, de nem a finom púderporos fajtából, hanem olyan érzés, mint amikor a kocsi felveri a sóder alatt szunnyadó porréteget. Utcai por és kosz, elfordítod a fejed, nem akarsz levegőt venni.
Hiába múlik el a középvégen, akkor sem akarok ilyen élményeket egy parfümtől.
Lecsendesedés után egész kellemessé érik, de ekkorra már annyira kis haloványka, hogy úgy kell belefúrnom az orromat a bőrömbe, hogy érezzem. Vagyis összegezve: az intenzív szakasza számomra kellemetlen, az élvezhető része pedig már csak gyenge lecsengés. Gyengéd és finom, akár egy testápoló.

Carolina Herrera 212 EDT

Carolina Herrera 212 EDT
2019. szeptember 5.

Szeretem az ilyen "egyszerű, de nagyszerű" illatokat! Bármikor bevethető, és úgy gondolom, ugyanolyan alapdarab, mint mondjuk egy szempillaspirál vagy egy kis pirosító. Minden nőnek kell lennie egy ilyennek a tarsolyában, csak meg kell találni a megfelelő Jolly Jokert. Legyen szó akár a leglezserebb famer-pólós szettről, nagyon letisztult nadrág-inges megjelenésről, kiskosztümről, szigorú szoknyás outfit-ről vagy egy egyszerű lenge nyári ruháról, mindenhez működik. Ugyanolyan megfelelő egy barátokkal töltött naphoz, mint az első pár randihoz. És lehet, hogy furán hangzik, de ez egy "kényelmes" illat. Jobban kifejezi, mint ha azt mondanám, hogy "biztonsági játékos", azok számomra a jellegtelen, 12-egy-tucat illatok. Ez tényleg arról szól, hogy mit tud hozzátenni a viselője, nem uralkodik el rajta, csak kiemel.
Csak azért 4 csillag, mert nekem van más Jokerem: pl. a DKNY Women vagy Jil Sander eredetije.

Kenzo Madly EDT

Kenzo Madly EDT
2019. szeptember 5.

Hú de jól lehúzták előttem, pedig szerintem nem olyan rossz ez, annak ellenére, hogy nagyon nem én vagyok. Nem olyan rossz, de nem is olyan jó.
Az üvege nekem pl. kifejezetten tetszik, és már abból szimatolva is különlegesnek találom, nem mondanám kifejezetten gyümölcsösnek, ott van benne a fanyarság, kíváncsian próbáltam ki. A bőrömmel érintkezve viszont egy alapvetően hideg, éles, mondhatni fémes illat benyomását kelti, amiben a gyümölcsök HÉJA jelenik meg inkább, mint maga a gyümölcshús. Ez nem baj, sőt! De valahogy ez a gyümölccsel bekenegetett fémkard asszociáció nem én vagyok. Amennyire a cédrus már az elejétől hasít, a pézsma annyira későn jelenik meg, de ez kellett neki, nagyon szépen puhul, a végére egyre jobb lesz.
Érdekesnek továbbra is érdekes...
Hűvös időben próbáltam, talán azért jött elő ez a "hidegsége", nyáron lehet, hogy a gyümölcsös édessége miatt nem szeretném. Valahol a kettő közötti tavaszi/őszi illatnak érzem, én is vidám napokra, naplementékre - a "falusi szüreti mulatság" találó - ajánlanám, semmiképp sem súlyos, drámai estékre, estélyekre, színházba/operába ez kevés, nem az a típus.
Szilázsa teljesen rendben van, órák múlva is az orromba szökik az illat, ahogy mozgok.