kvin

Regisztráció dátuma: 2014. október 29.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Pigmentfoltok

Regisztráció dátuma: 2014. október 29.
Bőrtípus: Normál

Megnézem

Bottega Veneta Essence Aromatique Unisex

Bottega Veneta Essence Aromatique Unisex
2020. július 17.

Szerintem felejtsük is el gyorsan a Shalimar-hasonlatot. Valaki egyszer leírta, azóta hozzá "illik" hasonlítani, pedig nem sok köze van egymáshoz. A Shalimar - akár az Eau verzióról beszélünk - határozottan vaníliás, balzsamos íriszes unikum, jó adag édességet kompenzáló bergamottal, a Bottegának pedig kb. legutolsó szegmense a vanília. Éppenhogy csak alápislákol, sokkal inkább fás, fűszeres beütéssel. És a bergamott max. az elején üti fel a fejét, ahogy jött, úgy megy is.
Rajtam összességben nagyon szerecsendiós-fahéjas érzetű, pedig egyik sincs benne.
Bőrközeli, de olyan, amit falnál, annyira magával ragadó. Ez a finomság hamar kialakul, lineárisnak érzem, emiatt számomra kissé unalmas. Hiányzik a pikantéria, az a homályban megbújó bizonyos plusz, amitől összeugrik a gyomrod. Csak ezért nem max csillag.
Nagyon finom illat, de nekem nem szerelem.
A Shalimar balzsamos, olvadó édességével egy lapon sem említeném. Bizonyos tekintetben sokkal jobban tetszik, csak azt a kis pluszt hiányolom. Teljesen más a kettő. Az előbbi édes-vaníliás, de vannak benne átmenetek, kibontakozások, az utóbbi pedig egy kérgesen fás illat a szantál szintén fás édességével és fűszeres fahéj érzetével, viszont egysíkúbb, nagy bánatomra. Pedig imádnám.
Tartóssága pedig szintén felülmúlja a Shalimart, másnap, több kézmosás után is intenzíven illatozik a bőrömön. Emiatt megérdemel még fél csillagot.
Aki hozzám hasonlóan szereti a fás illatokat és nem zavarja, ha esetleg az elejétől végéig ugyanolyan egy parfüm - persze bőrkémia függvénye -, akkor nagyon jó szívvel tudom ajánlani.

I Profumi Di Firenze Magnifico 1 Mirto Imperiale

I Profumi Di Firenze Magnifico 1 Mirto Imperiale
2020. július 3.

Az első illat, ami a firenzei Spezierie Palazzo Vecchio történelmi kis manufaktúrának készült és az ókori Római Birodalom inspirálta.
Az olaszok történelmi örökségük nyomán is nyilván többet tudnak ezekről az időkről, nekem elképzelésem sincs, milyen illatok lengedezhettek akkoriban.
Főszereplő a mirtusz, amely enyhén fűszeresen-édeskés, nagyon jellegzetes aromájú illat. A görög-római mitológiában Aphrodité, illetve Vénusz szent fája, a szenvedélyes szerelem, a hűség és a termékenység jelképe volt. Az ókorban ismert gyógynövény volt, de szeszt is főztek belőle. Elképzelem, ahogy egy-egy hódítás előtt felhörpintették, majd a sebesülteket a gyógyfőzetével kenegették. Biztos, hogy nagyon meghatározó illat volt akkoriban.
Mivel a mirtusz az éllovas, az egész parfüm pezsgően aromás, friss, zöldes, némileg szappanos (olyan sportos férfi formában), sőt inkább gyógynövényes, csöppnyi fűszeres pikantériával. Mégis van benne valami melankolikus, valahogy hordozza a sok-sok évnyi háborúskodás emlékét és veszteségeit.
Aki szeretne belekóstolni azoknak az időknek a légkörébe, ezzel az illattal megteheti.
Nagyon erős parfümkoncentrátum, szilázsa, főleg tartóssága elképesztő.
Bár unisex, rajtam ő tényleg maszkulinná válik. Ettől még nőként lehet vele kísérlezetni.
Én személy szerint lehetőleg harcedzett, de legalábbis sok mindent megélt, külvilág felé nem mutatott érzékenységű férfiaknak ajánlanám.

Elizabeth Arden Green Tea Scent Spray

Elizabeth Arden Green Tea Scent Spray
2020. július 3.

Hát...nem rossz, de nem is nagy illatélmény. A Green Fig kifinomult ízlésességének nyomába sem ér.
Hiába a sok illatjegy, ez egy zöld-citrusos kis semmiség, ami elfújkálni tökéletes, de sosem lesz meghatározó. Egy frissítő testpermetnek megteszi, de a parfüm-kategória nem itt kezdődik.
Pedig a teás-illatot is lehet jól csinálni. Hol van ez a Bvlgari vörös teájához képest?!
Még hogy az elején harsány? Aki így érzi, valószínűleg nem találkozott még igazán "ütős" parfümmel. Biztos velem van a baj, az orrom már annyi mindennel megismerkedett kategóriájában (is), hogy már nem esek hanyatt az efféléktől. A citromos légfrissítő hasonlat sem áll távol tőle. Nekem ez Pickwick citromos zöld teája. Kész. Akár azzal is meglocsolhatnám magam. Nagyon harmatos, felejtős.
Sőt, egy idő után már zavaró is, szerencsére egy könnyed szappanos kézmosással el is tűnik.