kvin

Regisztráció dátuma: 2014. október 29.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Pigmentfoltok

Regisztráció dátuma: 2014. október 29.
Bőrtípus: Normál

Aromax Kendermagolaj

Aromax Kendermagolaj
2023. május 31.
(!)

Szintén tesztelésre nyertem - nagyon köszönöm a lehetőséget - és én azért kicsit több időt hagytam neki. Nekem személy szerint nem tetszik az illata, frissen a ricinusolajra emlékeztet, beszívódva pedig az olyan olajos maglisztekre, amikkel sütni szoktam (lenmag, tökmag, stb.), viszont a családban van valaki, aki az erősen száraz, ekcémás, repedezett bőrére örömmel elfogadta (tudom, hogy az Avon Cannabisos krémjét is szereti), így az ő, releváns tapasztalatait írom le szűk 3 hónapos használat után.
Alkalmanként 3-4 csepp olaj a szokásos krémhez adva, kivéve kifejezetten az ekcémás, berepedezett tenyérre, ott alkalmanként 4-5 csepp, vagy csupán magában az olajat használva.
A célszemély számára az illata nem zavaró, krémhez adva nem is érződött. Száraz bőrfelületen gyorsan beivódik, azonnal sima lesz a bőr felülete. A kevésbé száraz arcon az esti rutin után még másnap reggel is érezhető a jelenléte, mosakodásnál olajos érzet tapasztalható, ezért itt csökkentve lett az adag 3-4-ről 1-2 cseppre. Így is határozottan megnöveli a krém hatékonyságát. A kézen lévő ekcémás bőrfelületet puhán tartja, kellemes tapintású. Nem csípi a bőrt, sem a berepedéseket.
Gyakoriság: Arcra napi 2 alkalommal (krémhez 1-2csepp, reggel-este), kézre napi 3-4 alkalommal krémmel vagy anélkül, 4-5 csepp mindkét tenyérre, kar és lábszár (krémmel keverve 3-4 csepp végtagonként, napi 2 alkalommal, reggeli és esti rutinnál)
Így az 50ml-s kiszerelés kb. harmada fogyott el, ha úgy kalkulálunk, hogy a téli hónapok is beleesnek, - amikor nagyobb az igénybevétel, a bőr jobban kiszárad -, akkor egy fiola bő félévig elég. Maximális elégedettség, biztos, hogy később is fogja még használni a terméket.

Molinard Nirmala EDP (2012)

Molinard Nirmala EDP (2012)
2022. július 21.

Egy ideje már tervezgetem, hogy írok róla, de úgy éreztem, 40 fokban nem tudok méltóan tesztelni egy parfümöt sem. Megvártam hát a hűvös éjszakát, amikor is nem folyik szét a bőrömön.
Pedig ő még azt is kibírná, de erről később.
Nirmala. Hindu név, jelentése: tiszta, erényes, makulátlan
És pontosan ilyen, de nem az európai "mosóporos/öblítős"-tisztaság értelemben. Abszolút megragadja az indiai esszenciát, poros forróságban férjhez adni egy szűz leányt, kívülről hiába talpig díszben, mindenféle színes kelmékkel borítva, lényében önmaga tiszta ártatlanságában (mond valakinek valamit a Sense8?!)
Ezt az első, szikrázó benyomást itt az egzotikus gyümölcsök testesítik meg, de ha ezen túllátunk, megmutatkozik az igazi szépsége, a valódi, megfejtésre váró ártatlansága.
Versace Red Jeans élményt juttatta eszembe, ami a gyümölcsössége ellenére mégis tartogatott valami izgalmat és eggyé tudott válni velem, sőt tinikorom védjegyévé nőtte ki magát.
Mégis egészen más.
Lecsengésében rendkívül puha, szinte éteri, amit egy finom, titokzatos füstösség leng körbe. Ezen jellegében érződik igazán, hogy a hőség nem fog ki rajta, sőt, lehet, hogy akkor lenne még intenzívebb, hiszen erre lett alkotva, ide írta a sorsa. Annyira passzol a hűvösebb időhöz, mint egy fényűző száriba bújtatott finom hölgy 15 fok alatt. Működhet, sztereotípiát levetkőzve (is) egy különleges hatás.
Férfi orra alá toltam a csuklómat, - aki egyébként is szereti az indai konyhát - és azt mondta "ú, ez baromi jó!".
És tényleg jó.
Olyan, mintha érezném benne az édeskés, mégis intenzív indiai fűszereket, korianderes-curry, nem ragacsos, tucatárus, hanem egy felsőkategóriás (konyhai) labor minőségben.
Szilázsra, tartósságra sem lehet panasz, bőrön órák múlva is rendkívül intenzív, - el tudom képzelni, hogy ruhán mennyire átható lehet -, csodálatosan lengedező különlegesség.
Orrnak ilyen, fülnek a lelkileg felemelő, elmélyült, "chill" indiai beütésű zene lenne a társa, amely élmény szintén még hosszú időre veled marad.
Hozzám nem illik, nem az én világom, viszont rendkívüli illat, amit nagyon tudok értékelni.

House of Sillage Chevaux D´Or

House of Sillage Chevaux D´Or
2022. január 26.

Tarzicia véleményével értek egyet, teljesen jól megfogalmazta, ezért rövid leszek.
Édeskésen gyümölcsös sok-sok rózsával, de valahogy nekem sem áll össze. Valóban néha felüti a fejét némi szúrósság (ahogy ő írta, savanykás), tökéletes a múzeumos hasonlat, inkább kiállításon nézegetném, mint viselném. És nem véletlenül érezte a szantált - én is határozottan kiérzem belőle -, megnéztem a márka oldalán és ott a vanília mellett az van, nem tonka.
Az "aranylovak" és csendélet sehogy nem jelenik meg előttem, magát az elnevezést sem értem, mi köze van az illathoz. A "Buissons Abstraits" találóbb lenne.
Rajtam a tartóssága maximum pár óra, de már félóra után kezd elhalványulni, és addig sem szökik bele a levegőbe körülöttem, amire megjegyeznék, hogy "de jó illata van valakinek". 2 embertől is megkérdeztem, - mert gépelés közben sem érzem, csak ha odahajolok a csuklómhoz - és sajnos elég közel kellett jönni, jóindulattal max. félméteres, de inkább 20-30cm-s távolságú a szilázsa.
Abszolút túlárazottnak érzem, annyira nem ütős, illetve nem érzem azt, hogy egy 100+ezres parfümöt viselek - a gyönyörű design-tól eltekintve -, de hát az üvegtervezőt is meg kell fizetni...