kvin

Regisztráció dátuma: 2014. október 29.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2014. október 29.
Bőrtípus: Normál

Megnézem

Atelier Cologne Rose Anonyme

Atelier Cologne Rose Anonyme
2019. május 21.

Fújósban érkezett hozzám, valamikor... előbányásztam a mintás dobozomból és nem is figyeltem, hogy mi ez, márka nem volt ráírva, csak hogy "Rose Anonyme", tehát elfogultságról nem lehet beszélni - merthogy imádom a márka illatait -, sőt rózsás illat lévén negatívan álltam hozzá.
Aztán felfújtam és lelket megremegtető érzés fogott el, amit nehéz megmagyarázni, körülírni, illatjegyek kivesézése ilyenkor fölösleges. Azonnal rákerestem, hogy mi ez, és ekkor jöttem rá, hogy bizony egy újabb AC csodával van dolgom!
Nem olvastam el a véleményeket, de csak tippelek, hogy a negatív csillagozások azoktól születtek, akik egy "átlagos" rózsás illatot vártak. Nos, az AC kreációi sosem egyszerű "ilyen-olyan" illatok, mindegyik egy érzés, ahogy ez is. Valaki vagy érti, érzi a rezgéseit vagy nem. Ezzel végképp bebizonyosodott, hogy - az illat jellegétől függetlenül - mi nagyon egy hullámhosszon vagyunk!
Olvasom a hirdetés szövegét... és ez csak még inkább megerősít az élményben: River Song illata ez (Dr. Who), egy nagyon dögös, vagány, igazi telivér 30-40-es magabiztos felnőtt nőcié, aki mellesleg szuper intelligens archeológus. És pontosan ez a kis plusz pikantéria van meg ebben a parfümben, a sárgult papiruszok, a régi, poros könyvtárak, időrágta bútorok, elfeledett épületek rejtélye. Az oud - ood ;) - ami a lehető legnagyobb nemességben van jelen.
Olyan illat, ami vágyat szül, - amiért a férfiak nézik előszeretettel a maffiafilmeket - ilyen akarok lenni!
A rózsa egyáltalán nincs túltolva, csak finoman körüllengi, az esendő, érzékeny nőiesség a titokzatos, "egzotikus idegen" köntösében, miközben egy nagyon kemény, bátor, céltudatos, okos nő képét vetíti elénk. Igazi ikon.
Rajtam sokkal jobban működik, mint az üvegcséből szaglászva. Felveszi viselője alakját, ezt muszáj kipróbálni.
Nem gondoltam volna, hogy valaha is szívesen viselnék rózsás illatot, annyira távol áll tőlem ez a virágos világ - és ez nem is ilyen -, de Atelierék megvettek kilóra. Immár sokadjára.

Essence Fresh & Fit Awake Alapozó

Essence Fresh & Fit Awake Alapozó
2019. május 20.

A 20-as Fresh Nude (elvileg középső) árnyalatot vettem, gondoltam jó lesz a semleges, közepes-világos bőrömhöz, de még ez is ijesztően világos, "ázsiai" sárgás árnyalat!
Mivel ennyire nem passzol a szín, ezért csalóka lenne a fedéséről nyilatkoznom, hiszen eldolgozás előtt olyan, mintha kimaszkoltam volna magam, utána pedig alapból "átüt" alóla a bőröm. Az illata pedig kifejezetten irritálja a szaglószervemet, annyira "parfümös", de az én orromnak nem a jobbik fajtából...

Biztosan jó alapozó, másnak, mi nem passzolunk össze, ezért tovább adnám, ha valakit érdekel.

Artdeco Rich Treatment Foundation

Artdeco Rich Treatment Foundation
2019. május 8.

Cserebere útján akadtam rá és végül került hozzám ez a kis drága - ezer hála és köszönet ezúton is Vicának (kolozsve), hogy ismét egy ilyen sikeres bizniszt bonyolítottunk le. Előtte még nem is hallottam erről az alapozóról, de mivel most évszakváltáshoz - és leendő lebarnult bőrömhöz - alapozó keresésben voltam, éppen kapóra jött. Látatlanban vásárolni alapozót mindig lutri, ezért ennek is alaposan utánanéztem neten, azok alapján bevállaltam, és nem csalódtam!
A fedése nagyon szép, közel sem full-hatás, - mint pl. az Armani High Coverje, de az kifejezetten "magas fedés", ehhez megfelelően sűrű - ez nem ezt ígéri, de nem is kell. Közepes fedésű, elvileg vízálló - ezt még nem teszteltem -, de így is nagyon szépen takar, nem "maszkosan" de szerintem nem is kell az mindig, a hétköznapokra. Tökéletesen egybeolvad a bőrrel, nagyon jó érzés viselni, részemről maximális ajánlás.
Hogy az árnyalattal is segítsek - a vélemények olvasásakor nekem segít a választásban, ha erről is szó esik - elvileg 9 árnyalat létezik az art deco honlapja szerint - ebből pl. a Müller 8-at forgalmaz, de a notino már csak 5-öt - sorrendben: 28 - porcelain light, 23 - dark porcelain, 21 - delicious cinnamon, 18 - deep honey, 17 - creamy honey, 15 - cashmere rose, 12 - vanilla rose, 10 - sunny shell, 09 - soft shell.
A húszassal kezdődőek világosak, a tízesekből pedig az első kettő meleg (mézes) árnyalat, a
"vaníliás rózsa" még egy jó opció lehet, az utolsó kettő pedig sötétebb, mélyebb tónusú bőrre való. Nekem a 15-ös cashmere rose lett meg, ami nyár típus lévén most, a még le nem barnult őszi/téli bőrömre tökéletes!
Aki hasonló "sötét", lágy nyár típus semleges bőrszínnel (hiába "hideg" típus, a bőre nem is rózsás, nem is barackos, hanem valahol a kettő között) világosnak ható, de valójában nem az, viszont nem is sötét, inkább olívás hangsúlyú bőrszín és állandó gondban van az alapozóválasztással, annak talán ez segítség lehet.
Magát az alapozót mindenképpen ajánlom, én már most szeretem! :)