kvin

Regisztráció dátuma: 2014. október 29.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Pigmentfoltok

Regisztráció dátuma: 2014. október 29.
Bőrtípus: Normál

Megnézem

Serge Lutens Vitriol D'oeillet EDP

Serge Lutens Vitriol D'oeillet EDP
2021. április 29.

Ki gondolta volna, hogy ennyire szeretni fogok egy szegfűs illatot?!
Na jó, még nem kiabálom el, de az első ismerkedés vele nagyon meggyőző. Mondjuk okozott már nagy meglepetést édes és virágba-borulós illat is. Hát kérem, az előítéleteket hátrahagyva, ezért kell próbálgatni.

Szegfű és fűszerek. Így tudnám röviden összefoglalni.
És bővebben?
Nincs mese, felfújás után azonnal elénk tárja az erőteljes fűszerességét, ami alatt szépen kezdenek kibontakozni a virágok, a pikáns szegfű és a kezdeti hűvöskés-elegáns szegmens kezd felmelegedni egy simogató, krémes érzetbe. Már-már diósan édeskés, de folyamatosan változik.
Néha nyersen fás-fűszeres, néha átcsap hűvös eleganciába. Cseppet sem femme fatale, mégsem nebáncsvirág. Nem szigorú, de nem is romantikus.
A szegfű ellenére nem régimódi, de nem is hiszem, hogy modern orroknak való.
A modern parfümökbe egyébként is nehéz belepasszoltatni a szegfűt, ösztönösen régimódinak, retrósnak érezzük - mégha az IFRA szabályozások miatt már csak mesterséges anyagokkal próbálják is előcsalogatni -, akkor is a régi idők "nagy" virágos parfümjei jutnak az eszünkbe.
Ez az illat egy kísérlet a szegfű frissítésére, modernizálásra a fűszeres jegyek segítségével.
A paprikától kicsit talán még bohém is, de nem hippis.
Nagyon okosan összerakott, intelligens illat. Tartással bíró, de nem karót nyelt. Egyedi megjelenésű, egyfajta romlott lazaságot sugárzó, magára mégis sokat adó, pikáns humorú, kitűnő szellemű művész.
Tartóssága épp olyan hosszú távon mozog, mint egy kortársai közt is népszerű író-költő esti teázgatása a szalonban, amit éjszakai abszintozás, majd hajnali világmegváltó eszmecsere követ, mielőtt eltűnik a hajnali ködben. És holnap újra találkozni akarunk vele.

Roger & Gallet Fleur de Figuier EDP

Roger & Gallet Fleur de Figuier EDP
2021. április 23.

Az édes-gyümölcsös illatokat nem, viszont a zöld-fügéseket szeretem. Ezért érdekes kísérelt volt, mit tud nekem nyújtani ez a kombináció.
Felfújás után kissé csalódtam, berobban a lekváros édesség, rajtam kissé narancsos, a jól megérett édes fajtából, a leve, ami után ragad a kezünk.
Pár perc múlva van egy biztató változás, kezd bekúszni a füge igazi valója, bőrével, levelével együtt, amit a pacsuli hoz ki, de önmagában nem igazán észrevehető. Sajnos ez nem tart sokáig, hamar megnyugszik és marad egy kellemes, természetesen lédús gyümölcsös édesség.
A fás jegyek is elhalványodnak az édesség árnyékában - leginkább a kissé púderes leszáradású pézsma mellett érezhető - , ami mindent körül leng, viszont legalább nem cukrosan, hanem nagyon természetes módon. Abszolút nőies, meleg, komfortos édesen gyümölcsös illat, nem igazán az a kimondottan fügeillat, ezért aki ilyet keres, annak csalódást okozhat.
Egyáltalán nem mondanám nyárinak, szerintem bármikor viselhető annak, aki szereti ezt a kategóriát. Ráadásul a szilázsa nagyon hatásos, egy fújás után kb. 5 méteres körzetben árad rólam (meg is jegyezték), csak éppen az elvárásaimhoz képest nem igazán érzem különlegesnek.

Heeley Parfums Menthe Fraiche

Heeley Parfums Menthe Fraiche
2021. április 19.

Második Heeley próbálkozásom, az első mandulás 4 csillagot ért el nálam, ez alatta van, de annyira, hogy majdnem kettőt adtam, csak az eddigi maxos értékelések tartanak vissza. Ha csillagozásban nem is, de szavakkal szigorú és őszinte leszek.
Felfújás után olyan, mint amikor kinyitom a mosóport, megcsap a művi frissesség
Egyik reggel indulás előtt telepermeteztem magam, nem spóroltam - csuklók, nyak, tarkó, haj - és mire megérkeztem, kb. másfél órás út után már semmit nem éreztem az "aurából". Tesztelésen kívül, egy átlagos hétköznapon nem szagolgatom magam, egy parfüm ne is így működjön, akkor jó, ha ide-oda mozogva meg-meglibben és körülvesz. Ezt mások egy-két fújás után is tudják nyújtani, ő nem.
Mindenki áradozik róla, mennyire egyedi, meg ki lehet ríni belőle a tömegből... nos én egy árva megjegyzést nem kaptam arra, mit viselek, nemhogy dicséretet, pedig hosszú nap volt.
Számomra határozottan nem a legjobb mentás illat, sőt totálisan elhanyagolható, kb. mintha egy citromfüves szappannal mosnék kezet (és itt megint beugrik az a bizonyos mosópor-szag) Ez nekem nem igazán parfüm.
Nem rossz, nem büdös, persze, hogy nem, de nem is az, amit vártam. Biztosan a bőrkémia, ez így sikerült. Pozitívum, hogy ruhán tartós, tehát nyilván nem vele van a baj, csak mi ketten nem működünk.
Többször nem tenném fel, mert semmi értelme.