kvin

Regisztráció dátuma: 2014. október 29.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Pigmentfoltok

Regisztráció dátuma: 2014. október 29.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Pigmentfoltok

Krémmániás adás-vétel

Krémmániás eladó: 955 eladás
Megnézem
Krémmániás vevő: 438 vétel
Megnézem

Molinard Nirmala EDP (2012)

Molinard Nirmala EDP (2012)
2022. július 21.

Egy ideje már tervezgetem, hogy írok róla, de úgy éreztem, 40 fokban nem tudok méltóan tesztelni egy parfümöt sem. Megvártam hát a hűvös éjszakát, amikor is nem folyik szét a bőrömön.
Pedig ő még azt is kibírná, de erről később.
Nirmala. Hindu név, jelentése: tiszta, erényes, makulátlan
És pontosan ilyen, de nem az európai "mosóporos/öblítős"-tisztaság értelemben. Abszolút megragadja az indiai esszenciát, poros forróságban férjhez adni egy szűz leányt, kívülről hiába talpig díszben, mindenféle színes kelmékkel borítva, lényében önmaga tiszta ártatlanságában (mond valakinek valamit a Sense8?!)
Ezt az első, szikrázó benyomást itt az egzotikus gyümölcsök testesítik meg, de ha ezen túllátunk, megmutatkozik az igazi szépsége, a valódi, megfejtésre váró ártatlansága.
Versace Red Jeans élményt juttatta eszembe, ami a gyümölcsössége ellenére mégis tartogatott valami izgalmat és eggyé tudott válni velem, sőt tinikorom védjegyévé nőtte ki magát.
Mégis egészen más.
Lecsengésében rendkívül puha, szinte éteri, amit egy finom, titokzatos füstösség leng körbe. Ezen jellegében érződik igazán, hogy a hőség nem fog ki rajta, sőt, lehet, hogy akkor lenne még intenzívebb, hiszen erre lett alkotva, ide írta a sorsa. Annyira passzol a hűvösebb időhöz, mint egy fényűző száriba bújtatott finom hölgy 15 fok alatt. Működhet, sztereotípiát levetkőzve (is) egy különleges hatás.
Férfi orra alá toltam a csuklómat, - aki egyébként is szereti az indai konyhát - és azt mondta "ú, ez baromi jó!".
És tényleg jó.
Olyan, mintha érezném benne az édeskés, mégis intenzív indiai fűszereket, korianderes-curry, nem ragacsos, tucatárus, hanem egy felsőkategóriás (konyhai) labor minőségben.
Szilázsra, tartósságra sem lehet panasz, bőrön órák múlva is rendkívül intenzív, - el tudom képzelni, hogy ruhán mennyire átható lehet -, csodálatosan lengedező különlegesség.
Orrnak ilyen, fülnek a lelkileg felemelő, elmélyült, "chill" indiai beütésű zene lenne a társa, amely élmény szintén még hosszú időre veled marad.
Hozzám nem illik, nem az én világom, viszont rendkívüli illat, amit nagyon tudok értékelni.

House of Sillage Chevaux D´Or

House of Sillage Chevaux D´Or
2022. január 26.

Tarzicia véleményével értek egyet, teljesen jól megfogalmazta, ezért rövid leszek.
Édeskésen gyümölcsös sok-sok rózsával, de valahogy nekem sem áll össze. Valóban néha felüti a fejét némi szúrósság (ahogy ő írta, savanykás), tökéletes a múzeumos hasonlat, inkább kiállításon nézegetném, mint viselném. És nem véletlenül érezte a szantált - én is határozottan kiérzem belőle -, megnéztem a márka oldalán és ott a vanília mellett az van, nem tonka.
Az "aranylovak" és csendélet sehogy nem jelenik meg előttem, magát az elnevezést sem értem, mi köze van az illathoz. A "Buissons Abstraits" találóbb lenne.
Rajtam a tartóssága maximum pár óra, de már félóra után kezd elhalványulni, és addig sem szökik bele a levegőbe körülöttem, amire megjegyeznék, hogy "de jó illata van valakinek". 2 embertől is megkérdeztem, - mert gépelés közben sem érzem, csak ha odahajolok a csuklómhoz - és sajnos elég közel kellett jönni, jóindulattal max. félméteres, de inkább 20-30cm-s távolságú a szilázsa.
Abszolút túlárazottnak érzem, annyira nem ütős, illetve nem érzem azt, hogy egy 100+ezres parfümöt viselek - a gyönyörű design-tól eltekintve -, de hát az üvegtervezőt is meg kell fizetni...

Carven Vetiver

Carven Vetiver
2022. január 4.

És megint én leszek első.
Magamnak szánt illat, a türkiz külsővel amúgy is megvett, de mivel férfi illat, ezért úgy is tesztelve (lásd:lentebb)

A Carven három fő férfivágánya közül (Pour Homme, L'eau Intense, Vetiver) ez utóbbi a leggyengédebb - számomra az unisexbe hajló vonal, erre erősít rá a csodaszép türkiz üvege is -, ami elvileg már-már sós irányba mozdul. Holott a sósságból én vajmi keveset érzek, inkább a kissé pikáns, puha levendula illatozik az orrom alá. És nem, nem azért, mert "hát igen, nem mindenkinek van hozzá orra..." ! Khm. Az illető valószínűleg nem hallott még arról, amit úgy hívunk: egyéni bőrkémia.
A bőröm alapvető édessége miatt rajtam ezek a "sós" illatok nem igazán tudnak érvényesülni, egyszerűen minden bepuhul (éppen ezért nem bírom elviselni az eleve édes illatokat, de ez most mellékes)
Most a leírás szerint megyek végig:
- egyszerre dinamikus (grapefruit, citrom), - az első percekben abszolút, ezt aláírom, de ezen, a bergamott és a lédús grépfrút-fröccs nyomán ne is csodálkozzunk (nem szabad, hogy az ilyesféle indításra érzékeny orrokat megtévesszen az esetleges "megint egy citromos légfrissítő" asszociáció! Ez nyilván nem ennyi...) A citrusosság átmegy citromfűbe, a hirtelen gyümölcsösség érzetét átveszi a zöldes fanyarság.
- intenzíven férfias (levendula, szerecsendió) - vitatkoznék. A levendula szerintem minden, csak nem "intenzíven férfias". Sőt! A levendula önmagában az egyik legnőiesebb, "bújósabb" illatjegy. A szerecsendió egy csöppnyi édeskés fűszerezést, kicsit erős "húzós" pikantériát ad hozzá, de semmiképp sem nevezném ettől férfiasnak. Főleg azoknak a nőknek, akik szeretik a fűszeresebb illatokat, ez semmi.
- és férfiasan érzéki (Vetiver) - megint lehetne vitatkozni, hogy a vetivert mennyire tartjuk férfiasnak. Én pl. nem. Több csodás női parfümöt tudnék említeni, aminek egyszerűen jót tesz, anélkül, hogy eltolná a férfias vonal felé.
Persze ez egy kimondottan vetiveres parfüm, mégsem csak ennyi. Ott van még az édeskés-fás szantál alap és a balzsamos benzoin, ami szintén édeskésen puha. Vetiver szalagcím ide vagy oda, ez sokkal több annál. És mintha még narancsvirágot is éreznék benne.... lecsendesedésben már tökéletesen nőiesnek mondanám, legalábbis úgy, ahogy rajtam illatozik, biztos, hogy nem szeretném érezni egy alfahímen. A tartósságával van bajom, illetve a kipárolgásával, nekem viszonylag hamar bőrbe olvadó, elég tompa.
Összességében én nyugodt szívvel ajánlom kipróbálásra nőknek is, egyáltalán nem határozottan férfias vonalat követ, sokkal inkább unisex, frissítő, majd levendulásan bepuhul, elsősorban hétköznapokra hordható parfüm.

Ellenkező nemen tesztelve:
Mintha nem is ugyanaz az illat lenne! Férfi-bőrön könnyeden férfias illattá válik, kissé pimasz, fiatalos (tehát inkább 30fölötti, de semmiképp sem őszes korosztály), szinte bőrös, jó érzékkel kesernyés, nem túl édesded, semmi sem túlhangsúlyos, frissen vágott citromfüves, érzékeny kidolgozással, lecsengéssel. És nem utolsósorban jobban felfedezhető, tartósabbnak hat. Úgy tűnik az én bőröm "megeszi".
Sokkal tetszetősebb, mint rajtam, és nem azért, mert rajtam férfias lenne, sőt!
Két nem, két hormonháztartás, két egészen más karakterű illat.