Lapo

Regisztráció dátuma: 2016. február 29.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2016. február 29.
Bőrtípus: -

Megnézem

Acqua di Parma Blu Mediterraneo Bergamotto Di Calabria Unisex

Acqua di Parma Blu Mediterraneo Bergamotto Di Calabria Unisex
2020. március 8.

Mint a Frecciarossa Olaszország vasúti hálózatán, úgy száguldott el ez az illat kifújást követően.. :D Nehéz róla bármit írni, mert mire felfogja az orrom az egyébként nem túl bonyolult illatot, már alig érezni.. azért megpróbálom: szúnyogriasztó ---> kellemes, fás, minőségi citrusbomba ---> leszáradásában....nem tudom, nem érzem.. mindez 15, túlfújva 30 percben..
Abban a pár percben mikor valóban érezni és nem kell a kezem az orromhoz szorítanom, hogy érezzek belőle bármit is, az ADP-hoz méltó tiszta, végtelenül friss, maximálisan unisex kánikula illat, de mint parfüm amit hordani lehet értelmezhetetlen, testpermetnek meg marha drága..

Moresque Tamima

Moresque Tamima
2020. március 7.

Ha van (márpedig van) designerek közül kiemelkedő, már-már niche kategóriába sorolható illat tizenpárezerért, akkor elsülhet az eset visszafelé is.. nem kerestem, nem hiányzott ez nekem.. de ez esetben rátaláltam egy ellenpéldára.. régen elfogadtam, hogy nagyon mélyen zsebbe kell nyúlni 1-1 igazán csodás alkotásért, amiket még zsenialitásuk okán sem "ÉRI MEG" beszerezni, de azt is, hogy egy hobbi, szenvedély elsősorban örömöt okoz, elégedettséggel tölti el az embert..nem ár/érték arányban mérik ezeket a faktorokat.

Azt hogy, rossz ez az illat, nem mondanám, minősége megkérdőjelezhetetlen, de a fentiek tudatában sem tudok elvonatkoztatni a 100ml/160ezer Ft-os árától.. ami ez esetben számomra kb. a vérlázító kategória.. a Neroli "Bestseller" besorolása, inkább tükrözi a mai celebek által felkapott és többek által meglovagolt "nekem is kell" hullámot, mint az illat egyéniségét, karakterét, mert szerintem az nem sok van neki.. Dióhéjban egy minőségi alapanyagokból összerakott édes, puha, élektől mentes, egysíkú és számomra élettelen illat.. Iszonyat tartós, óriási hatótávval, ami értékelendő, de más, kimagasló pozitív tulajdonság nem jut eszembe vele kapcsolatban.

Christian Dior Eau Sauvage

Christian Dior Eau Sauvage
2020. március 1.

Öregszem.. elfogadom.. még a Krémmániás korcsoport jelzőm is átfordult nemrég a következő szakaszba :D Viszont ez az illat ezelőtt néhány évvel is nagyon tetszett volna, bár még nem feltétlen tudtam volna jólesően hordani.. mára ez is helyére került..

Zseniálisnak találom minden tekintetben és ez esetben az sem érdekel, hogy milyen volt az első kiadás, ahhoz képest mit spóroltak ki belőle vagy mennyire hat szintetikusabbnak az újabb, 2017-es kiadás. Ez az illat számomra MOST kerek-egész.
Úgy friss, hogy van alapja és mélysége. Száraz-fás és egyben zamatos-édeskés-citrusos, még mindig nem a mai divatnak hódoló illatvilág, ellenben közel sem érzem öregesnek, idejemúltnak.. (de nyilván nem a huszonévesek ez esetben a célcsoport) Nem spóroltak a vetiverrel, amit nagyon szeretek mint összetevőt és általában ez az illatjegy sokszor karcos, hideg, "koszos" de ez esetben inkább melegíti az illatot..
Nagyon tartós és meghatározó aurát ad.. nem érdemes túlfújni. Örülök, hogy megismerhettem és felnőttem hozzá.. Csodás mestermű..