Best of Beauty 2019

laracroft

Regisztráció dátuma: 2013. szeptember 27.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2013. szeptember 27.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Megnézem

Thierry Mugler Aura Sensuelle EDP

Thierry Mugler Aura Sensuelle EDP
2019. július 4.

Valóban az Aura biztonságosabb, könnyebben viselhetőbb, kicsit édesebb-virágosabb kiadása, biztosan nem lesz olyan megosztó, mint az anyaillat. Nincsenek olyan erős élei, nincs benne az a fülledt rebarbarás vonal, amit én személy szerint imádok, de a szélesebb közönségnek nem feltétlenül könnyen emészthető (illetve gondolom erősen bőrfüggő). Mégis azt kell mondjam, van benne egy nagyon kevés az Aura DNS-éből, épp csak annyi, ami nem hagyja, hogy tucatillat legyen. Mindeközben viszont nagyon ügyesen tud beolvadni a mai édes trendekbe is. Nagyon jól megoldották a feladatot: nagyközönség is értékelheti, közben egyedi is tud lenni, és még az anyaillatot sem hagyta el teljesen. Az üvegéért pedig egyenesen odavagyok.
Illatjegyeire viszont nem tudnám bontani, a felsorolt jegyekből semmit nem érzek ki, rajtam egyszerűen egy puha, nőies és ami a legfontosabb - ÉRDEKES édes keveredés.
Tartóssága és hatósugara is egy kicsit visszafogottabb lett, rajtam igényli az újrafújást.
Aki szereti az anyaillatot, azért próbálja ki, aki pedig utálta, az azért. :)

Guerlain Mademoiselle Guerlain

Guerlain Mademoiselle Guerlain
2019. június 30.

Kifújáskor friss, kesernyés, száz százalékig zöld illat. Bergamot, citrom (rajtam a kesernyés héja inkább, vagy a citromfa levele), galbánum. Pfejj. Egy teljes percig, utána jön a csoda.
Átalakul ugyanis egy nagyon finom, édes, krémes, púderes illattá. Nagyon nőies, kellemes, bújósan édes, ott van a mályvacukor, ott van a vanília, halványan és puhán a bőr is, de nem megy át geil-be, ugyanis a fejillat friss zöldességéből épp csak az az egy százaléknyi marad, ami miatt nem nehezül el, marad benne egy csepp frissesség. Itt már a zöldes jelleget nem is érezni, pusztán féken tartja az édességet, így az illat képes pontosan a gourmand és a púderes édesség határán egyensúlyozni, megkérdőjelezhetetlen minőségről adva tanúbizonyságot.
Az egyetlen csillagot a tartóssága (illetve annak hiánya) miatt adom neki. Kifújáskor erősnek tűnik ugyan, de fél óra után már kifejezetten bőrközeli, és 2-3 óra után újra kell fújni. Vagy csak az én bőröm nyeli el, nem tudom, de ez egy kicsit bosszantó.

Valentino Valentina Poudre

Valentino Valentina Poudre
2019. június 30.

(pár évvel később) UPDATE: Milyen érdekes, azóta fordult velem egyet a világ, az ízlésem a púderes illatok felé tolódott, melyek közül most ő az éppen aktuális kedvencem. Még mindig azt mondom, hogy tökéletes, a legfinomabb, puhán és krémesen édes és fiatalos púderes illat.

Nem az én stílusom ez a parfüm, erős, édes, púderes, de el kell ismernem, a maga nemében kiemelkedő! Egyszerű, melengető púderillat, mindenféle mellékzönge nélkül. Nagyon finom, puha és nőies. Hatósugara és tartóssága is erős, bár sose fogom megvenni, ez már az én bajom, a preferenciám semmit nem von le a parfüm értékéből. Ha igazi púderillatot keres valaki, ezt mindenképpen próbálja ki! :)