Laurencia

Regisztráció dátuma: 2016. november 16.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -
Korcsoport: -

Regisztráció dátuma: 2016. november 16.
Bőrtípus: -

Megnézem

Versace Man Eau Fraiche

Versace Man Eau Fraiche
2022. június 23.

A zseniális Olivier Cresp 2006.-ban megmutatta, hogy mi az etalon nyári férfi illat, 2022-ben Laurencia néni viszont imígyen szól: ki a fás bázisú calone-okat szívleli, fújja csak és nem fogja megbánni.
A hímnemű tulajdonosnak sem szóltam még, hogy a dög melegre való tekintettel én is használatba vettem, de mivel tőlem kapta ajándékba így szemet hunyhat e csekély gaztett felett.

Citrusos fűszeres calone, löketekben érkezik a tenger hűsítő hulláma, az alja nagyon vagány borostyán, felhúzva kis fűszerkerttel, nem is tudom, hogy a Light Blue-n kívül mi van a piacon még hasonló keverésben, de gyönyörű darab az első percétől az utolsóig.
Ha semmi ötleted nincs nyárra, és unod a polcon tespedő virágos glükózszirupokat, a niche meg már sok lesz a 400 Ft-os EUR árfolyamon, akkor ő a te a barátod.

Easy-peasy lemon squeezy.

Creed Fleurissimo

Creed Fleurissimo
2022. február 2.

Halogattam a vele való találkozást, mert valahogy sejtettem, hogy James Henry Creed 1956-os darabja mellett érzelmek nélkül nem fogok tudni elsétálni.Másrészt egy ilyen ikonikus illattal előbb vagy utóbb a legtöbb parfümánnak csak dolga lesz egyszer, ráadásul a Creed ház az egyik szívem csücske hosszú évek óta.
Többszöri tesztelés után annyit tudok elmondani, hogy Grace Kelly esküvői illatát viselni, az kérem egy időutazás: egy klasszikus értékeket és illatjegyeket felvonultató virágkoncert és a létjogosultsága megkérdőjelezhetetlen. Zamatosan citrusos, rózsás liliom, kis tuborózsa döngcsiél a háttérben, az összbenyomás egy üde,tarka rét, ez már a reformulált verzió amit tesztelni volt szerencsém. Vintage szinte fellelhetetlen, az eredeti receptúra nyilván ennél sokkal komplexebb.
A női Aventus az egyik nagy nyári szignatúrám, a Fleurissiomo viselésével vélhetően bajban lennék: hova és mikor?
Az orromnak ő annyira klasszikus, hogy amennyiben Dél-Angliai otthonomban az agárversenyek,a délutáni tea, a kert, a könyvtárszoba függönye és a helyi pitesütő bajnokság töltetné ki a napjaim nagy részét, akkor alkalmas lennék a tulajdonlásra.
De én ehhez az illathoz egyszerűen túlontúl városi nő vagyok: kávé, iroda, szemhéjtus, rock and roll, block heels és Haraszthy Malbeck.
10 év múlva kérdezzetek újra.

Emanuel Ungaro Diva

Emanuel Ungaro Diva
2022. január 17.

Kedvenc 1989-es Columbo epizódom a Nős detektív és a szex című, melyben egy szexuálpszichológus hölgy, megcsaláson kapja a párját és a saját titkárnőjét. Praxiásból építkezve mint a férfiak titkos vágyainak és álmainak ismerője, szajhának öltözik, kitervelt és módszeres előkészítés után szinte hibátlan alibit kreálva ezzel az alteregoval magának. Liza kurtizánként elcsábítja a saját pasiját, mintegy szexuális játékként tálalja az aznap esti randit és szépen le is lövi ezt követően.
Nagyon szépen fel van építve az egész folyamat, hogy hogyan is jut el egy nő erre a pontra, a megaláztatás csúcsa és a lélektani fordulópont a rajtakapás pillanatában van, ugyanis még egy párbeszédet is kihallgat a férfi és a titkárnő közt miszerint:
-Ha sütemény volnék,szerinted milyen sütemény volnék?
-Bajor csokoládékrém torta egy kis Napoleon konyakkal megbolondítva!
-És te a drága Joan doktornőd?
-Rizspuding.
(Csöndben megjegyzem én nem pisztolyt vettem volna, hanem kalasnyikovot)
Az egyik snittben aztán látszik a fésülködőasztala, ahol sasszemmel két parfümöt lehet kiszúrni még a 80-as évek custom made kristály üvegcséiben:az Aromatics Elixirt és Ungaro Diva-ját.
Ennyi lenne a felvezetés.
A gyilkosság estéjén is a Diva-t viseli és ez pontosan megtestesíti azt amit erről az illatról jómagam is gondolok: a nővel aki ezt viseli, nem nagyon lehet szórakozni.
Csábító, extra elegáns, nem mai illat, amely 1983-ban született és azóta is fénylő csillagként van jelen ahogy Jacques Polge megalkotta nekünk.
Engem is emlékeztet alapjaiban egy kicsit a Coco-ra némileg több aldehiddel és rózsával, szantállal egyelőre több nem is jut eszembe, de amit írtam azt hiszem több mint elég.