Laurencia

Regisztráció dátuma: 2016. november 16.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -
Korcsoport: -

Regisztráció dátuma: 2016. november 16.
Bőrtípus: -

Megnézem

Hermès Terre d'Hermès EDT

Hermès Terre d'Hermès EDT
2019. október 15.

Elmúlt az összes fájó emléke már évekkel ezelőtt, lásd Juhász Gyula Anna örök:"....
Az évek jöttek, mentek, elmaradtál
Emlékeimből lassan..."
Hála Istennek!
És most már én viselem, a kólás-kapros felhője olyan mint egy biztonsági háló a szakadék felett, hiába csinálta meg Pierre Montale a Red Vetyver-el a koppintást, a lőtéri kutya is ezt szagolná ki ezer közül. (Kapor nincs benne, az érzet az)
Lehet hogy unalmas, meg közhelyes, meg maffiózós (mi van még ellenérv felsorolva?több nem jut eszembe) de akkor is.
A gyógyfüves Biri néne is megnyalná a szája szélét, gyógyfű, ez az!
Nincs is annyi csillag amennyit érdemelne.

Carner Barcelona Botafumeiro EDP

Carner Barcelona Botafumeiro EDP
2019. október 7.

Úgy tömjén hogy nem is igazából az, csak a végén.
Hogy fokozzam tovább "felszállt a fehér füst" a Botafumeiro-val , mert bár rengetek füstölgő nagyágyút használok édes tömjén témában semmi olyan nincs ami megütné a mércét.Eddig.

Eleve nem is létezhet ilyen hogy édes tömjén, maga a szóösszetétel is egy anomália, nincs ilyen.
A L'Artisan próbálkozása nálam nem vált be, tavaly ősszel az hittem meglesz a kiválasztott, persze, hogy a korai örömködés nem vezet ám sehova.
Még mindig jövök a nem létező dolgokkal, ő a muszlim plébános.

Carnerék a Santiago De Compostela katedrális füstjéből inspirálódtak, én pedig a keleti fűszerekből amelyekkel ezt az illatot rendesen megszórták és ennek a bázisa a bitang erős mystikal ami valójában az égő tömjént utánzó szintetikus vegyület.
A szuhar/cistus ladanifer pedig egy balzsamos sűrű szemétláda ami ki nem paterolható az orr hátsó részéből, erre jön még egy kis bors meg a virágos jegyek s elkészült a varázslat.
Ennek mértéke oly erős hogy engem a langymeleg tavaszi időben képesek viselésére csábítani, hogy lesz e teljes méret azt majd az idő eldönti.
Blatteren is képes a legszebb arcát mutatni, bent felejtettem a minap a Nerolis szatyorban, melyet aztán később másra használtam így kerül az irodai asztalomra, s képes volt a kis egyszerű papírcsíkocska az egész szobát úgy betölteni vagy legalábbis az én személyes x nm2-ű mozgásteremet az asztalnál, hogy mosolyogtam mint gomba az esőben.
Az eleje édes, szépen, tisztán, okosan és aztán jön a fűszerezés.
Egyetlen dolgot hiányolok belőle, valamilyen meglepő lépést, mert az illat valójában kétfázisú: édes fűszeres kezdés és utána tömény tömjén.
De a fent nevezett témában eddig ennél jobb még nem született, várom a tökéletest, hátha.

UP:Ő a tökéletes, nincs mire várnom.
Bejött az ősz meg a reggeli 5 fok, na gyere szépen a mamához 50 ml-eske, jók leszünk együtt márciusig.
Megadom az 5 csillagot habozás nélkül.

Kenzo Jungle L'Elephant EDP

Kenzo Jungle L'Elephant EDP
2019. augusztus 29.

Hanyadszorra is írom meg az Elefánit?(Név levédve Hanky részére, ő volt az értelmi szerző még 2012-ben)
Kb. harmadszorra, de ígérem ez lesz az utolsó.
Ha a Mugler féle plecsni az ékes példa arra, hogy miért nem jó a mostani designer front, akkor ő az élharcosa annak hogy a vintage viszont miért igen.

1996-ban csoda dolgok történtek a világban, Laurencia néni érettségire készült és szerelmes volt egy hozzá végképp nem illő fiatalemberbe,melyet az okos anyai ösztön úgy zúzott porrá- mármint a kapcsolat lehetőségét- hogy azt maga Herkules is megirigyelte volna , George Michael kiadta az Older című albumát, a Fradi nyerte az NB1-et, Magyarország csatlakozott a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezethez, Damon Hill Formula 1-es világbajnok lett és Dominique Ropion a világra szabadította a Jungle-t.
Remélem nem hagytam ki semmi fontosat, ja de Sir Anthony Hopkis nem kapott Oscart a Nixonért pedig megérdemelte volna.
Ugye milyen csuda dolgok ezek ha az embernek van két keze és tudja használni a Wikipedia-t?

Mit mondjak még el, ami el nem mondatott?
Nincs ilyen, minden ott van a sok száz véleményben előttem, szélsőséges, megosztó illat, éppen ezért nincs is értelme minősíteni hogy jó vagy disszonáns, ami igaz az igaz, igencsak megcsúszott Ropion bácsi keze mikor a szegfűszeget meg a gardéniát öntötte, az emberek 80%-át ez zavarja.
Engem nem bánt , soha nem is bántott, könnyűszerrel viseltem világ életemben és a seregem oszlopos tagja marad ameddig csak lehet.
Mit jelent most az Elefáni?
Őszt, esőt, sötétedést, ugyanaz az érzet mint az El Born, jazz, kávé, kávéház, köd és cigaretta, ha dohányoznék még, biztos hogy az egész mellé odakívánkozna valahogyan egy szál.
Bordó körmök, bordó rúzs, képzeljétek még ide az őszről alkotott összes ostoba klisét, olyan nagyon ősz tud lenni, amikor őt fújom, nem csak az időjárásban hanem a lelkemben is.
Melankólia.

Szokta volt mondani az egyik kortárs irodalmárunk, hogy az antikvárium időalagút, igaza van.
S az Elefáni még annál is igazibb, esély sincs arra hogy ilyen kaliberű darab mostanság világra szülessen, szeressük, becsüljük, amíg még az idő engedi.