Laylie

Regisztráció dátuma: 2017. augusztus 13.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2017. augusztus 13.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Beplain Clean Ocean Moisture Sunscreen

Beplain Clean Ocean Moisture Sunscreen
2022. november 9.

Imádom ezt a fényvédőt!

Egyszerű összetevőlista mégis kellemes, könnyed formula ami nekem (kombinált bőrön) nyomtalanul beszívódik. Leginkább 30 fok alatt szeretem, mert ahogy a kánikulákhoz közeledünk, lassabban szívódik be egy kicsit, de az év legnagyobb részében lepipálhatatlan. Hidratálja a bőröm de mégsem csillog tőle mint egy diszkógomb, nem irritál egyáltalán, nem folyik ki a szemem, nem hagy fehér réteget, nem érezhető a bőrön egyáltalán, nem szárít, iszonyat jól lehet rá sminkelni, tehát egy álom. Előtte a Round Lab Birch fényvédő volt a nagy kedvenc, majd hogy az nehezen elérhető lett és drágább, így a Beauty of Joseon-nal próbálkoztam. Mindhárom termék ugyanazon a Kolmar (Koreai kozmetikai formulázó cég) alapszik, így ha az ember összehasonlítgatja az összetevőket, 70%-os átfedést fog látni :) Illetve ehhez a trióhoz tartozik még a Skin1004 Centella Water-Fit fényvédő, az is nagy kedvenc most, de akinek extrém érzékeny a bőre a növényi összetevőkre, annak a Beplaint ajánlom inkább!

Sorjában nálam így jön a lista:
1. Beplain Clean Ocean Moisture
2. Skin1004 Centella Water-Fit
3. Round Lab Birch
4. Beauty of Joseon Rice

Valamiért a Beauty of Joseon hajlamos átfényleni egy idő után, ezért is sorolódott leghátra :) Talán azért is a beplain a kedvencem, mert bár az összes nagyon szuper, de így, hogy ez a márka az alapformulával dolgozik és nem rakott hozzá egyéb növényi összetevőket mint a többi brand, még könnyedebbnek érzem a formulát.

Pyunkang Yul Ato Moisturizing Soothing Gel Lotion

Pyunkang Yul Ato Moisturizing Soothing Gel Lotion
2022. november 7.

Az Illiyoon Ceramide-os vagy az Aestura Ceramide-os krémnek kerestem egy könnyebb alternatíváját, amit reggelre vagy akár nyárra tudok használni. Alapvetően egyébként simán elég lenne esti hidratálónak is a kombinált bőrömre, de mivel erős retinoidot (tretinoint) használok, ezért amellett hogy kombinált még száraz és hámlásra hajlamos is a bőröm most, így mindenképp kellett valami barrier építőbb, gyengéd hidratáló krém, ami segít hogy ne érzékenyüljön túl a bőröm meg kezdjen hámlani. Könnyed formulája ellenére kiválóan táplál. Alapvetően ismerem nagyjából a bőröm és annak érzékenységeit, így már nem ijedek meg egy hosszabb incivel rendelkező terméktől sem, de azért előnyben részesítem azokat a hatékony formulákat, amik a rövid összetevőlista ellenére jól tudnak teljesíteni. Csak ajánlani tudom!

Pyunkang Yul Eye Cream

Pyunkang Yul Eye Cream
2022. október 31.

Számomra látványos a különbség amikor nyúzott, fáradt a szemem, így én azt gondolom, ez a szemkörnyék kence hatásos. Hosszútávú anti-aging hatásáról nem tudok beszámolni, de az biztos, hogy marha jól jön amikor nem aludtam jól vagy eleget. Testesnek testes, de reggel is használható simán, csak várni kell vele egy pár percet a fényvédő vagy smink előtt, mert alaposan beszívódik, jól lehet rá sminkelni is ha az ember kivárja ezt a pár percet. Egy tasak elég 2/3 napra is, így már nem is olyan vészes az ára. Mintákat próbáltam azelőtt, és bár általában nem vagyok egy nagy szemránckrém fan, ő valahogy mégis belopta magát a szívemb így de most beszereztem a teljes kiszerelést is.

9 ÖSSZETEVŐ

Malpighia Emarginata (Acerola) Fruit Extract EWG Kockázat: EWG Adat: korlátozott