Laylie

Regisztráció dátuma: 2017. augusztus 13.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2017. augusztus 13.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Hada Labo Shirojyun Premium Whitening Lotion

Hada Labo Shirojyun Premium Whitening Lotion
2021. szeptember 19.

UPDATE:
Én alapvetően az első rendelésemnél egyébként nem is tudtam még, hogy van két verzió (Moist/Light), így a Moist-ot kaptam, és hiába van kombinált/zsíros bőröm, abszolút nem érzem ragacsosnak vagy hogy megülne a bőrön, nagyon szépen beszívódik. Nem tudom elképzelni hogy valaki ezt fullasztónak érezze, mint ahogy egy másik kommentben olvasható, pedig az én bőröm aztán nehezen emészt meg dolgokat, de hát mindenki más :)

Előzmény: A hisztis bőröm ezt imádja, pedig majdnem mindennel van baja általában. Érzékeny, kombinált, enyhe rosacea, tág pórusok, pattanások, víz hiány, egyszóval macerás és kényes a drága bőr az arcomon, arról nem beszélve hogy az anti-aging-re is szeretnék már rámenni.

Én a folthalványulásban kb. 1 hónap után vettem észre változást, bár utána sok mindent elkezdtem használni, így hogy az egy hónap után eltelt halványulás az csak neki köszönhető-e, nem tudom, de már az első egy hét után szebbnek, élettel telibbnek láttam a bőröm, úgyhogy biztos köze van hozzá.

Egyébként reagálva egy másik véleményezőre, a termékből van Light és Moist verzió is, tehát lehet érdemes megpróbálkozni a Light-al ha valaki soknak érzi a Moist-ot, de egyébként én enyhén nedves bőrre viszem fel a Moistot, és pikk-pakk beszívódik nekem.

Nekem nem annyira szereti a bőröm a tiszta hialuron szérumokat, mintha érzékeny lenne rá, de ebben pont megfelelő mennyiség van, ami még érzem hogy feltölt (feltételezem a többi másik összetevővel együtt)

A benne lévő MAP-ot (C-vitamin származék), meg valahogy a formulát imádja a bőröm, egységesebb a tónusa az arcomnak mióta használom, a gyulladások is lenyugodtak kicsit, hidratál, feltölt. Biztos újra veszem még sokszor .

Azért nem árt egy kicsit nedvesen hagyni a bőrt mielőtt ezt felkenjük, kell neki az a kis víz a bőrben hogy szépen beszívódjon, meg egy jó 10 perc hogy teljesen eltűnjön érzetre az arcról, de utána olyan a bőröm mint a kisbaba popsija.

IMÁDOM! ♥

Illiyoon Ceramide Ato Lotion

Illiyoon Ceramide Ato Lotion
2021. szeptember 14.

A CeraVe Moisturising Lotion-jére kerestem alternatívát, mert bár nagyon szerettem, kezdem úgy érezni hogy kevés, viszont a cég krémje, a Moisturising Cream pedig sok, legalábbis így nyárra biztos, és mintha újabb pattanásokat is okozott volna
Érdekes, nekem az előző kommentelővel szemben semmilyen ragacsos érzetet nem hagy, kb 10 perc alatt beszívódik, csak el kell dolgozni. Sőt, hogy durvábbat mondjak, ugyanezen vonal Cream-je is pikk-pakk beszívódik, még nyáron se hat nehéznek.
Mivel én retinolsavat (tretinoin) használok, minél több ceramide, annál jobb, és valahogy ő sokkal jobban táplálja a bőröm mint a CeraVe. Lehet nem is a táplálja a jó szó, hanem mióta ezt a lotiont és ennek a vonalnak a krémjét használom (felváltva) sokkal jobban bírja a bőröm a retinolsavat, nem lesz olyan érzékeny.
Kíváncsi leszek a márka probiotic vonalára is, külföldi fórumokon azt is nagyon dicsérik a ceramide vonallal együtt

La Roche-Posay Cicaplast Gél B5

La Roche-Posay Cicaplast Gél B5
2021. szeptember 12.

Sajnos megint kimaradok a buliból, mert ismételten én vagyok az, akinek mindenki kedvence egy katasztrófa.
Nem szívódik be, undorító érzést hagy a bőrömön, mintha egy zsírosbödönbe hajoltam volna, és nyugtatás helyett, hatalmas gyulladt gömböcskékkel keltem reggel. Pedig esküszöm vékonyan kentem. Adtam neki több esélyt, próbáltam utánajárni hátha én csinálok valamit rosszul, de nem jutottam előrébb, most nézzük egymást a fürdőszobaszekrénybe, és reménykedem hogy az arcomon kívüli testrészekre el tudom használni... valahova.. egyszer...

3 ÖSSZETEVŐ

Acrylates/Methoxy PEG-15 Methacrylate Copolymer EWG Kockázat: EWG Adat: nincsen