Laylie

Regisztráció dátuma: 2017. augusztus 13.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2017. augusztus 13.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Megnézem

Kosé Cosmeport Softymo Speedy Cleansing Oil

Kosé Cosmeport Softymo Speedy Cleansing Oil
2023. október 11.

Évek óta használom, sok másik olajos lemosót próbáltam már, többek között a Purito, Skin1004, TonyMoly, Klairs, HaruHaru, iUnik, Celimax márkáktól és pár drogériában is kaphatót, de valahogy egyik se tudta lepipálni nálam. A manyo olajos lemosója is nagy kedvencem, de ár-érték arányban igazából nem tud többet. Nekem a legmakacsabb vízálló festéket is könnyűszerrel leszed, illetve kis masszás segítségével a pórusokat is jól tisztítja, nem irritálja a bőröm vagy a szemem, nagyon mást meg nem várok el egy olajos lemosótól :)

Torriden Dive-In Low Molecule Hyaluronic Acid Serum

Torriden Dive-In Low Molecule Hyaluronic Acid Serum
2023. szeptember 10.

Sok hialuron szérumot próbálgattam az évek során, és végül arra jutottam az utóbbi 1-2 évben, hogy igazából nincs szükségem különálló hialuron széruma, mert egy csomó termékemben van, és a standard hialuronszérumok ráadásul nekem többnyire túl ragacsosak voltak, úgy éreztem, hogy csak zavaró plusz lépésként, aztán mégis csak rápróbáltam a koreai hype-nak köszönhetően a Torridenre, és nem bántam meg. Az egyik kedvenc szérumom az utóbbi 1-2 évben, kb. az 5. üvegnél vagyok már, pedig elég sok mindent próbálgatok, így ritka, hogy valami állandó része lesz a rutinomnak. Nagyon szépen feltölti és nyugtatja a bőrömet, hamar beszívódik a kombinált bőrömön, főleg ha közvetlen hidratáló alá rétegezem, magával húzza a krémet is és jobban beszívódik még a testesebb hidratálóm is. Elég belőle pár csepp egyébként, de én a bőröm hidratáltságától és az évszaktól függően adagolom, nyáron kevesebbet szoktam, míg télen bőkezűbben bánok vele. Alapvetően is érzékeny a bőröm és a retinoidok használata mellett, hiába kombinált, egyszerre száraz is, és sokszor érzékeny, úgyhogy megváltás a bőrömnek ez a cucc, szuper hogy van benne ceramide és beta glucan is, na meg a többi nyugtató növényi összetevőnek is örülök. Nálam 10/10

Purito Daily Soft Touch Fényvédő SPF50+/ PA++++

Purito Daily Soft Touch Fényvédő SPF50+/ PA++++
2023. május 5.

Első teszt:

A normál mennyiségnél többet, kb annak 1,5x-esét kentem fel. (szeretem első tesztkor kicsit bőkezűbben kenni)
Felkenéskor picit fehéresebbnek tűnt az elkenés alatt, mint a megszokott kémiai fényvédők amikben található vegyes szűrő is (pl. Beauty of Joseon, Skin1004 Water-Fit, Round Lab Birch), de ez az elkenés alatt megszűnt.

Érzete nagyon hasonlít a már fentebb említett fényvédőkhöz, viszont van benne egy enyhe púderes érzet, ami azokban nincs. Ez kifejezetten pozitív értelemben, nem pedig bőrszárító jelleg. A felkenést követő 5 perc elteltével még eléggé csillog/fényes, de ez fokozatosan enyhül, míg nem a felkenés után 20 perccel eléri a végleges állapotot, ami egy enyhe bőrfény nálam. Csillogását tekintve én a Beauty of Joseon Rice-t hajlamosabbnak érzem magamon kifényesedni, ennek enyhébb a bőrfénye, de nem zsírosbödön hatású egyáltalán.

Kellemes érzés a bőrön, a 20 perc elteltével én nem érzem magamon, van egy közepes hidratáló hatása is, ez alá szerintem nem szükséges hidratálni, legalábbis 20 fok felett biztos nem, de aki ragaszkodik a reggeli hidratáláshoz, mindenképpen ajánlanám hogy várja meg a teljes beszívódását a hidratálónak, mert együtt sok lehet.

Ha hozzárek a bőrömhöz abszolút nem érzem hogy lenne rajta valami, nem ragad az arcomhoz hajszál.

A bőröm különösen érzékeny, jelenleg több aktív pattanás is van rajta és nem irritálja se a bőröm, se a gyulladt részeket.

Nekem egy fényvédőnél fontos, hogy probléma nélkül kenhető legyen szemkörnyékre is, ne irritálja a szemet, a többi fényvédőm is ilyen, szerencsére ez sem okoz egyáltalán problémát, bár sikerült picit belekennem a bal szemgolyómba, de még ez sem okozott különösebb gondot (egy könnycsep legördült ugyan, azon az oldalon, de ez köszönhető annak hogy majdnem kinyomtam a szememet :D ).

Illatát tekintve nem érzek semmit, bár ezt az összetevőlista is indokolja, de néhány termékben a nem illatosítás céljából hozzáadott növényi összetevőknek is lehet jellegzetes illata / szaga, ebben nem érzek semmit.

Plusz pont jár a termékben található ceramide-okért, amik támogatják, építik a bőr védőrétegét, nekem az egyik kedvenc összetevőm, mert retinolozás mellett hajlamos érzékeny lenni a bőröm, túlszáradni helyeken, és ezeken a ceramide-os termékek nagyon sokat segítenek. Ha lesz hosszabb távú tapasztalatom, és nem felejtem el, jövök update-elni :)

11 ÖSSZETEVŐ