leaseydoux

Regisztráció dátuma: 2018. január 3.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2018. január 3.
Bőrtípus: Normál

Megnézem

Byredo Young Rose EDP

Byredo Young Rose EDP
2021. december 5.

Ez egy nagyon kedves és nagyon ellentmondásos illat. Meggyőződésem, hogy egyáltalán nem illik hozzám, ehhez képest mégis meglepően sokat fújom magamra. (fújósból persze) Amikor először találkoztunk, teljesen érdektelennek találtam, nem is emlékeztem mit fújt rám az eladó hölgy. Mondjuk túl sok mindent próbáltam is aznap, de a számomra unalmas Kurkdjian-féle rózsárka emlékeztetett leginkább, szóval nem mondanám, hogy mély nyomott hagyott bennem. A második találkozásunk már egy 2 ml-s fiola volt. Unottan löttyintettem magamra egy fárasztó hét napsütötte péntekén, és engem lepett meg a legjobban, hogy mennyire jó érzés volt megérezni napközben. Azon a hétvégén ki is fújkáltam az egészet annak ellenére, hogy még mindig túl ártalmatlannak éreztem. De azért vettem egy 10 ml-s fújóst utánpótlásnak, amit azóta is örömmel használok. Kapom a bókokat is rendesen, szóval semmi okom nem lehet panaszra, mégsem tudom megfejteni hányadán állunk.. Ráadásul ősszel én ennél nehezebb és összetettebb illatokat preferálok (ahogy egy barátnőm mondaná: lehet megőrülni) és egyébként is: semennyire sem illik se a személyiségemhez, se a habitusomhoz, mégis örömmel nyúlok érte reggelente. Meglepő módon még lefekvéshez is. Rétegezni is jó más illatokkal. Egyébként hasonlít is a sokat emlegetett L'eau À la Rose-ra, meg nem is. Amitől nagyon jó, az az, hogy ez TÉNYLEG egy nyílófélben lévő fiatal rózsa, talán az egyik legrealisztiksabb a műfajból. Puha, kiegyensúlyozott, és ártatlan. Nem édes. Nem citrusos/éles. Nem szappaonos. Ami szerintem a gyümölcsös érzetet adja, az az ambrette, ami elég kifinomultan erősít rá a frissességre (és végre nem a citrusosságra) A pézsma pedig hozza azt a puha komfortérzetet, amitől az ember legszívesebben belehemperegne az illatba. Szóval semmi karcosság, vagy zavaró akkord nincs benne, viszont túl sok izgalom se sajnos. A fújósom örömmel el fogom fújkálni, de kizárt, hogy üvegében megvegyem, főleg hogy vannak ennél sokkal érdekesebb és hozzám passzolóbb üvegeim a háztól. (azt már nem is kommentálnám, hogy csak 100 ml-s üvegben került forgalomba)
Ha egy nagyon fiatal, gondtalan és ártatlan lány lennék, biztos jobban imádnám.

Chanel Le Lion De Chanel EDP

Chanel Le Lion De Chanel EDP
2021. november 21.

A biedermeier fésülködőasztal magányossága a nagyszüleim házban. Újságpapírral bélelt fiókjában még lapul némi vaníliás sütemény és púderes doboz, oldalán már pattogzik a lakkozott fa. Nyilvánvalóan drága és nehéz darab, le sem tagadhatja a szebb napokat, a minőségi kidolgozottságot és polgári törekvéseit. Sajnos a Le Lion ódon fiókszaga a bőrömön meg sem közelíti a -Chanel butik eladó hölgye szerint- referenciaként tekintett nagy elődöt, a Coromandelt. Sőt, nekem kicsit a Coromandel lebutított változatának tűnik, amiben nyoma nincs annak az izgalmas kontrasztnak amit az ázott fa és a fehércsoki kettőse tudott nyújtani. (Pedig ha valakit, akkor engem a világból ki lehet kergetni az édes gurmé jegyekkel.) Itt az ódon fa-stich teljesen unalmasan és eseménytelenül édesedik be, és áraszt valami megmagyarázhatatlan szomorúságot. Érződik persze a Chanel DNS, a ház patinája, tartós, minőségi darab ez is, de valahogy az én bőrömön ez egy távoli időket idéző, elhagyatott hangulat, amiből nagyon hiányzik valami. Valami csavar, vagy ötlet, de leginkább az életigenlés. Tény hogy én mostanra nagyobb örömöm lelem a kisebb, független (vagy ha úgy tetszik indie) házak kreációiban, az ezekből áradó szabadság és önfeledt kreativitás valahogy jobban passzol a mostani élethelyzetemhez és a bőröm kémiájához. Ennek ellenére a Les Exclusifs sorozat mindig nagy kedvencem volt, és igazán nem szeretném tovább magamra haragítani a Chanel rajongókat: mint tudjuk ahány bőr, annyiféle változat egy illatra. Én az első találkozás után még egy kis fújóst is beszereztem, annyira nem akartam elhinni, hogy ez ennyire semmilyen lett. De sajnos -és hangsúlyozom hogy számomra- most egy kissé kiégett és elfáradt, (a fragi szerint főleg a Shalimarral) könnyedén helyettesíthető kreáció született.

Le Labo Rose 31 EDP

Le Labo Rose 31 EDP
2021. november 4.

Tényleg nagyon szép, bár szerintem a legtávolabb van attól, amire az ember a neve alapján gondolna. Igazi Le Labo, vagyis hűvös, távolságtartó és elég indusztriális, ami számomra inkább jó, mint nem, viszont az én bőrömön a rózsa nagyon haloványan tűnik csak fel. Inkább ez egy földes, aromás-fás rózsaillat, ami előbb emlékeztet egy ködös októbervégi reggelre, mint egy tavaszi virágillatban úszó kertre. Amúgy abszolút a zsánerem lehetne, a vetiver/cédrus/pézsma/rózsa kvartettje általában csodásan működik együtt a bőrömmel, de sajnos van benne valami,ami rettenetesen zavar, és ami miatt egy-két óra múlva mindig szomorúan lemondok róla. Ez a valami nem más, mint a kömény, ami nagyon kiábrándítóan rondít bele ebbe szépséges nyirkos idillbe. Amúgy akit nem zavar az tényleg egy páratlan élményt kap, mert szerintem is elég különleges darab a rózsás illatok között, de rajtam a Baie 19 sokkal jobban működik.