LenaL

Regisztráció dátuma: 2014. február 25.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2014. február 25.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Bourjois Rouge Edition Velvet

Bourjois Rouge Edition Velvet
2014. október 9.

Grand Cru, azaz a legsötétebb vörös árnyalatban vettem meg ezt a "matt ajaklakkot", mert úgyis akartam őszre/télre valami sötét rúzst, de mivel nem vagyok biztos abban, hogy minden nap sötét vörös szájjal fogok mászkálni az utcán nem akartam rögtön egy high-end rúzzsal kezdeni. Mégse mindegy, hogy egy három vagy egy tízezer forintos rúzs áll a fiókban, mert nem használom. Szóval ez egy remek alternatívának tűnt, mert egyébként is szeretem a Bourjois termékeket, a pirosítóik, a szemceruzáik is mind nagyon jók. Nagyon tetszett is ez a mély vörös szín, hajrá, jó lesz.
Hát nem vagyok elájulva. Sőt. Matt hatás - pipa. Komfortérzet - félpipa (amikor végül is hülyeséget írtál, de bele lehet magyarázni, hogy ott a válasz és a tanár jó kedvében van). 24 órás tartósság - hát ha 24 óráig nem eszem/iszom/használom egyéb dolgokra a szám, akkor lehet, de melyik rúzs tart tényleg 24 órát, szóval pipa, tartós ez.
Egyenletes felvitel - na itt vannak nagyon komoly problémáim. Lehet, hogy árnyalat specifikus dolog, de valami iszonyú kín felvinni ezt a terméket. Az applikátort végighúzva a szám 70%-án szájfény hatást sem ért el, a 30%-on, nagyon sötét bordó foltokban elkenhetetlenül odaragadt. Na jó, visszaviszem a fenébe. De a blokkot már kidobtam. Na jó, próbáljuk meg újra. Teljes ajakápolási eljárás után lekorrektoroztam a szám és úgy próbálkoztam újra. Mondjuk, hogy egy kicsit könnyebben ment fel, de így is vagy 3-4 percet kínlódtam, mire a megfelelő árnyalatú és kb egyenletes. Ehhez vagy 4 réteget fel kellett vinni, amiből aztán kettőt felittattam papírzsepivel, de mivel nem lehet rendesen kenni, mindig újra és újra a még hiányos területekre koncentrálva kellett új réteget hozzáadni, hogy úgy hozzávetőleg egyforma árnyalata és opacitása legyen az egész számon.
Ettől függetlenül annyira nem szárít, mint más hasonló termékek, gondolok itt a förmedvényre, amit a Catrice csinált a BeneTint mintájára, vagy más applikátoros rúzsokra. A tartóssága illetve a maszatolódása még nem derült ki, de már csak a borzalmas állag és felvitel miatt is sajnálom, hogy nem A Tökéletes Bordó YSL rúzst vettem.

The Body Shop Vineyard Peach Body Lotion

The Body Shop Vineyard Peach Body Lotion
2014. május 13.

Ennek van a legjobb illata az össze bodyshop termék közül. Mindenki áradozik arról, hogy milyen isteni illata van a málnásnak meg a kakaósnak (testvajból), lehet bennem van a hiba, de az illatok 60% egyenesen büdös. Teljesen szintetikus és a világon semmi kellemes nincs benne, arról nem is beszélve, hogy köszönő viszonyban sincs a málna/áfonya/kakaó/kókusz/oliva/stb illattal. De ez megcsinálta. Ennek tényleg kellemes illata van és nem is tolakodó. Az egyetlen panaszom, hogy túl híg és olyan érzés, mint ha vizet kennék magamra. De hát a testvajjal meg az a bajom, hogy túl sűrű és nehezen kenhető, szóval itt már velem van a baj, azt hiszem. Egyébként engem megfelelően hidratál a tej verzió, szóval már csak azért is inkább erre hajlok, mint a nekem iszonyúan zsíros és nehéz érzést keltő testvajra.

Rimmel Hydra Renew Multidimenziós Ajakrúzs

Rimmel Hydra Renew Multidimenziós Ajakrúzs
2014. április 28.

Az Essence rúzs nagybevásárlásom során szúrtam ki ezt az árnyalatot a Rimmel polcot szemlélve. Hosszú fogyasztói döntés volt, mire rászántam magam, hogy megvegyem, mert az eddigi Rimmel rúzsok, amiket kipróbáltam nem igazán jöttek be az árnyalatuk miatt (ami a számon teljesen más volt mint a tubusban vagy kézen kipróbálva). De annyira annyira gyönyörű volt ez a szín, hogy természetesen megadtam magam és megvettem. Azaz beraktam a kosárba. És a bolt elhagyása előtt még összefirkáltam a teljes kézfelületemet testerekkel mire találtam egy színben hozzá illő szájkontúr ceruzát. És ezután vettem meg mindkettőt. Hazaértem és félreraktam őket kipróbálás nélkül, mert éppen elég pocsék volt az a nap, hogy akkor este még szembesüljek azzal, hogy rajtam nem is szép az a szín és újabb pénzkidobás volt az újabb Rimmel rúzs. Aztán még pocsékabb lett a nap és úgy voltam vele, hogy teljesen mindegy, lássuk azt a rúzst. Valami álom. A legeslegtökéletesebb dusky rose árnyalat a világon. Önmagában a szájkontúr ceruza is (ami nem Rimmel, de azért itt reklámozom - egyébként Essence), és önmagában a rúzs is, de a kettő együtt egyenesen leírhatatlan. Annyira gyönyörű. Tökéletes rózsaszín. Nem harsány, nem világos, nem is túl sötét, lilás árnyalat, de nem túl lila. Egyszerűen zseniális. Olyasmi a színe, mint az Alverde Vintage Rose kollekció Deep Rose krémpirosítójának(aminek a színéről már szintén áradoztam egy sort). És ha már ennyit beszélek megállás nélkül egy szerencsétlen rúzs árnyalatról, akkor ideje lenne megnevezni is, ez a gyönyörűség nem más, mint a Vintage Pink, ami még nevében is kötődik az Alverde pirosítóhoz. Annyira szép *sóhaj* Pontosan annyira, hogy miután kipróbáltam, már nem is akartam lemészárolni a fél világot.