lichtnori

Regisztráció dátuma: 2015. április 10.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Regisztráció dátuma: 2015. április 10.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Megnézem

PomPom Banános Testápoló Habkrém

PomPom Banános Testápoló Habkrém
2020. február 16.

Update: Nagyon jó ajakápolónak és szájfénynek. Jó érzés az ajkakon viselni. :-)
2020. február 3. A shea vaj van felhabosítva. Ez a habos tulajdonsága csak a tégelyben, a krém állagában érvényesül, felkenve és a beszívódását tekintve viszont ugyan az, mintha a PomPom többi bőrápoló vaját használnám, igaz a habkrémek gyorsabban fogynak. Az illata kellemes, nem tolakodó, nem erőszakos, kicsit talán hamar el is illan, de igazi finom banán illata van. Nem vanília, hanem banán. :-) Ezt is érdemes fürdés után, még picit nedves bőrbe masszírozni, bár én reggel is magamra kenem, elég hamar beszívódik. Nem tudok semmi rosszat mondani róla, maximum annyit, hogy mivel tégelyes a krém, és sokat érintkezik levegővel, ezért nem gondolnám, hogy a belepakolt jó kis antioxidánsok (e-vitamin, squalene, Q10) stabilak maradnának, ezáltal nem is hatnak. Ez kicsit a "mókus-vakítás" témaköréhez tartozik. Szeretem a PomPom termékeit, a habkrémeknél csak a számunkra megfelelő illatot kell megtalálnunk, a hatásuk kb. ugyan az.

PomPom Banános Ajakápoló

PomPom Banános Ajakápoló
2020. február 3.

Nagyon szeretem. Az "Édes csók" mandarin illatú ajakkenccével felváltva használom. Hatásában mindkettő ugyan az, csak az illatukban térnek el egymástól. Hidratál, nem túlzó az illata, és íze sincs, aminek én kifejezetten örülök. Ami bosszant, hogy a sok használattól (kézbe veszem, bedobom a táskámba, hozom-viszem) teljesen lekopott a csomagolásáról a minta, a betűk, és nagyon igénytelenül néz ki. Kívülről ronda lett. Ezt most úgy küszöböltem ki, hogy miután vettem egy újat, egyszerűen körbe celluxoztam, ez védi a kopástól a nyomtatott feliratot. Ez apróság, és butaság, de nekem fontos. A másik érdekesség, hogy amíg használom az elején, sima és krémes benne a vaj. Ez egy idő után kicsit morzsás lesz és keményebb dudorok alakulnak ki benne. Olyan, mintha összeállna benne valamilyen összetevő. Ez amúgy nem von le az értékéből, mert elolvad a szájon, és jól ápol, így még egy kicsit radíroz is. :-) Csodaszernek nem érzem, de szeretem és szeretem használni is. Ha elfogynak, tuti újra veszem őket. :-)

Maria Galland Créme Hydra-Nutritive Intense 96B

Maria Galland Créme Hydra-Nutritive Intense 96B
2020. február 3.
(!)

Itt a KM-en nyertem ezt a krémet (ezúton is nagyon köszönöm!), :-) és nagyon örültem neki főleg, hogy egy magasabb árkategóriájú krém. Idáig csak Clarins krémekért fizettem ki ennyi pénzt, ezért aztán örültem, hogy tesztelhetem, de végül nem ütötte le a Clarinst a trónjáról.
A papírdoboza teljesen átlagos, se nem figyelemfelkeltő, se nem elegáns, de még azt sem tudom rá mondani, hogy letisztultan elegáns. Olyan semmilyen. Ráadásul indokolatlanul nagy dobozba lett becsomagolva maga a tégely igaz, 50 ml krémet rejt magába nehéz műanyag tégelybe. Kapunk hozzá egy kis tájékoztatót illetve egy műanyag spatulát a higiénikusabb használathoz.
Maga a krém nem folyós, nem zselés állagú, nem egy könnyű krém, inkább picit testesebb, de az én vegyes bőrtípusomnak (arcon száraz, vízhiányos, a t-vonalban pedig zsírosodásra hajlamos) is jól esett, főleg így télen. Tényleg száraz bőrtípusra lehet a legmegfelelőbb, de a többi bőrtípusra is jó lehet, inkább éjszakai használatra. Maga a krém jól kenhető, kevés is elég belőle, és hamar beszívódik. Puha bőrt hagy maga után. Van benne antioxidáns, vitamin és kémiai hámlasztók is...... de a mai világban, amikor a nők nagy része már INCI alapján dönt és vásárol krémet.... hát ez a krém igencsak megbukna. Nem szépek az összetevői, és nem csak egy-egy, hanem sok összetevője igen csak elgondolkodtató. Ráadásul a jó összetevők (pl. e-vitamin) az INCI közepe, vége felé kullognak. Ami viszont becsukta nálam a kiskaput, az az illata. Rettenetesen erős, és szerintem megosztó is lehet. Nem egy lágy, kellemes kis illatocska, nem egy tisztaságillat, amit az ember lánya télen-nyáron elvisel és szeret érezni az arcán! Erős, és nem illan el. Órákig érezhető az arcomon és a kezemen is. Hihetetlen erős az illatanyag benne úgy, hogy a "parfüm" összetevő mellett található még benne erősen allergizáló illatanyag is. Amikor megérzem az illatát, vagy a színésznők öltözője jut eszembe, ahogy a 60-as években ezzel a krémmel kenegetik magukat, vagy pedig idős hölgyek/dámák ugranak be róla. :-) Az forog az agyamban, hogy az összetevői, az illata, maga a krém felett egyszerűen elszállt/eljárt az idő. Kipróbálás nélkül semmiképp nem ajánlanám a megvételét, már csak az illata miatt sem. Ebben az árkategóriában ennél ezerszer jobb, szuperebb összetevőjű és hatású krémet lehet kapni.