lichtnori

Regisztráció dátuma: 2015. április 10.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Regisztráció dátuma: 2015. április 10.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Megnézem

Nora Beauty Színezett Ajakbalzsam

Nora Beauty Színezett Ajakbalzsam
2023. augusztus 19.

A csomagolása kedves, elegáns, letisztult és picit mókás is az elnevezések és a szarvaska miatt. A négy színből hármat próbáltam, a 04-est nem, mert a piros színt nem tudom kihasználni sem a munkahelyemen, sem otthon. A befutó a 02 Only Peach lett. A 01-es Nude Touch egy hideg taupos színnek néz ki, felkenve viszont csak fényt ad, színe nem igazán van, max, ha több rétegben kened. A 03-as Romantic Rose erőteljesebb ciklámen színű, ezt nem tudtam szép egyenletesen felkenni, csíkozott, beült a ráncokba. A színválasztást és a hozzá tartozó neveket egyáltalán nem értem. A nude nem nude, egyszerűen csak egy színtelen szájfény, legalábbis rajtam. A Peach nem barack, hanem egyértelműen coral szín. Ha valamit pedig Romantic Rosenak nevezünk, hozzám közelebb állna a visszafogottabb mályvás rózsaszín, mint pl.a MAC Brave, Twig, stb. árnyalatai, amelyek belesimulnak az arcba, kiemelnek és “titkon” szépítenek. Az illata nagyon kellemes, gyümölcsös, de csak akkor érezni, ha kitekerem a rúzst és úgy szagolom. Felkenve picit és csak rövid ideig érezni. Az Only Peach szépen terül, szépen színez, nem ragad. Szárító hatását nem érzékelem, de nekem sosem volt szárazságra hajlamos a szám. Azt gondolom, hogy ez inkább egy színezett, áttetsző fedésű ajakrúzs és nem egy színezett ápoló ajakbalzsam. Ha valaki ápolást vár tőle, ne ezért ugorjon rá! Nem tartós. Felkened, beszélsz, lenyalod, negyed óránként újra kened.
A Neten alig van swatch a színekről és a hivatalos oldalon is eléggé félre tudnak vinni a képek a színválasztásnál. Szóval én azt ajánlom, hogy ha megtehetitek menjetek el személyesen megnézni az árnyalatokat. Mivel a barackos színt választottam, ami számomra megfelelő volt, nem érzem tragikusan sz.r terméknek, sőt! Szívesen használom, de a többi színt nem fogom beszerezni.

Balea Deo Roll-On Fresh

Balea Deo Roll-On Fresh
2023. július 23.

Katasztrófa. Ilyen egyszerűen. Évek óta az Old Spice stiftes dezodorját használtam, amit imádok (Bearglove), de rettentően megemelték az árát, ezért gondoltam, hogy váltok és keresek egy olcsóbb darabot. Az illata a Baleás deók közül ennek tetszett a legjobban, 399 Ft volt, és fontos számomra, hogy alu mentes legyen. Ennyit a jó tulajdonságairól. Használat után 1,5-2 órával irdatlan büdös leszek tőle, de annyira, hogy Pepe a bűzös borz a Looney Tunes-ból sírva könyörögne a receptért! Kitartóan használtam 3 hétig, aztán feladtam. Ha nem kenek magamra semmit, akkor sem leszek ennyire büdös, mint ettől! Semmiképp nem ajánlom, még ennyi pénzért se próbáljátok ki, mert totál pénzkidobás. :-(

Schwarzkopf Live Pretty Pastels Hajszínező

Schwarzkopf Live Pretty Pastels Hajszínező
2022. augusztus 22.

Jesszus! Ez a termék semmit nem ér! Én ilyennel még nem találkoztam! A “rose gold” árnyalatot vettem meg (de minek!?). Szőkített hajamra kentem fel a használati utasítás szerint. Semennyire sem fogta be a hajam. De még csak halványan sem. Mintha nem is festettem volna be. Mintha nem csináltam volna semmit. Elkaptam a kislányomat, akinek természetes, derékig érő, szőke haja van. Mondtam neki, hogy “Gyere, befestek egy tincset a hajadból!” Hát az övét sem fogta be, és nála sem látszik még halvány árnyalata sem a rózsaszínnek. Se napfényben, se holdfényben, se lámpánál. Tiszta pénzkidobás. A Schwarzkopfnak jár egy jó nagy fenékberúgás ezért a termékért! Esetleg tesztelni nem kellett volna? Most vagy kidobom, vagy elkapom anyám macskáját és bekenem vele, hagy fogyjon! Az a baj, hogy semmilyen más egyéb felhasználási mód nem jut eszembe. Azért még gondolkodom, hátha... A lényeg: ne vedd meg, mert nem ér semmit!