lildiko

Regisztráció dátuma: 2015. március 14.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Regisztráció dátuma: 2015. március 14.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Megnézem

The Ordinary "Buffet" + Copper Peptides 1%

The Ordinary "Buffet" + Copper Peptides 1%
2021. május 7.

Bevallom, nálam nagyon a vásárlás mellett szólt a fancy kék színe. :D Persze nem ezért vettem meg elsősorban, nagyon kíváncsi voltam, mit is tudhat egy ilyen hiperszuper extra rézpeptid szérum. Nem tudom igazából miért vártam csodát, sajnos ez egy rossz szokásom. Ez a szérum nekem ilyen jó-jó, de azért semmi extra. Számomra minimálisan adott többet, mint a Revox peptidszéruma, pedig összetételben sokkal extrább. Igazából nem tudnék semmit nagyon kiemelni, engem nem hidratál extrán, kicsit javít a bőrképemen, de ennyi. Persze nyilván ez is egy olyan dolog, ami hosszútávon tudna nagyot alakítani, de nem fogom újravenni, három okból. Egyik, hogy nem szívesen adok ki ennyire sok pénzt érte, mivel vannak a márka kínálatában is olcsóbb, de jó peptides szérumok, másrészt meg azért, mert eleve nagyon nehéz egy komplex rutinba beépíteni, mivel nagyon kevés dologgal nincs konlfliktusban. Éppen ezért én csak reggeli rutinba tudtam beletenni másnaponta, és itt jön a harmadik ok, ami miatt nem veszem újra: habár egyéb szérumokkal fényvédőkkel sem kukacosodik, viszont a CC krémemet egyszerűen nem tudom szépen eldolgozni rajta, pedig több módszerrel, több féle fényvédővel is próbáltam már. Nem is csak kukacosodik tulajdonképpen, hanem nagyon csúnyán összeáll pici darabokba, amiket nem is tudok leszedni, és olyan mintha koszos lenne az arcom. :(
Szóval összességében nem egy rossz dolog ez, itthoni napokra elhasználgatom amikor nem teszem fel a CC-t, de újra biztosan nem veszem, és a nehéz beépíthetőség és az egyéb dolgok miatt nekem ez sajnos csak egy ketteske, pedig nagyon akartam szeretni.

Up.: picit feljavítom a véleményem, mert találtam olyan reggeli kombót, amivel nem kukacosodik, de ettől függetlenül továbbra sem fogom újravenni, mert egyszerűen az van hogy kb. alig várom hogy elfogyjon.

Garnier Ambre Solaire Fluid Arcra SPF50+

Garnier Ambre Solaire Fluid Arcra SPF50+
2021. május 7.

Szuper az állag és az is, hogy kb a teljes tubussal magamra tudnám tenni, annyira szépen terül, tehát ebből kényelmesen fel lehet dobni a megfelelő mennyiséget. Nekem érzékeny bőröm van, de nagyon szerettem volna kipróbálni, mert használtam már alkoholos cuccokat, és nem mindig bántottak. Na vele az a helyzet, hogy orr és száj környékén, ahol a legérzékenyebb a bőröm, kicsit csipked felkenéskor és pirosodom is, de pillanatok alatt elmúlik. Ezen kívül viszont nagyon meg vagyok vele elégedve. Soklépéses rutin végére teszem, nagyon szépen elterül, semmivel sincs baja, és ami nekem extra extra, az az, hogy a CC krémem úgy viselkedik rajta, mintha gyakorlatilag primer lenne, egyszerűen imádom, annyira szép rajta, és nem mocorog el napközben sem. Plusz ez az első fényvédőm, az aeroszolosokon kívül, amit rendesen szeretek újrakenni, mivel nem leszedi azt a kis CC-t a fejemről, hanem "újradolgozza" és ugyanolyan szép, mintha az első applikációra tenném rá. T-vonalban ettől is ugyanúgy zsírosodom, de még nem találtam olyan fényvédőt, amitől nem, úgyhogy nekem ez nem mérvadó. Összességében nagyon szeretem, ár/érték arányban szerintem hasonló mint az Evy 50-es arcra való habja, mert bár az drágább, de ez meg kétségkívül hamarabb fog elfogyni. Viszont tök jó, hogy végre van olyan fényvédő, amit SOS-ben is be tudok szerezni, ha elfogynának az aktuális fényvédőim és véletlenül éppen nem vásárolnék háromszáz más fajtát kísérletezgetni. :DD

Sun Ozon Med Napozó Gél LSF50

Sun Ozon Med Napozó Gél LSF50
2021. május 7.

A DM-es sajátmárkás sensitive 50-es helyett itthonra szerettem volna találni valamit, amit nem aranyárban adnak, nem bántja a bőröm és nem ragad. Na, ezek közül az elsőt teljesíti, a többi off. Nem tudom, mi lehet ezeknek a sajátmárkás fényvédőknek a formulázásában az, amit nem szeret a bőröm, úgy néz ki, hogy külön életet él, és velem ellentétben ő egy burzsuj kis hisztigép. Többlépcsős rutin végén használtam, amint hozzám ért, piros lett az egész bőröm, érzem is, hogy bántja. Az állaga nekem egyébként sokkal kellemesebb, mint a DM-es 50-es sensitive-nek. Viszont ugyanúgy kimeszelt fejem van tőle, amúgy is elég fehér bőröm van, de ezzel már májbeteg vámpír kategória vagyok. Plusz borzasztóan fénylik, ragad, akármennyi idő is telik el a felkenés után. Legalább a szememet nem csípi, de sajnos én akkor sem tudok vele mit kezdeni, a fénylés nem érdekelne itthon, de az, hogy két órán belül tele van retekkel az arcom mert még a levegő is ráragad, az nagyon. Talán majd nyaralásra elviszem és ott elpocskolom, de lehet hogy oda is mást veszek, mert tényleg nem bírom elviselni ezt a ragadósságot. :( Így nekem nagyon nagy csalódás, sejtettem, hogy ez lesz, de reménykedtem, nem jött be. Nekem ő haszontalan, abszolút pénzkidobásnak érzem, még ha nem is volt drága. (Egyébként biztos, hogy nem a kémiai jellege miatt pirosodom, érdekes, hogy érzékeny bőröm van, de van csomó egyéb kémiai fényvédő, amitől abszolút nem pirosodom.)
Ha elviszem nyaralni esetleg, majd update-elek, hátha feljebb tudom húzni szegényt, mert sajnálom lepontozni, de számomra egyszerűen használhatatlan.