Lillus96

Regisztráció dátuma: 2019. június 2.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2019. június 2.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -

Zendium Complete Protection Fogkrém

Zendium Complete Protection Fogkrém
2020. január 8.

Mostanában elég sokszor látogattam meg a fogorvost a fogaim rendbe tétele miatt, erre rá pedig életemben először jött egy fogíny gyulladás is, pedig pont, hogy fokozottabban figyeltem oda a szájhiigéniára ebben az időszakban. A gyulladást is elkezdtem antibakteriális szájvizekkel és fogínygyulladásra való fogkrémekkel kezelni, de nem hoztak enyhülést, sőt, volt pl.fogkrém ami csípte is a fogínyem. A fogíny gyulladás előtt a Curasept is jó barátom volt, ami tényleg nagyon hatásos, de ugye nem szabad túl sokáig használni. Olvastam, hogy az egészséges szájflóra is felborulhat a túlzásba vitt szájvizezéstől. Így kerestem és találtam rá a Zendium fogkrémre, illetve kiegészítésként a Gengigelre, amik hamar rendbe rakták a fogínyemet. Ez a fogkrém az ínyemet sem bántotta, érzetre azonnal enyhülést hozott, csak egy valami nem túl jó: az íze, vagy talán inkább az utóíze furcsa. Nem hozza azt a frissességet, amit szeretek, ezért nem fogom mindig ezt használni, de sokszor elő fogom venni. Ettől függetlenül nálam 5*-ot ér. Szerintem épp eléggé habzik is, nem szeretem a túl nagy habzású fogkrémeket, és legalább ez a fogkrém csupa jó összetevőket tartalmaz. A nagy habzás köszönhető lenne mondjuk az SLS-nek, ami sajnos oly sok fogkrémben benne van.

Sensodyne Sensitivity & Gum Fogkrém

Sensodyne Sensitivity & Gum Fogkrém
2020. január 8.

Borzalmas! Pár hete úgy éreztem, mintha valami kimarta volna a szám, irritált lett a nyálkahártyám, begyulladt a fogínyem. Először nem gondoltam, hogy a fogkrém lehet a hibás, de elkezdtem másik fogrémmel és egyebekkel gyógyítgatni magam, és meg is szűnt a probléma. Most újra ehhez a fogkrémhez nyúltam, és megint ugyanez történt, de most a fogínyem nem gyulladt be, cserébe viszont a nyelvem alatt eléggé fáj. Talán csak én vagyok érzékeny benne valamire, de alig tartalmaz hatóanyagot, és ahhoz képest nagyon drága. Pl. egy Elmex ezerszer többet ér. Szerintem a Sensodynenek nagyobb a füstje mint a lángja.

La Roche-Posay Anthelios Anti-Imperfections Napvédő Krém Problémás Bőrre SPF50+

La Roche-Posay Anthelios Anti-Imperfections Napvédő Krém Problémás Bőrre SPF50+
2019. december 30.

Jó összetevőkkel rendelkező fényvédőt kerestem, és először ennek a mattító változatát akartam megvásárolni, de aztán láttam, hogy piacra dobták ezt, a mattítás mellett még a bőrhibákra is hatékony változatát, már amennyire egy fényvédő jó hatással lehet a bőrhibákra. Nekem bevált, csak ki kellett tapasztalnom a használatát. Előtte hidratáló krémmel kenem be az arcom, megvárom míg jól beszívódik, és aztán kenem fel a fényvédőt, de gyorsan, mert hamar szárad, és akkor képes kukacosodni is, ha túl sokáig kenegetem, vagy ha nem szívódott be alatta teljesen a hidratáló krémem. Ha alapozót is használok, akkor a fényvédőt is megvárom míg beszívódik, és az sem fog kukacosodni. Ha nem használok fölé mást, kicsit azért fénylik, de az arcom érzetre viszont abszolút nem lesz zsíros tőle.
Update: Idővel nekem is elkezdett rosszul viselkedni, borzalmas fehér réteget hagy az arcon, és most már bármit is csinálok, száraz darabokban pereg le... kár érte. :(