Linett21

Regisztráció dátuma: 2021. február 24.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2021. február 24.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Zara Blanc-Á-Porter

Zara Blanc-Á-Porter
2024. július 16.

Ok, végre eljött az Ő ideje. Ez kell a 35-40 fokban! Ez egy tökéletes rétegező, hűsítő fás-citrusos lágy, teljesen neutrális illat. Uniszex. Viselhető magában is (amolyan nincs rajtam semmi, mégis tiszta és üde vagyok érzést ad), de kiváló rétegzéshez is. Én Jeanne en Provence Verveine Cédrat citrusos illatával csináltam belőle koktélt és remekül kiegészítik egymást, de Moschino Funnyjával is működőképes volt. Frissítette a másik illatot, és picit nyugtatta a citrusosságot, nehogy rámsavanyodjon a déli napon. A neutralitása tetszik benne a legjobban: valami egész finom, ahogy a frissen tusolt bőrrel érintkezik. Sítlusra a Zara Olivia Giacobetti-sorozatához tudom hasonlítani; halk, senkit sem fog zavarni, mégis ad egy kellemes ápoltságérzést. Magában a tartóssága kb. 3 óra rajtam, de rétegezva mással, ahogy keverednek, egy visszafogott, tiszta bőrillatot tudnak összehozni. Tetszik a koncepció is, hogy kifejezetten rétegzéshez dobták piacra. Amire reklámozzák, annak szerepét remekül betölti, de én magában is nagyon szeretem. De valóban kell neki a hőség, hűvösebb időben kissé jellegtelen/lélektelen. Az egyetlen negatívum a pocsék fújókája, de ezzel ugye, minden Zara parfüm küzd...

Diptyque Paris Florabellio

Diptyque Paris Florabellio
2024. július 14.

Sajnos, nekem se sikerült benne felfedezni a kávét, pedig elég sokszor próbáltam. :-( Illetve pontosítok: semmi olyat nem érzek benne, mint ami a megadott jegyei alapján várható. Ez rajtam konkrétan a bármely drogériában beszerezhető, átlagos lefolyótisztító bűzére szárad le, elnézést. Pedig elvileg ez az ő ideje, a hőség, arra is tartogattam, na, majd a 30-40 fokban milyen jó lesz, de nem. Nem marinális, nem zöld, nem is sós, és az ozmantusz is nagyon fura benne, csúnya mellékzöngés. Nem is hűsít. Persze, a bőröm is lehet az oka, de rajtam kifejezetten taszító szaggá alakult eddig minden alkalommal. Környezetem sem díjazta. Van jó pár Diptyque, ami telitalálat, de véleményem szerint ez most picit elcsúszott azon, hogy talán valami nagyon különleges illatot akart Fabrice Pellegrin. Oké, valóban különleges, de kivételesen nem a jó értelemben. Főleg, ha az árát is nézzük...no, de legalább a pénztárcám boldog.

Jeanne En Provence Lin Blanc

Jeanne En Provence Lin Blanc
2024. június 30.

Púderes, szappanos, lágy, pézsmás, levendulás, picit öblítős, "sima fehér pólós" tisztaságillat, amit bátran lehetne nyugtató tabletták helyett felírni. Régóta szerettem volna egy egyszerűsített, visszafogottabb és olcsóbb, de hasonszörű tesót a White Linenem mellé, amit hazaérve, esti tusolás után, vagy egy szimpla otthoni hétvégén gátlástalanul fújkálhatok, semmi fakszni. Ez remek befutó lett. Végtelenül megnyutató, kicsit baba hintőporos apróság, ami puhán körbeölel és izzadós nyári éjszakára is jó választás. Projektálás közepes, élettartam viszont csak max. 3-4 óra, rendszeres frissítése ajánlott. Ugyanakkor 100 ml-je átlag 3-5 ezer Ft körül van, vagyis fajlagosan olcsóbb is, mint egy drogériás dezodor. Én egy pici aldehidességet is vélek benne felfedezni (nagyon tetszik), bár hivatalosan nincs is ilyen benne. Férfiillatként van aposztrofálva, de ez ne tévesszen meg senkit; inkább nőiesbe hajló, stílusra valahol a White linen és a Zara nagy kedvenc (már nem kapható ez sem, fene egye meg!) Livre blanc-jának szerelemgyereke. Nyilván nem téli nagyestélyis operára, vagy forró randira való, de kb. bárhova másra és bármely évszakban nagyon korrekt választás lehet. Nagyon örülök, hogy rátaláltam, nem sokan ismerik még, de én jó szívvel ajánlom mindenkinek.

1 ÖSSZETEVŐ

Isoeugenyl Acetate i Kockázat: