Linett21

Regisztráció dátuma: 2021. február 24.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2021. február 24.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Thierry Mugler Alien Goddess

Thierry Mugler Alien Goddess
2021. szeptember 17.

Három napja viselem, mert nem akartam rögtön temetni, inkább megfontolni véleményem és sanszot adni neki.
Tesóm kapott a Mugler rendeléséhez egy 10 ml-es kiadást, rögtön elcsórtam :-)
Nos, ez egy szép, rendkívül édes-csajos illatka; közepes tartóssággal (rajtam). Ami fura, hogy magamon kb. 1 órával felfújás után már nem érzem, de a környezetem bizony 4-5 óra múlva is. Biztos az én orrommal van baj, de én ebben az első egy órában a kókuszos-vaníliás felhőben érzek végig némi fűszert is, konkrétan borsot és köményt. Nem állítanám, hogy ez rossz/jó, inkább érdekes. Az eltűnése előtt halványan igenis fel-feldereng pillanatokra az Alien DNS, gondolom a jázmin azért küzd kicsit a szívillatban. De ennyi. Mélységet, csavart ne keressen benne az ember.
Egyetértek azokkal akik szerint nem sok köze van az eredeti Alien EDP-hez és inkább tőle független néven kellett volna forgalomba hozni. Viszont önálló, saját lábán/nevén álló illatként gondolva rá...hát... szerintem elég nagy pénzügyi bukta lett volna a L'Orealtól. Alien név alatt még mindig le lehet nyomni az emberek torkán bármit, ezt remekül felmérték, hisz több mint 15 év alatt annyi mindent sikerült már eladni az anyaillat farvizén. Az átlag vásárló (mint pl. én is) meglátja, hogy "Alien", úúú, máris rohan az első parfümériába :-)
Összességében: Egyedietlen, de viselhető; kellemes és irodabarát; de számomra rendkívül, már-már émelyítően édes illat csöppnyi porossággal. Hasonló kategóriába sorolnám akármelyik pl. Britney Spears-illattal; célközönsége inkább ezek rajongótáborában lehet (természetesen ezzel senkit sem megsérteni akarok, ez nem ledegradálás!).
Alien-fanként viszont (tudva, hogy olyan Alien-flankerek is képesek voltak napvilágot látni, mint pl. az Essence Absolu, az Oud Majestueux, vagy a Musc Mysterieux) szánalmas próbálkozásnak tudom csak minősíteni. Minden szempontból, sajnos. Millió ilyen illatka került kiadásra csak az utóbbi 1 évben, nincsen benne semmilyen "WOOOWW-faktor".
Számomra egyértelműen nem éri meg a teljes üveget. A hétköznapi viselhetősége, és az idióta orrom szerinti érdekes "fűszerezése" miatt kapja csak meg a második csillagot.

Kiegészítés: végre sikerült "összehordanom" a LVEB Soleil Cristal-lal, legtöbben ahhoz hasonlítják. A kókuszon és édességen kívül szerintem nincs közös pontjuk. A Soleil C-hoz képest ez egy decens úrinős illat. 1:0 itt a Goddess-nek :-)

Kim Kardashian Pure Honey

Kim Kardashian Pure Honey
2021. szeptember 14.

Gyerekkoromban volt egy pontosan ugyanilyen illatú samponom és hajbalzsamom szettben. Az is "mézes" volt, mert száraz hajra szánták.

Szóval, ez számomra műmézes, inkább virágos samponillat. Kellemes, édeskés, melyben a frézia és a lonc külön is érezhető, ami amúgy nagyon tetszik. Hálisten, kókuszt nem sikerült felfedeznem benne, ugyanakkor az is biztos, hogy valódi mézzel/méhviasszal sem találkozott soha ez a parfi.

Sillage/projektálás gyér, tartósság sajnos csapnivaló (rajtam, magam nevében beszélhetek csak), max. 2 órát tart és nagyon gyorsan bőrközeli. Tusolás utáni, otthoni komfortillatnak, vagy alvós illatnak tudom elképzelni, vagy olyan munkahelyen, ahol nem szabad/illik erősen illatozni (pl. egészségügyben dolgozóknak, stb.).Életkort, vagy évszakot én nem érzek benne; annyira semleges édeskés virágillat, hogy bárkin, bármilyen időben működhet.
Maga az illat ugyan tetszene,de a tartósságbeli/projektálási gondok; a samponemlék, valamint a valódi mézillat hiánya miatt leveszek a csillagokból.

Egyetlen pozitívuma, hogy olcsó, de annyira mégsem, hogy még egyszer megvegyem. További gondom (bár lehet, ez már csak kekeckedés), hogy 100 ml-es változatban elérhető csak, viszont olyan ormótlan és nehéz az üvege, hogy egy kézzel nem tudom megfogni, hogy fújjak belőle. Dekantálnom kellett kis üvegbe, hogy ne legyen tele az összes kezem vele, röhej, LOL... :-)

Cacharel Yes I Am Glorious EDP

Cacharel Yes I Am Glorious EDP
2021. szeptember 13.

Az alap Yes I am EDP nagy szerelmem, nekem Ő június, a koranyár, mindig akkor viselem. A Yes I am-vonalban pedig kifejezetten az tetszett mindig, hogy (szerintem) ízlésesen és meglepően jó minőségben hozták össze bennük a (piros bogyós) gyümölcsösséget és a laktonikus (tejes) jegyeket.
Nos, ez egyértelműen kilóg a vonalból. Meglehet az én orrommal van a baj, de kizárólag a barackot, a citrusosságot és a frangipánit érzem benne, de ezt a hármast hosszan; elejétől végig. Főleg az őszibarack, ami határozottan kiüt rajtam; nem a lekváros fajta, inkább a frissen szüretelt, valódi-zaftos őszibarackot érzem.
Tejességet, szantált, vagy cédrust még mutatóban sem tudtam felfedeznem.
Remekül projektál, tartóssága igen jó, rajtam korrekt 6 órán át megmaradt;és én is végig éreztem magamon. A minőségére nem lehet panaszom, talán még az anyaillatot is felülmúlja.
Hiányérzetem azonban van: az igért laktonikusság. Nekem ez valahogy összeforrt a márkával és most hiányzik az összhatásból.
Nagyon jó, ajánlom, friss-gyümis-édes; de nekem végül így nem éri meg a nagy kiszerelést.