lizavetta

Regisztráció dátuma: 2018. szeptember 5.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2018. szeptember 5.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Megnézem

Shay & Blue Salt Caramel

Shay & Blue Salt Caramel
2019. március 6.

5 csillagot adtam, habár valójában nem tudom, hányadán is állok ezzel az illattal. Kifújáskor kb 20 percig tart a csoda, de az a 20 perc olyan, hogy két lábon járó Győri Édes zacskós keksznek érzem magam (vagy még inkább: sós kekszes Milka csokoládénak), kérdés, hogy valaki szeretne-e ennyire ehető lenni - jó, ez az esetemben mondjuk nem kérdés, hát hogyne szeretnék... Sajnos a csoda elmúlik, leszáradáskor engem picit a régi Zara Black-re emlékeztet (nem a mostani felvizezett lepkepukis változatra), nagyon feminin és nagyon szexi, csak épp nem ezt vártam. Az én orromnak néha túlontúl édes, és sajnos rajtam nem elég tartós - ebben az árkategóriában ez nem épp egy bocsánatos bűn, legalábbis nekem. Amúgy szerintem ő egy nagyon simulékony, kedves illat, és a legtöbb ember számára kellemes élmény egy légtérben tartózkodni vele - szerintem ez sem utolsó szempont, legalábbis a heliotrópos csodáim viselésekor kapott megvető pillantások után felüdülés volt ilyesmit is viselni. Szóval élménynek élmény. nem bántam meg, hogy lecsaptam a fújósra, aztán ki tudja, lehet, hogy hiányozni fog, ha elfogy.
update: az utóbbi időben elég sokat használtam, s nagyon összeszoktunk:) hamarosan elfogy a fújos, de valószínűleg fogok újat beszerezni belőle. kifejezetten sok pozitív visszajelzést kaptam rá, és érdekes, hogy legutóbb pont a fent említett Zara Black váltott ki hasonló bókáradatot az ismerőseimből. "sajnos" kénytelen vagyok arra következtetni, hogy valószínűleg jól működik a kémiámmal ez a vonal. :)

Morphe The Jaclyn Hill Eyeshadow Palette

Morphe The Jaclyn Hill Eyeshadow Palette
2019. február 1.

Hogy őszinte legyek, mivel rejtett szemhéjam van, sokáig nem igazán érdekeltek a szemhéjfestékek - helyesebben szólva, nem tudtam velük mit kezdeni, ugyanis a) nem sikerült normálisan felkenni őket, hiszen a normál szemformákra kitalált technikák rajtam nem működtek b) mivel súrlódik a két bőrfelület, ráadásul olajos bőrtípusom van, ha sikerült is valamit összehozni, az pár óra múlva kis csíkokban állt össze. Valamiért mégsem hagyott nyugodni a dolog, úgyhogy elkezdtem primereket használni (Catrice, Essence, Maybelline, Art deco, Milani alapokkal van eddig tapasztalatom, mind közül az utóbbi vált be leginkább és a maybelline), illetve feltúrtam az internetet hooded eye videók után kutatva - Wayne Goss, Lisa Elridge illetve Stephanie Lange videói elég sokat segítettek ezügyben. Végül szerettem volna magamnak egy normális palettát is: a Soft Glam, a Nabla Dreamy és eközött vacilláltam, végül a Nablát vásároltam meg, de fájó szívvel hamarosan túl is adtam rajta, mert - habár kiváló minőségű festékek voltak benne - úgy éreztem, ezt jobban ki tudnám használni a sok tutorial meg nagyobb színválaszték miatt, még annak ellenére is, hogy van benne néhány olyan festék, amit akkor se kennék a fejemre, ha fizetnének érte (pool party, twerk, creamscicle). Kalandos körülmények után végül sikerült megszerezni a palettát (rögtön kettőt is:)). Kezdjük ott, hogy a doboz hátulján virító Jaclyn Hill képe megtestesít kb. mindent, amit én sminkelés területén szeretnék állati messziről elkerülni (viaszbabává kontúrozott-highlighterezett arc, instaszemöldök stb). Ha túlteszi magát az ember az első sokkon, illetve azon, hogy nem jár tükör a palettához, akkor viszont ez egy remek paletta: többségében alap natúr barnás és rózsás árnyalatok, kiegészítve néhány extrémebb színnel a kísérletezőknek. Szerintem nagyon el van találva az arány mind a színeket, mind a finiseket illetően. A két első szín highlighterként is szuper. A 3 kedvencem a kis triumvirátus a jobb felső sarokban (arany-rózsaszín árnyalatok), de eszméletlen az alattuk lévő arany is (ujjal feltapogatva fóliás hatású). A legnagyobb meglepetés a két zöld árnyalat volt - illetve, hogy ezek működnek rajtam:D Egyedül egy hidegebb tónusú semleges barna színt hiányolok belőle. Amúgy könnyen satírozhatóak és pigmentáltak a festékek, bár színenként van némi eltérés. Megfelelő alappal gyakorlatilag 10-12 órát is kibír mozdulatlanul, ami az én szememen azért elég nagy szó - ahogy írtam, silányabb minőségű festékek gyakorlatilag 1-2 óra után eltűntek róla. Szerintem szuper döntés volt a részemről, hogy végül ezt választottam (ezen kívül még egy too faced palettám van, ami hasonló minőséget képvisel), és már bánom, hogy a sok drogériás pénzszórás helyett rögtön nem ezzel kezdtem :(

Geek & Gorgeous 101 Ha 5 Light

Geek & Gorgeous 101 Ha 5 Light
2019. január 31.

Kombinált bőrrel megáldott delikvensként azt hiszem bátran állíthatom, hogy gyakorlatilag minden lehetséges dolgot próbáltam már bevetni az arcomon a cinktől kezdve az akneroxidon és teafaolajon át a különböző kémiai hámlasztókig, többnyire sikertelenül. Furcsamód épp az öregedésgátló, vízmegkötő tulajdonságairól ismert hialuron produkálja a legnagyobb sikereket a bőrképemet illetően: bár magam sem tudom, hogyan, hiszen nem sok olyan cikket olvastam, amiben kifejezetten arról lett volna szó, hogy segít a pattanásokon vagy mitesszereken. Akkor is ugyanezt éreztem, mikor elkezdtem használni a LRP hialuronos hidratálóját, és most, hogy elpöttyintgettem ebből is egy fél üveggel, hasonlóak a benyomásaim -noha teljesen nyilván nem szüntette meg a problémákat, és ezt már nem is várom egyetlen terméktől sem... főleg, hogy ez nem is erre van - ellentétben pl. a G&G bha savas hámlasztóval, ami egyáltalán nem vált be, sőt, mitesszereket és pattanásokat okozott. Mindenesetre nekem nagyon furi, hogy azok a hatóanyagok, amik tipikusan az én bőrömre lennének kitalálva/promózva, nem működnek rajtam, viszont a hialuron remekel. Plíz help, ha valaki tud erre magyarázatot, ne legyen rest megosztani velem!
Maga a termék szerintem ár-érték arányban verhetetlen, de kacérkodok a gondolattal, hogy picit drágább szérumot is kipróbálnék, ha ez elfogy.