lizibartha

Regisztráció dátuma: 2016. november 17.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2016. november 17.
Bőrtípus: Normál

Megnézem

Carolina Herrera Good Girl EDP

Carolina Herrera Good Girl EDP
2022. január 19.

Ez az illat hihetetlenül szexi
Volt egy nagykedvenc de sajnos limited edition illatom (ck one shock street) és nagyon hasonlít ahhoz ez az illat.
A fejillat nem annyira tetszik, viszont a szívjegyek és a tonkabab egy nagyon szexi, magabiztos illattá teszi a kompozíciót.

Rajtam nagyon tartós is, több órán at érezhető intenzíven.

Update: a jelenlegi illataim közül ezt imádják a pasik a legjobban, szóval ha valakit nagyon el akartok csábítani lányok, akkor hajrá :)

The Ordinary Retinol 0.5% In Squalane

The Ordinary Retinol 0.5% In Squalane
2022. január 13.

Sajnos ez nekem egy hatalmas mellényúlás, szívem szerint egyest adnék rá, de mivel valószínüleg nem a termék hibája, hogy ez történt, így hármast kap tőlem.
Kombinált-zsíros és hormonálisan aknés bőröm van, amit egészen kordában tudok tartani egy felépített rutinnal, ezt akartam kiegészíteni a retinollal.
Hát elsőre sikerült mellényúlnom ezzel, első blikkre már az állaga sem tetszik, nekem elképesztően olajos, és a bőröm kis mennyiséget sem tudott beszívni belőle órákig, mindent összefogott körülöttem, sőt olyan is volt, hogy felette már a hidratálóm is beszívódott, csak ez a retinol maradt az arcomon.
Ami nekem válóok, az az hogy olyan gyulladt, kinyomhatatlan pattanásokat okozott minden használata után az állomon és a szám vonalában, hogy most, hónapokkal később is küzdök azok hegeivel. Kizártnak tartom, hogy maga a retinol okozta volna ezeket, nagyon valószínünek tartom, hogy inkább a squalane okozta az összes gondot.
Tanulópénznek jó volt, keresem tovább azt a retinolt, amit be tudok építeni a rutinomba, és más a formuláció.

The Ordinary Lactic Acid 10% + HA 2%

The Ordinary Lactic Acid 10% + HA 2%
2022. január 13.

Ez a basic hámlasztóm, lassan egy éve használom.
Úgy vettem észre, hogy a niacanamiddal jó párost alkotnak a bőrömön. Egy év alatt a változások amiket észrevettem:
-sokkal kisebb pórusok (főleg az orromon és arcomon)
-jóval kevesebb akne
-eltűntek nagy részben a száraz foltjaim, nagyon ritkán szárad ki a bőröm
- szabályozza az olajháztartásom, nem csöpögök annyira a zsírtól

Viszont a hormonális eredetű aknékkal és pattikkal nem tud mit kezdeni az állvonalamon, mondjuk ezt nem is vártam el, vszont segít a gyorsabb regenerálásban.