Loona

Regisztráció dátuma: 2012. május 3.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2012. május 3.
Bőrtípus: Zsíros

Megnézem

Geek & Gorgeous 101 A-Game 5

Geek & Gorgeous 101 A-Game 5
2021. október 1.

Nagyon megörültem anno tavaly, amikor a márka kijött ezzel a szérummal, mert reménykedtem benne, hogy könnyebben beszerezhető retinolra lelek benne egy szimpatikus, szép összetevőket használó, hazai márkától - de sajnos nem vált be, és bár elhasználtam, visszatértem a korábban bevált, külföldről rendelős retinolomhoz.

Eleinte hónapokig heti kb. 3x használtam, ahogyan más retinolt is ezelőtt (az első két pont miatt viszont idővel egyre ritkábban nyúltam érte, emiatt pedig jó sokáig tartott végül elhasználni), és bár folthalványításban jónak tűnt (bár ez mindig nehéz, mert több más terméket is használok mellette, ami szintén halványít), egyáltalán nem szerettem használni, mert
- az én zsíros bőrömnek sajnos túl sűrű, nehéz volt az állaga, és bár este gyorsan beivódott (a korábban Zoepark által említett "szinte szétkenni sincs időm" teljesen helytálló volt nálam is), reggelre tocsogósan zsíros bőrrel ébredtem, rosszabb esetben pedig addigra a szemembe is belefolyt a zsír, és rohanhattam lemosni, pedig még csak nem is használtam belőle sokat. Az ezelőtt és azóta megint használt, inkább géles állatú szérumomnál nem tapasztalom ezt
- jó pár éve csak illatmentes krémeket használok arcra, így hozzászoktam, hogy a termékek nem mindig kellemes illatúak, de ezelőtt még soha nem találkoztam egyetlen termékkel sem, aminek ennyire erős, kellemetlen, konkrétan zavaró szaga lett volna. Az utolsó cseppig sem sikerült megszoknom...
- bár higiéniai szempontból praktikus, én nem igazán szeretem ezt a típusú csomagolást, mert ha utazni akarnál vele, nem látszik, mennyi van még benne, a viszonylag nehéz üres csomagolás pedig általában csalóka, engem egy ilyen kiürülésekor mindig meglep, milyen nehéz a kiürült flakon - ez könnyen azt a látszatot keltheti, hogy még sokkal több termék van benne a flakonban.

2021. szeptember 15.

A szívem szakad meg, mert ennek a terméknek az elődjét kb. 5 éven keresztül gondolkodás nélkül vásároltam újra - ezt a megújult változatot azonban biztosan nem fogom. Az illata (enyhe, tényleg inkább pasis illat :D ) nem változott, ez jó, de sajnos kb. itt ki is merülnek a pozitív tulajdonságai. Ártani nem árt, nem töredezik tőle gyorsabban a hajam, viszont ragacsosabb az elődjénél, amit hajon kicsit hosszabb hajszárítással orvosolni lehet (én hajmosás után, szárítás előtt masszírozom bele a vizes hajvégeimbe) , viszont kifejezetten utálom, hogy mennyivel hosszabb ideig tart és mennyivel több (ráadásul meleg!) vizet kíván az, hogy a bemasszírozás után a kezeimről lemossam - az elődje langyos, de akár hideg vízzel is pikk-pakk lejött. Az adagolója talán kevésbé érzékeny és egy picivel nehezebben használható az elődjéénél, de ez már igazán csak hab a tortán... Helia-D, miért? :/

Isana Feel Pretty! Tusfürdő

Isana Feel Pretty! Tusfürdő
2021. szeptember 15.

Igen, engem is a cuki csomagolása fogott meg elsőként :3 illetőleg a mandarin+bogyós gyümölcs-illat ígérete. A levendula nem esett le addig, amíg itt, a havi kedvencek között leírva nem láttam - most már tudom, mi az a szokatlan plusz benne XD

Igaziból meg vagyok vele elégedve, de annyira nem fogott meg, hogy újravásároljam. Használhatóság tekintetében teljesen rendben van, jól tisztít, nem szárít, és az illata sem rossz, bár teljesen más, mint amire számítottam (valószínűleg a levendula miatt az én orromnak egyáltalán nem édes-gyümölcsös, hanem hűvösebb illat, és pont emiatt most, a hűvösödő időben esik jobban használni, a nyári melegben nekem nem passzolt), és rajtam sajnos tovább tart, mint szeretném: zuhanyzás után még órákig érzem enyhén - én sajnos az ilyet nem igazán szeretem, nekem egy tusfürdő illata addig kellemes élmény, amíg elzárom a zuhanyt és megtörölközöm - ha utána is illatot szeretnék magamon, arra ott a parfüm.

A csomagolása csalódás: egyfelől a kupakja pár használat után félig letört, ilyet nem tudom, mikor láttam utoljára, másfelől pedig nem tudok felhőtlenül örülni annak, hogy a termék elején plecsni hirdeti, hogy 100%-ban újrahasznosított műanyagból van, amikor további újrahasznosításra csak a flakon alkalmas, a fólia nem. Értem én, hogy cuki, de ennyit nekem nem ér a cukiság, jobban örülnék egy szimplább csomagolásnak, ami kiürülés után 100%-ban mehet a szelektívbe, nem termel kommunális szemetet is.

5 ÖSSZETEVŐ

Stearyl Palmitate eu EWG Kockázat: EWG Adat: korlátozott

Brassica Campestris/Aleurites Fordii Oil Copolymer EWG Kockázat: EWG Adat: nincsen