Loona

Regisztráció dátuma: 2012. május 3.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2012. május 3.
Bőrtípus: Zsíros

Megnézem

Balea Sternfrucht & Melone Tusfürdő

Balea Sternfrucht & Melone Tusfürdő
2019. szeptember 10.

Szeretem a dinnyés dolgokat, ezért került ez is a kosaramba. A flakonba szagolva dominánsabban érződött a dinnye illata, használat közben viszont ebből semmi nem marad, csak a csillaggyümölcs émelyítő édessége dominál, amit már kevésbé szeretek, ráadásul elég erőteljes illata van. Szerencsére fürdés után nem marad meg a bőrön. Az illatán kívül nincs vele semmi gond, jól adagolható állaga van, kellő mértékben habzik, nem szárít, nem okoz semmiféle irritációt, így el fogom használni, de nem kedveltem meg, és biztosan nem venném újra.

Balea Men Szemkörnyék Ápoló Lift Effect

Balea Men Szemkörnyék Ápoló Lift Effect
2019. július 9.

Nagyon megörültem, amikor megláttam ezt a krémet, könnyen elérhető és jó árú drogériás krémhez képest ez egy tök jó összetevőlista - lenne, sajnos nekem azonban nem vált be.

A kiszerelése a légmentes zárás miatt jó, azonban nem szeretem, hogy nem látszik, mennyi van még benne, így utazásra egy idő után nem merném magammal vinni. A pumpa jól adagolja a krémet, könnyű részben lenyomni, ha kevesebb krémet szeretnénk kinyerni belőle, és csak olyankor jön belőle krém, amikor nyomom. A krém maga könnyű, könnyen oszlatható, de nekem sajnos valahogy nem ivódik be rendesen: érzésre nem hagy különösebben zsíros érzetet, viszont érezhetően nehéz lesz a szemem délutánra, ha ezt használom. Először nem voltam benne biztos, hogy ez a krém a ludas, ezért kíváncsiságból felváltva csak az egyik szememen használtam pár napig, a másikon pedig másik szemkrémet, és ekkor már biztos lett... Én szintén nem szerettem az eveartstar által említett enyhe bizsergetést sem, amit én is éreztem (bár nem mindig), azonban én ezt nem pozitívumként, hanem irritációként éltem meg, szerintem egy szemkrém (meg szinte semmilyen más krém se) ne csináljon ilyesmit... amit viszont csinálhatna (de nem teszi), az némi tekintetébresztés, ez a krém viszont semmi észrevehetőt nem tesz a szememmel. Ezek miatt én sajnos biztosan nem fogom újravenni, és az elhasználással is gondban vagyok, nem szívesen nyúlok érte. Próbáltam éjszakára is, azonban itt is gondot okozott a teljes beszívódás hiánya: reggelre zsíros szemhéjakkal ébredek, és ha nem jutok el időben az arcmosásig, akkor ez a zsíros réteg a szemembe folyva csíp is. Lehet, hogy elteszem most egy időre, és előveszem hidegebb időben, ha pedig úgy sem lesz jobb, akkor kipróbálom arcra, hidratálóként - éjszakára, mert a beszívódás hiánya a zsíros arcbőrömön nappal ugyanúgy problémás lenne.

Mad Hippie Eye Cream (régi)

Mad Hippie Eye Cream (régi)
2019. július 9.

Az ígéretes összetevők és a márka szimpatikussága (két terméküket is kipróbáltam már korábban) kettőse miatt került a kosaramba ez a termék 2017 nyarán. Az első komolyabb szemkrém volt, amit kipróbáltam, így kíváncsi voltam, hogy mennyivel nyújt majd többet a magasabb ár és a kombinált hatékony összetevők. 33 éves voltam akkor, szerencsére szemkörnyéki ráncaim nem voltak, így elsősorban "szemfelébresztésre", hidratálásra és megelőzésre volt szükségem.

Egy 15 milis kiszerelésű szemkrém nálam szokásosan pont egy évig elég, ez ezzel a krémmel is így volt, ami több szempontból jó jel: amikor jól működött az adagolója*, mindig pont annyit tudtam belőle kinyomni, amennyi kellett, és az adagolást sem kellett szokni, mert a máskor, más krémeknél megszokott mennyiség ebből is passzolt, szépen beitta a bőröm. Amikor elfogyott, úgy éreztem, hogy nem rossz termék, de igaziból nekem semmi extrát nem nyújtott, ami igazolta volna az árát. Azóta viszont kipróbáltam más krémeket, amik ráébresztettek, hogy sok olyan tulajdonsága volt, ami nem alap: az, hogy nem irritált, hogy nem könnyeztem tőle (pedig használtam szemhéjra is, hogy őszinte legyek, először észre sem vettem a dobozon ezt az ellenjavallatot, az online leírásban nem szerepelt, csak a dobozon. Abszolút rejtett szemhéjam van, nem tudok nem krémezni szemhéjon, emellett szeretem is, ha egy krém ott is feszesít picit, mert akkor nem olyan nehéz a szemhéjam), hogy könnyű állaga volt és könnyen kenhető volt, hogy gyorsan beivódott... és talán az is jó jel, hogy szemkörnyéki ráncaim azóta sincsenek :)

*Két dolog volt, amit kifejezetten nem szerettem benne, az egyik pont a kiszerelése és az adagolója volt. Mivel nem látni, mennyi van még benne, és a súly alapján se nagyon lőhető be a mennyiség, utazásra nem a legjobb választás, emellett rendszeresen megcsinálta, hogy kb. egy adagnyi krém belekötött a pumpába. Egy év alatt sem sikerült rájönnöm, hogy ez mitől függött, abszolút random dolog volt, volt, hogy naponta megtörtént, és volt, hogy hetekig nem. Különösebb problémát ez igaziból nem okozott, a pupa lenyomásával eltávolítható volt a megszilárdult cucc, inkább az zavart, hogy az így a pumpába szilárdult termék természetesen nem volt már felhasználható, kárba veszett. A másik problémám az volt vele, hogy napközben átfényesedett, a korábban használt krémeknél gyorsabban zsírosította, estére pedig elnehezítette a szemhéjamat. Ezek miatt esett azóta kétszer is más krémre a választásom ennek az újravásárlása helyett, viszont látom, hogy időközben megújult, és bár INCI alapján nem minden szempontból gondolom, hogy előnyére vált a változás, a jövőben simán lehet, hogy kipróbálom a megújult változatot, hátha változott ez a két dolog :)

5 ÖSSZETEVŐ

Stearyl Palmitate eu EWG Kockázat: EWG Adat: korlátozott

Brassica Campestris/Aleurites Fordii Oil Copolymer EWG Kockázat: EWG Adat: nincsen