Luna1024

20525 pont

Regisztráció dátuma: 2016. február 12.
Bőrprobléma: Vízhiány

20525 pont

Regisztráció dátuma: 2016. február 12.
Bőrprobléma: Vízhiány

Megnézem

Burberry Her EDP

Burberry Her EDP
2020. december 21.

Nem ez lesz életem legnépszerűbb véleménye, a rajongók légyszi ne vegyék a szívükre.

Az utóbbi egy-két évben a csapból is ez a parfüm folyik: egyszerűen nem tudok úgy elolvasni egy fórumbejegyzést, vagy megnézni egy nyamvadt parfümös YouTube videót, hogy valaki ne áradozna róla, többnyire az általam imádott Baccarat Rouge 540 hasonmásaként. Kezdtem már nagyon unni a dolgot, ráadásul a hasonmásokkal szemben egyébként is van bennem egy alap ellenszenv (eredetiség, kreativitás hol marad, hm?), plusz volt egy olyan furcsa megérzésem, hogy az óriási hype ellenére nekem nem fog tetszeni, mivel a Burberry-nek még soha, egyetlen illatot se sikerült produkálnia, ami kicsit is megdobogtatta volna a szívemet.
Sajnos igazam is lett: rajtam szintetikus, édes epres-bogyósgyümis-szirupos lötyi, furcsa mellékzöngével. Nem szeretem az epret, csokiban sem, parfümben sem, így sok jóval nem számoltam. Az édessége nem zavar, a plasztik Barbie baba fej-illat viszont nagyon. Nagyobb összeget tennék rá, hogy gyerekkoromban valamelyik műanyag izébizének volt pont ilyen természetellenes szaga, de nem jövök rá, hogy minek.

Igen, hasonlít(ani szeretne) a Baccarat-ra, de ez a hasonlóság kb. olyan, mintha egy Monet festményt vetnék össze az ovis pálcikaember rajzaimmal. Szerintem érdemtelenül túlsztárolt illat, ami a Baccarat farvizén evezett a népszerűség felé, és Kurkdjian ide vagy oda, nekem nem tetszik.
Az egyetlen, ami pontot érdemel, az a tartóssága. Ma őt viseltem, és a reggel fújt illat még most, este 8-kor is érződik a nyakamon.

A Baccarat Rouge helyében kikérném magamnak a párhuzamot.

Yves Saint Laurent La Nuit de l'Homme EDT

Yves Saint Laurent La Nuit de l'Homme EDT
2020. december 14.

Nőként teljesen a rabja vagyok ennek az illatnak! :) Tavaly Karácsony előtt a Westend egyik parfümériájában nézelődtem, ajándékot kerestem a barátomnak. Parfümmániásként rengeteg női/uniszex illatot próbáltam már, férfi illatokat illetően azonban a tudásom a nullával egyenlő. Nem is olvastam utána a legnépszerűbb illatoknak, mert nem szerettem volna, hogy bármi befolyásoljon. Úgy gondoltam, majd a saját orromra hagyatkozom. Szóval egymás után próbálgattam a parfümöket, míg végül a kezembe akadt ez az illat.
"Szerelem első szippantásra" kategória! :) Annyira finoman fűszeres, icipicit gyógynövényes, enyhén édeskés, egyedi illat, sose éreztem még ehhez hasonlót! Utálom a levendulát, parfümökben is, de itt valahogy nem zavar, sőt. Valóban sokszor érezni a városban, és én mindig felkapom rá a fejemet. De én úgy gondolom, a népszerűségnek oka van.
Egyszer-kétszer próbáltam magamon is, mert éreztem benne némi uniszex jelleget, de sajnos az én női bőrömön túl "szappanos" hatású lett, elvesztette a varázsát, így meghagyom inkább a férfiaknak. A barátomon viszont zseniális, rajta életre kel: mély, telt és addiktív. Édesebb is, mint rajtam, de ez nekem pozitívum.
Az egyetlen, amit hátrányként tudok hozni ellene, az a tartóssága, az ugyanis elég gyatra... Lehet, hogy a régi verzió e téren jobb volt, én az újat próbáltam. Tőlem mindenesetre megkapja az 5 csillagot, mert az általam eddig próbált (nem túl sok) férfi illatból ez a kedvencem.

Baba Tündérkert Bodza és Rózsavíz Frissítő Tusfürdő

Baba Tündérkert Bodza és Rózsavíz Frissítő Tusfürdő
2020. augusztus 23.

Véletlen felfedezés volt: egy parfümös csoportban sokan dicsérték, egyúttal érdeklődtek, melyik parfümnek van ehhez hasonló illata - ez keltette fel a figyelmemet. Jelentem: a fenti kérdés megfejtése szerintem Zadig & Voltaire This Is Her, konkrétan 90 %-ban hasonlít rá ennek a tusfürdőnek az illata! Csodálatos, picit édes, ugyanakkor légies, tejszínhabos-virágos, habos-babos finomság. Fürdés közben élmény ezt érezni, ám törölközés után sajnos egy foszlányt se tudok felfedezni a bőrömön. :/ Alapvetően ez egy teljesen átlagos tusfürdő jó áron, van azonban egy nagy negatívuma, ami miatt biztosan nem veszem újra: konkrétan atomjaira szárította a bőrömet - mint minden Baba tusfürdő -, viszketett, érdes volt, kenegethettem is utána magam testápolóval... Akinek nincs túl érzékeny bőre, annak esetleg jó lehet, de én maradok a Barnangen márka tusfürdőinél.

1 MÁRKA

4 ÖSSZETEVŐ