Luna1024

Regisztráció dátuma: 2016. február 12.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2016. február 12.
Bőrprobléma: Vízhiány

Megnézem

Nivea Rose & Almond Oil Krémtusfürdő

Nivea Rose & Almond Oil Krémtusfürdő
2022. április 21.

Az elején szó szerint utáltam, a flakon végére egészen megszerettem. Szerintem ez a régi Nivea Care & Roses új kiadású verziója, mert az utóbbit nem láttam már jó ideje, de az illatuk pl. 100 %-ban ugyanaz... A különbség, hogy a régi Care & Roses emlékeim szerint sűrű, fehér krémtusfürdő volt, ez viszont folyósabb, gyöngyházfényű, "nyálkásabb". Azt nem szerettem benne, hogy nehéz lemosni (kb. mint a Dove tusikat), és szó szerint egyáltalán nem habzik! Szóval plusz 1 pont a régi verziónak, minusz 1 pedig ennek. Zuhany alatt állva nem érzem tisztának magam tőle, de törülközés után abszolút. A bőrömet nem irritálja, nem szárítja. Illatát imádom, finom édes-rózsás, nőies, de nem marad meg hosszan a bőrömön. Ár-érték arány rendben van. 3 és 4 csillag között vacilláltam, végül az előbbi lett belőle. Ha újra is veszem, az valószínűleg nem azért lesz, mert olyan zseniális (mondjuk melyik tusfürdő az?), hanem mert hiányozni kezd egy idő után az illata.

Barnängen Oil Intense Hidratáló Kézkrém

Barnängen Oil Intense Hidratáló Kézkrém
2022. március 26.

Télen kezdtem el használni az extrém száraz, ekcémára hajlamos kezeimre. Általában egyszerre két kézkrémem van: az egyik egy "nappali illatos" (kövezzetek meg, de nekem ez fontos szempont), az éjszakai egyszerű, parfüm- és sallangmentes, intenzíven hidratáló, testesebb állagú. Utóbbi célra jelenleg a CeraVe Reparative-t használom, azzal jó kis párost alkot, szinten tartásra tökéletes, de esti CeraVe nélkül, önmagában nem lenne elég.

Az állaga eszméletlen sűrű, nem is lehet nagyon túladagolni, mert nehéz kinyomni a tubusból... Ami furcsa, hogy alapvetően "vizes", nem olajos, mármint ha szétkenem a kezeimen, olyan "nedves" érzete van a kéznek, nem zsíros-ragacsos. Hasonló a CeraVe is amúgy, de annak a hatása tovább tart. A szétkenésével sietni is kell, mert pikk-pakk beszívódik. Én is tapasztaltam, hogyha pár napig nem nyúlok hozzá, "levet ereszt", elég furi, de semmilyen minőségromlás nem áll emögött, szóval nem törődtem vele. :D Az illata eszméletlen erős és különleges, biztos, hogy sokaknak nem fog tetszeni, de én ezért vettem meg: a tusfürdő nagy téli kedvencem. Nem 100 %-ban azonos a tusi illatával, csak olyan 85-90 %-ban, nekem ennek a kézkrémnek határozottan epres illata van. :D

Szépen hidratál, puhább és egészségesebb küllemű utána a bőröm, de ahogy írtam is, önmagában nem lenne elég télen az agyon száradt kezeimre, szinten tartásra, mással kombinálva viszont klassz. Az INCI nagyon szép, a parfümön kívül másba nem is nagyon tudok belekötni. :)

Negatívuma, hogy az átlagnál szerintem jóval kisebb, ehhez képest pedig drága (mondjuk a márka többi terméke is)... Valószínű, hogy újraveszem még, de az is biztos, hogy nem rögtön, először kísérletezni szeretnék.

Montale Chocolate Greedy EDP

Montale Chocolate Greedy EDP
2022. március 9.

Nemrég vettem 5 ml-s fújóst, miután egy évig vágyódtam utána, ismeretlenül is. :D Igazából nem egészen olyan, mint amire számítottam, de azért nagyon tetszik. Azt gondoltam, hogy csokis tej/kakaó/Milka csoki, vagy Kinder Bueno illatú lesz, ez utóbbi különösen felkeltette a figyelmem, mivel a Kinder Bueno a kedvenc csokim, kellemetlen mennyiséget tudnék belőle megenni. :D Ehelyett rajtam a következőképp muzsikál: kifújáskor porcukros édesség (nagyon hasonlít a szintén Montale-szülött Vanille Absolu-ra!), utána egy darabig olyan, mintha a Pink Sugar minőségibb, kevésbé műanyag verziója lenne... Végül, kb. felfújás után fél órával jön a kedvenc részem, (amit láttam, hogy valaki írt már előttem is): kakaós-mazsolás kürtőskalács illata van, pontosan ugyanaz, amit a Karácsonyi vásárokban szoktam érezni! :)
A tartóssága szuper, hatósugara is teljesen oké, ár-érték arány is rendben van. Bár azon lehetne vitatkozni, hogy ilyen faék egyszerűség csalódásnak számít-e egy niche illattól, vagy sem.

Nagyon finom, nagyon ehető és nagyon édes, de semmiképp se tudom elképzelni szignatúraként. Egyszerűen nem látom magam, amint minden egyes nap ezt viselem. Azt érzem, ez olyasfajta illat, amiből mindig kell itthonra egy 5/10 ml-s mennyiség, ha épp ilyen "cuki" hangulatban vagyok, de ha minden nap ezt kéne viselnem, hát én tutira megcsömörlenék, mint ahogy általában négy tábla csokit se töm magába az ember egyszerre... :D Finom, kedves illat, ami szerintem extrém gyorsan unalmassá válhat.

1 MÁRKA

4 ÖSSZETEVŐ