lushaholic

Regisztráció dátuma: 2019. december 28.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Regisztráció dátuma: 2019. december 28.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Megnézem

Ben & Anna Mandarine Natúr Deo Stift

Ben & Anna Mandarine Natúr Deo Stift
2020. augusztus 1.

Nem jó... :( Sajnálom, annyira szerettem volna szeretni, mivel papírcsomagolásban kapható. Nagyon nem olvad a bőrön, amiért jobban kell dörzsölni -> kipirosodik/kikészül az érzékeny bőrfelszín. Emelett valami irritáló összetevő van benne, amitől paprikapiros lesz a hónaljam... Csodás :D Az illata egyébként jó és nem vagyok büdös tőle, de ha egyszer kikészül tőle a bőröm :D Mivel ecofriendly az indíték, jár a 2 csillag.

Lush Almond Blossom Pucér Tusfürdő

Lush Almond Blossom Pucér Tusfürdő
2020. augusztus 1.

Mint a többi Lush-os pucér tusfürdő, ez is bátran teljesíti az elvárásainkat:
- ugyanúgy tisztít, mint egy hagyományos folyékony tusfürdő
- egyáltalán nem szárít, nem is nagyon habzik, ezért nem marad ez a "squeeky clean" érzés, ami sokakat visszatart pl. szappannal való fürdéstől
- csodás illata van, ami még fürdés után és érződik a bőrön (mandulás, marcipános)
- gazdaságos a használata: nálam egy tömb (200 g) minimum 3 hónapig, de inkább 4 -ig is tartott, szóval az ára lehet elsőre borsos, de esküszöm megéri, mert nagyon sokáig kitart (ugyanakkora szappan nálam kevesebb ideig bírja)
- és persze a lényeg: csomagolásmentes, amivel nem terheljük környezetünket fölöslegesen

Sajnálom, hogy Lush nem fogja tovább gyártani, kíváncsian várom, mivel rukkolnak majd elő helyette. :)

CeraVe SA Bőrsimító Lemosó Gél

CeraVe SA Bőrsimító Lemosó Gél
2020. augusztus 1.

Miért nem kap nagyobb hypot ez a termék?? MIÉRT? Annyi ideig szenvedtem, mitesszerektől (főleg orcákon), ezért már kitágult pórusoktól, emellé persze kombinált bőrtípusom is van, ami az abszolút kitolás... Hyramet és Skinsmartot kezdtem nézni karantén alatt, és mennyire jól tettem! Végre választ kaptam az annyi év alatt elszenvedett bőrhibák, pattanások - és azutáni hegek, mitesszerek + mindezeket "gyógyító" márkás kozmetikumok semmi hatására... Nem értem, mért nem lehet iskolában tanítani/szélesebb körökben terjeszteni közösségi médiában, hogy főleg tinédzserek milyen termékekhez nyúljanak arcápolás terén, ha hasonló problémáik vannak. Magam is hittem egyes márkák csalogató reklámjainak; szerintem nincs olyan termék a drogériák polcain, amit ne próbáltam volna ki hosszú évek alatt az említett problémáimra, amik sokszor csak rontottak a helyzeten. Kitanulmányozva az aktív összetevők hatásait a bőrtípusomnak+bőrhibáimnak megfelelően (Niacinamide, retinol, BHA hámlasztók) végre értelmet nyert a skincare rutinom.
De hogy most erről a termékről is beszéljek: a benne található szalicilsav (más néven BHA) tökéletesen kitisztítja a pórusok mélyét, ezáltal egy sokkal szebb és egyenletesebb bőrfelszínt eredményezve, mindezt túlszárítás nélkül. Nem habzik annyira, ami nem is baj. Parfümmentes, minden allergénmentes, amit Cerave-től már ismerünk. Csak hetek óta használom, de már most bátram kijelenthetem: nem volt még soha jobb tisztítóm és szebb a bőröm!
Hogy összegezzem a gondolataim:
Sajnálom, hogy ilyen márkák, amelyek tisztán, félrevezető reklámok és hamis influenszerek nélkül érnek el minket, fogyasztókat nem kapnak akkora figyelmet, amik tényleg a megoldást jelentenék hozzám hasonló arcbőrűeknek (pl. CeraVe, The Ordinary, Paulas Choice helyett mindenki pl. Loreal és Neutrogéna kampányokra emlékszik drogériás vásárlása során, persze tisztelet néhány kivételes terméküknek, amik hatékonyak lehetnek, persze sokkal csúnyább INCI-vel).