Lylien

Regisztráció dátuma: 2015. szeptember 13.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2015. szeptember 13.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Balea Intenzíven Ápoló Kézmaszk Shevajjal, Sárgabarackmag- és Vadrózsaolajjal

Balea Intenzíven Ápoló Kézmaszk Shevajjal, Sárgabarackmag- és Vadrózsaolajjal
2022. április 13.

UPDATE 2022. április 13.
A téli időszakban elfajult kiszáradás (konkrétan az ujjaim repedtek szét és semmi sem segített) miatti elkeseredésemben próbáltam ezt bevetni. Ritkán szoktam ezt a szót használni, de tényleg csodaszer volt, szóval továbbra is kiérdemli az 5 csillagot.
És még a telefont is tudtam nyomkodni, miközben rajtam volt, érzékelt mindent. :D #allinclusive

2021. szeptember 26.
Hú, kellemesen csalódtam. Addig volt a kezemen, amíg megnéztem egy részt a kedvenc sorozatomból (40 perc) a használati útmutatóban írt 15-20 perc helyett. Az egyetlen kellemetlenség, hogy nagymama illata van... és elég erős. :D
Viszont utána olyan selymes lett a bőröm, hogy nem lehet betelni vele és több óra elteltével, többszöri kézmosás után is ugyanaz az érzés.
Majd veszek még, kíváncsi vagyok, hogy bírja a téli időszakban extra száraz kezemet, egyelőre megkapja az öt csillagot.

CeraVe Reparative Kézkrém

CeraVe Reparative Kézkrém
2022. április 13.

Alkalmanként használom, hetente többször, mellette más kézkrémeket is. Ezt kifejezetten akkor, amikor utcára megyek. Valaki már írta vagy itt, vagy a Cerave Moisturizing Creme-nel, hogy ugyanazok az összetevőik… Nos, én is el tudom képzelni…
Kézkrémként amúgy nem rossz, gyorsan beszívódik, kis mennyiség is elég, nincs zsíros érzet, a hidratáló hatása viszont lehetne jobb is.

La Roche-Posay Toleriane Teint Korrekciós Alapozó Fluid

La Roche-Posay Toleriane Teint Korrekciós Alapozó Fluid
2022. április 11.

UPDATE 2022. április 11.
4-ről 5-re javítom a pontozást, mert további szívdobogtató jó tulajdonsága, hogy szuper hosszú ideig elég. Most vettem meg a következő tubussal, de az előző lassan 11 hónapja megvan és mindennapos használat mellett remekül bírta, a szavatossági időt sem léptem túl, most fogy el. Tökéletes!
A téli időszakban vékonyan hidratáló krémet is kentem alá, de mivel fényvédőt is használok és kombinált a bőröm, nem kellett extra hidratálás mellé, nem szárít, nem fényesedik. Azóta több szérummal is próbáltam, semmivel sem volt gond, szépen el tudtam oszlatni, úgyhogy már hivatalosan is ez a kedvenc alapozóm.

2021. augusztus 9.
Egy erős 4 csillagot kap. Könnyű vele dolgozni és egészen kevés (borsónyi) mennyiség elég az egész arcomra belőle, mert sűrű, de könnyen kenhető.
Fluidnak írják, de az állaga inkább krémes, mint egy mousse. :D
A fedése megfelelő. Nekem bevált, mert csak arcszín egységesítésére használom, de komolyabb bőrproblémákkal szerintem nem bírna el.
A színválaszték sajnos nem túl bő (4-féle). Nekem a legvilágosabb (10 Ivory) van, mert amúgy mindegyik árnyalat nagyon sötét. Felkenéskor szép, egységes, világos (de nem sápadt!) és matt árnyalatot kölcsönöz, estére picit fényesedik, besötétedik.

C-vitamin szérumot, hidratálót és fényvédőt használok alá, vagy ezek közül - nagy melegben - néha a szérum, hidratáló kimarad és csak fényvédővel kenem fel. Minden rétegnél szoktam várni, hogy picit beszívódjon, de ez itt hatványozottan igaz.

Az összetevői nagyon szépek, semmilyen irritációt nem okoztak (két hónapja szinte minden nap használom). A benne lévő spf-ről azért annyit, hogy alá megfelelő mennyiségű fényvédővel turbózzuk.

Összességében szép összetevőkkel, jó fedéssel ez egy jó kis alapozó. Téli időszakban még tesztelésre vár.