Lyric

Regisztráció dátuma: 2015. január 6.
Bőrprobléma: Vízhiány
Korcsoport: -

Regisztráció dátuma: 2015. január 6.
Bőrprobléma: Vízhiány
Korcsoport: -

Weleda Gránátalma Feszesítő Nappali Arcápoló

Weleda Gránátalma Feszesítő Nappali Arcápoló
2016. január 25.

A legjobb krém, amit valaha használtam! Az egyszerre vízhiányos és zsírosodásra hajlamos bőröm már az első használat után olyan volt, hogy rá sem ismertem. A méregdrága szilikonos szérumoknak szokott ilyen látványos hatása lenni, de ebben az nincs, úgyhogy nem is értem mivel értiék el ezt a hihetetlen hatást. A szilkon hosszútávon speciel az én bőrömet nagyon kiszárítja, ezért már nem használok ilyet soha. A Weleda-ban viszont csak természetes anygok vannak, ezért is fűzök nagy reményeket a hosszútávú használatához. Eddig minden krémtől néhány óra után zsírosan fénylő lett az arcom, de ettől nem, sőt még a bőröm textúrája is egyenletesebb, feszesebb és simább lett s még a nap végére sem fénylett. Csak úgy issza bőröm, azonnal felszívódik, és a pórusaimat és látvnyosan összehúzza. Az ember sosem tudhatja, mikor, mi válik be. Nekem igy a 40-es éveim közepén, egy megváltás ez e krém. Természetes fénynél, ablak előtt szoktam az arcomat megnézni, mert a természetes fény kíméletlenül kiadja az összes bőrhibát, de ezután mindig csak ámulok, nem ismerek magamra. Ezek után egészen biztos, hogy a szérumba és az éjszakai krémbe is beruházok majd.

Dior Diorella

Dior Diorella
2016. január 19.

Oh Diorella!! Már a neve is olyan gyönyörű, nem? A parfümgyártás egyik vitathatalan csúcsa. Mostanában jutottam hozzá egy vintage kiadáshoz (a tyúkláb mintás kiszerlésben) és egyszerűen leírhatatlan az illat és az érzés! A drogériákban ma kapható kiadás sajnos szinte semmiben nem hasonlít az eredetihez. Vérszegény, kiherélt árnyéka önmagának. Edmond Rounitska, minden idők talán legnagyobb parfümőrje szinte filozófiai magasságba emelte ezt az alkotását, melyben egyszerre van jelen a kezdet és a vég, amelyben illattá desztillálva magával a halandósággal szembesülünk. Rounditska volt az első aki szakított azzal a szokással, hogy életük teljében akarja visszadni a virágok illatát. Az ő virágai a Diorellában élő, lélegző, mocskos állatokkal körülvett, már életük zenitjén túl, hervadásnak induló szépségek, és éppen ettől a halandóságtól olyan ragyogóak, bátrak és életszerűek. Legnagyobb, féltve őrzött kincsem ez az üveg, melyet speciális alkalmakra tartogatok. Bárcsak visszatérne az eredeti formula. Az emberek elámulnának, el sem hinnék, hogy létezhet ilyen csoda!

Guerlain Shalimar Souffle de Parfum

Guerlain Shalimar Souffle de Parfum
2016. január 19.

A Guerlain-ház egyik legfinoabb illata. Őszintén szólva meglep, milyen sok negatív kritika éri... Talán szerencsétlen a névválasztás. Ha a Shalimar kedvelők más néven tapasztalhatták volna meg ezt az illatot, másként vélekednének róla. Én speciel nem kedvelem az eredeti Shalimart, mert nem vagyok az orientális, vaniliás illatok szerelmese. Akárhányszor próbáltam, mindig túl édesnek találtam az eredetit, ami persze semmit nem von le az illat nagyságából. A Shalimar Souffle azonban azonnal belopta magát a szívembe. Nőies, varázslatos, végtelenül elegáns, egyszerre érett és enyhén citrusos vanilia illat melynek leszáradása egy semmihez nem fogható púderes, múltidéző csoda. Komplex mert a modern kezdéstől eljut a vintage klasszikusig. Az az érzésem, hogy a fiatalabb korosztály kevésbé fogja értékelni a parfüm klasszikus karakterét, de a közép és idősebb korosztály, akik a nagy klasszikusokon nőttek fel, értékelni fogják ezt a mai parfüm kinálatból kilógó csodálatos, lady-like illatot. A tartóssága azonban meglepően gyenge. Szárazabb bőrön szinte nyom nélkül eltűnik 1-2 óra alatt, ami nem épp a legvonzóbb tulajdonsága. Ruhán azonban napokig illatozik változatlan intenzitással.