Maddie

Regisztráció dátuma: 2011. december 28.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2011. december 28.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Megnézem

Escada Miami Blossom EDT

Escada Miami Blossom EDT
2019. június 12.

Sosem szoktam ilyet csinálni (egy tesztelés után parfümöt értékelni), de ez most kikívánkozik belőlem...
Szóval megláttam az üvegcséjét a kis ananásszal, és mivel csillapíthatatlanul rajongok az ananász iránt, meg kellett szaglásznom. Bár kifújtam papírcsíkra először, csak annyit állapítottam meg, hogy ananászos, jöhet a csukló. És öhm hát... nem tudom, emlékeznek-e a kedves hölgyek, hogy talán két éve? volt a Baleának egy nyári tusfürdője, aminek szerintem ananászos gumicukor illata volt, és nekem valahogy ez az EDT teljes mértékben azt a tusfürdőt idézi. Azt a tusfürdőt nagyon szerettem, de az egy tusfürdő, az más... értitek, ugye? Egyszerűen nem lennék hajlandó "ennyi pénzt" kiadni egy parfümre, ami egy 270 Ft-os tusfürdőt juttat az eszembe... egyszerűen olyan "olcsó" illat, nem 12-15.000 Ft-os parfümre emlékeztet. Inkább mint egy ananászos testpermet. A tartóssága is kb. olyan, másfél óra elteltével alig találta az orrom a csuklómon.

Karadium Collagen Smart Sun Pact SPF50+ / PA+++

Karadium Collagen Smart Sun Pact SPF50+ / PA+++
2019. április 26.

Mivel már hatalmas foltban kilátszik a pan alja, és a feltöltő is én voltam, azt hiszem, ideje lenne véleményezni.
Két árnyalatban kapható csak, az én hófehérke bőrömhöz ennek ellenére tökéletes a 21-es árnyalat. Az SPF50 nagyon megnyugtató tudat (ez is volt eredetileg a legfőbb indok, ami miatt megrendeltem), és a bőröm kifényesedését is kitolja úgy 2-3 órával, bár ez nagymértékben függ attól, hogy milyen krémet használtam, milyen fényvédőt, és milyen az időjárás (és van ennél jobb mattító púder is, azt hiszem). A dobozka nagyon praktikus, felnyitva tükör van a tetejében, egy felnyitható kis tetőn ül a szivacs (ami számomra használhatatlannak bizonyult, ecsettel jobban szeretek púderezni), és alatta van a púder. Szimpatikus ez a higiénikus megoldás.
Ami viszont zavar: 1. van az összetevőlista végén némi parabén. 2. Bár az oldal tanúsága szerint is sok termékben van barium sulfate, valahogy zavar a gondolat, hogy egy olyan termékben, ami felvitel közben biztosan száll és belélegzem, benne van, ráadásul ennyire előkelő helyen. Ezt a két dolgot leszámítva még azt is megmerem kockáztatni, hogy egyébként szimpatikus az összetevőlistája.
Kicsit nehéz most eldöntenem, hogy hányast adjak neki. Nem utáltam, közel sem, de újra biztosan nem venném, az összetevőlistával kapcsolatos két problémám miatt. Hát, legyen mondjuk 3-as (mert a 4-es már túl közel lenne az 5-öshöz).

Nivea Silk Mousse Sárgabarack és Mályvacukor Tusfürdő Hab

Nivea Silk Mousse Sárgabarack és Mályvacukor Tusfürdő Hab
2019. április 26.

Hú, ennek nagyon nyami-nyami illata van. Nem túl erős, nem túl tolakodó, nem túl édes, egyszerűen csak nagyon nyami-nyami. A habja fantasztikusan krémes, puha. Attól tartok, újra fogom venni.
Azért szoktam szeretni az ilyen típusú tusolóhabokat, mert nálam sokkal lassabban ürülnek ki, mint a sima tusfürdők. :)
5 csillagot adok neki, mert nekem nagyon bejött, de az ilyen termékeknél szerintem ez maximális mértékben egyéni preferencia kérdése. :)

2 MÁRKA

13 ÖSSZETEVŐ

Tuber Magnatum Extract EWG Kockázat: EWG Adat: nincsen

Az egyik legritkább szarvasgomba fajtának, azisztriai szarvasgombának akivonata.A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionálóhatású összetevő. Az Ulprospector információi szerinttanulmányok bizonyítják, hogy az összetevő öregedésgátló hatással van a bőrre - növeli a rugalmasságát(+35%), a hosszú távú hidratáltságát(+48%), csökkenti a ráncokat (-12,8%) ésa szem alatti duzzanatokat... tovább >>