Madi

Maddie megmondja
Regisztráció dátuma: 2013. november 24.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Maddie megmondja
Regisztráció dátuma: 2013. november 24.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Megnézem

MAC Full Lash Curler Szempillagöndörítő

MAC Full Lash Curler Szempillagöndörítő
2021. június 9.

Sok göndörítőt próbáltam már, ez nem igazán jött be. A legfőbb gondom vele az, hogy fele akkorára lehet csak nyitni, mint sok másikat, többek között az ezer forintos drogériás göndörítőmet (NYC), amit kb 5 évig használtam és tökéletes végeredményt lehetett elérni vele. Nekem ez azért zavaró, mivel nagyon hosszú szempilláim vannak és az oldalsókat így sokkal nehezebb szépen beterelgetni a résbe, aztán a megfelelő helyen összezárni, mivel a kis rés miatt alig látok át rajta. Rövidebb pillákkal biztosan szuperül működik, de számomra nem megfelelő.

KORA Organics Turmeric Brightening & Exfoliating Mask

KORA Organics Turmeric Brightening & Exfoliating Mask
2021. június 2.

Két éve használom heti két-három alkalommal. Egy tubus meglepően sokáig elég. Az illata mentolos-gyógynövényes, van egy pici arcszesz beütése, de azért kellemes. Bőrradírként nagyon szuper, frissítő és nem húzódik utána a bőr.
Pakolásként 5-15 percet javasol, nekem 10 perc után már olyan volt, mintha "megcsípte" volna a bőrömet. Mikor lemostam, még 15 percig piros volt az arcom. Egy pici bőrpírt nyilván okoz a radírozás is, de ez esetben konkrétan látni lehetett, hol ért véget az arcomon a pakolás. Szerencsére semmi maradandó dolog nem származott belőle.

A hivatalos oldal szerint kéz- és ajakradírként is megállja helyét, szóval így is kipróbáltam. Kézfejen jól működik, nem irritál, finom tapintású utána a bőr, viszont ajakra nekem nem igazán vált be, már használat közben kellemetlennek éreztem és lemosás után is érzékeny volt az érintett terület. (Persze ez azért is lehet, mert eleve könnyen kiszáradó, érzékeny ajkaim vannak.)
Ezen felül ügyelni kell arra is, hogy véletlenül se együk meg, ami külön odafigyelést igényelt számomra, hiszen évek óta Jeffree Star ajakradírjait használom, amik ehetőek, ezáltal sokkal lendületesebb mozdulatokkal tudunk velük dolgozni. Tehát kézre inkább ajánlom, mint ajakra.

Mindent összevetve ez egy nagyon klassz bőrradír, de arcpakolásként és ajakradírként nekem nem igazán jött be. Bár sminkelés előtt általában a megszokott radíromért nyúlok, azokon a napokon, amikor nem sminkelek, csak ezt használom. Főleg fürdés közben szeretem, olyankor néha fent is hagyom, bár csak néhány percig, úgy nem pirosodik ki a bőröm. Továbbra is újravevős.

Wishful Yo Glow Tropical Fruits Enzyme Scrub

Wishful Yo Glow Tropical Fruits Enzyme Scrub
2021. május 31.

Először is ez nem egy "rendes" bőrradír, holott a leírása szerint ez egy 3 az egyben, enzim, sav és fizikai radír, ami amúgy is kicsit sok lenne. Annyira aprók a szemcséi, hogy a legtöbb munkát az enzimek és savak végzik benne, de közel kifogástalanul, miközben se nem csípi, se nem karcolja a bőrt. Kb 2 perc dörzsölgetés után szoktam leöblíteni és voilá, ott a babapofi. Selymes, puha és olyan sima, mint egy "rendes", szemcsés arcradír után.

Ennek ellenére nem lett kedvenc. Nem rossz termék, ha nem találnék jobb enzimes bőrradírt (de már kapásból tudok egyet), valószínűleg újravenném vagy ezt, vagy az original verziót, mivel gyakorlatilag teljesen ugyanaz az összetevőlistájuk, az egyetlen különbség a két termék között, az illatuk. Ennek egyébként nem olyan gyümis, mint megvételkor számítottam rá, inkább pézsmás és nem igazán vagyok oda érte.
A felesleges illatanyagon kívül a másik zavaró dolog ennél a terméknél, hogy Huda azt mondta a videójában a használat közben keletkező kis darabokról, hogy az elhalt bőr....... Ezek NEM bőrdarabkák, hanem cellulóz. Nem tudom, hogy a vásárlóit nézi komplett hülyének, vagy ő maga sem tudja, hogyan működik a kencéje, de nálam ez komoly bizalmi kérdéseket vet fel a márkával kapcsolatban. Nem hiszem, hogy újraveszem.

6 ÖSSZETEVŐ

Himanthalia Elongata (Brown Algae) Extract EWG Kockázat: EWG Adat: korlátozott

A Himanthalia elongata nevűbarna tengeri alga kivonata, melynek magas A, C és E-vitamin tartalma, valamint gazdag aminosavakban és természetes ásványi anyagokban. Kozmetikumokban haszálva segíti a bőr vízháztartásának kiegyensúlyztottságát, bőrvédő hatású. (forrás)