malvada

Regisztráció dátuma: 2015. március 2.
Bőrprobléma: Bőröregedés

Regisztráció dátuma: 2015. március 2.
Bőrprobléma: Bőröregedés

Megnézem

Lancôme Poeme

Lancôme Poeme
2021. március 2.

Barátnőmnek van, tegnap magamra fújtam. Szinte egyedül vagyok a véleményemmel, de ez nekem hányinger. Van benne valami nagyon irritáló, rossz értelemben vett öregasszonyos. Pedig nagyon is kedvelem a 90-es évek illatait, de ez szó szerint büdös.
Update: törölni jöttem a véleményemet, de mivel ez nem lehetséges, ezért csak módosítom: pár napja újra megszaglásztam és nem értem mit éreztem anno, de most egész kellemes volt. Azért az érződik, hogy nem mai illat, de nem is kell annak lennie. Szóval ez eléggé elbizonytalanít általánosságban, hogy amit egyszer utálok, az utána "nem is olyan rossz" kategória lesz, talán minden évben változik a szaglásom?

Parfums de Marly Delina La Rosée

Parfums de Marly Delina La Rosée
2021. február 13.

Nagy kedvencem az eredeti Delina, így nagyon izgatott lettem, mikor megláttam, hogy megjelent egy nyáriasabb, "könnyedebb" változata. Mikor Demi Rawling hasonlónak mondta a másik nyári kedvenc D&G L'Impèratrice 3-hoz, rendeltem is az üveget. Sajnos nekem csalódás, meg sem közelíti az eredeti Delina nagyságát. Egy teljesen átlagos illat, amit bármelyik drogériában megvehetnék. Alig érzek benne valamit az eredeti Delinából, elnyomják a vizes jegyek. A L'Impèratricet sem érzem, kevésbé édes, kevésbé gyümölcsös mindkettőnél. Ha valamire emlékeztet, az a L'Eau D'Issey, a vizes jegyek miatt. Nem mondom, hogy megbántam, mert elfújkálom nyáron, és jól mutat a három Delina egymás mellett, de ez számomra sajnos nem nagy durranás.

Huda Beauty Kayali Elixir 11 EDP

Huda Beauty Kayali Elixir 11 EDP
2021. január 13.

Ez az egyetlen Kayali parfüm, amit próbáltam. A hypenak köszönhetően szereztem be a 10 mls változatát, mivel sokak szerint ez a kollekció legjobb darabja. Valóban különleges, még nem szagoltam hasonlót, pedig nagy parfümrajongó vagyok. Édes, erős, keleties illat. Érzem benne az almát, bár néha szőlős, boros illat csap meg. Örülök, hogy nem egy egész üveggel vettem belőle, mert azért ez nem én vagyok. Én az egyértelműen nőies illatokat szeretem és ebben - amellett, hogy nőiesbe hajlik inkább - van némi maszkulin. Paulina Schar úgy jellemezte, hogy ez Jázmin hercegnő nappali parfümje és egyet kell értenem vele. Amellett, hogy egyértelműen van benne keleties beütés és jó a tartóssága, nem zavaró az illata, én például a munkahelyemen használom. Értékelem az egyediségét, de a 10 ml elhasználása után nem fogom újra vásárolni.