mar

Regisztráció dátuma: 2017. március 31.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2017. március 31.
Bőrprobléma: Vízhiány

Klairs Soft Airy UV Essence SPF50 PA++++

Klairs Soft Airy UV Essence SPF50 PA++++
2019. augusztus 7.

Eddig ez a legjobb fényvédő, amit próbáltam. Nem csípte a szemem, könnyű eldolgozni és pattanásos sem lettem tőle. Nyomtalanul eltűnik a bőrön az ajánlott nagyobb mennyiség is, nem fénylik jobban mint egy átlag hidratálókrém. Ennél többet a zsíros bőrömön nem várhatok egy fényvédőtől. Van egy kis illata, amit nem nagyon tudok beazonosítani, műanyagszagnak írnám le. De ez annyira lényegtelen a fenti jó tulajdonságai mellett.
Nálam kb. 2 hónapig tartott a 80 ml, de otthonra nem ezt használtam, így heti 3-4 nappal lehet számolni (és volt olyan is, hogy újrakentem). Az ár-érték aránya így nem rossz, legalábbis a patikai márkákhoz képest.

Uriage Bariésun Tej SPF50+

Uriage Bariésun Tej SPF50+
2019. július 11.

Régóta használom már, most veszem újra harmadszor. Eléggé folyós, valóban inkább naptej, mint krém, könnyen eloszlatható. Eleinte nem szerettem, mert nagyon zsíros érzetet és látványt hagy maga után. Aztán néhány másik fényvédőt próbálgatva rájöttem, hogy ez nem annyira kezelhetetlen tulajdonság. Ettől eltekintve nincs hibája. Nem morzsolódik, a nap folyamán később sem. Több rétegben újrakenhető. Szépen eltűnik a hajtőnél, nem hagy fehér "morzsákat" benne, mint sok krém. A nehéz érzete ellenére nem okozott pattanásokat, mitesszereket. Valamelyik összetevője csípi a szemem, úgyhogy azon a környéken óvatosan bántam vele. Ha nem piszkáltam és dörzsöltem a szemem (vagy nem folyt bele az izzadsággal), akkor nem volt gond.
"Kimenős" fényvédőnek még mindig próbálok mást keresni, de a nyakamra és itthon az arcomra is ezt használom. Illetve papírzsepis felitatás és egy kis púder után egyáltalán nem feltűnő, úgyhogy ha nincs más itthon, utcára is megfelel. Jó az ár/érték aránya, ezért van itthon belőle mindig, ha nem válna be az, amivel éppen kísérletezek mellette.

Sundance Kids Sensitiv Sonnenmilch 50+

Sundance Kids Sensitiv Sonnenmilch 50+
2019. június 17.

Ennek a termékcsaládnak az arcra való fényvédőjére lettem volna kíváncsi, de az nem volt a DM-ünkben. Ha már elmentem odáig, megvettem ezt, kb. az egyetlen olyan Sundance termék, amiben nincs alkohol.
Csak itthon láttam, hogy még az összetevők is szinte ugyanazok (egy-két növényi dologtól eltekintve), csak az arányok másak, gondolom.
Elsősorban arcra kerestem valamit, így kipróbáltam, hátha beválik. Minimális fehér réteget hagy, de ez nálam eltűnt pár perc után (nem vagyok hófehér bőrű). Viszont a ráncokban (például a szemem alatt, szemhéjamon) összegyűlt, és látszott. Itthonra még így is jó lett volna, de pár nap próbálgatás után a homlokom kezdett kipattogni tőle, így elkenegetem inkább testre.
Mivel ez nem egy arcra szánt krém, így nem vonok le emiatt pontot. Egyik nap egész délutános estig tartó kerti munka volt a programom, jól védett, nem égtem le vele. Tetszik benne, hogy illatanyag mentes is, így nem keveredik rajtam a naptej a dezodor/parfüm illatával. Eddig még nem hagyott nyomot ruhában sem, úgyhogy igazán nem tudok rá rosszat mondani. Ha közelebb lenne hozzám egy DM, mindenképpen újravenném.

Update: Még próbálgattam egy kicsit, munkába is elmentem vele. Az a fehér réteg mégiscsak zavaró. Látványra nem feltűnő, de összekeni a sötétebb ruhákat, táskát. Itthonra továbbra is megfelel, de csodaszernek nem nevezném.