mar

Regisztráció dátuma: 2017. március 31.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2017. március 31.
Bőrprobléma: Vízhiány

Garnier Ambre Solaire Sensitive Advanced SPF50+ Lotion

Garnier Ambre Solaire Sensitive Advanced SPF50+ Lotion
2021. április 22.

Az utóbbi időben ezt használtam arcra. Eleinte kerestem az alternatíváját, mert az alkoholt arcápolásnál kerülöm általában, és a fényvédő összetevői sem éppen csúcstechnológiásak. Tudom, hogy ilyen árért ez nem is várható el (2000-2500 Ft körül veszem mostanában). Most, hogy a 2. tubust használom belőle, elég sok tapasztalat összegyűlt, eddig számomra a legjobb ár-érték arányú fényvédő, amivel találkoztam. Sokat számít nekem, hogy könnyen elérhető, nem okozott bőrproblémákat és nem lesz vállalhatatlanul zsíros tőle a bőröm (le szoktam púderezni, de anélkül is tűrhető). Annyi kényelmetlenség van vele, hogy szemkörnyékre nem tudom kenni (mint ahogy más kémiai fényvédőt sem), így oda egy másik, fizikait használok.
Még arra kíváncsi leszek, hogy a nyári tűző napon hogy véd, bár nem tartok attól, hogy rosszul teljesítene. A leggagyibb naptejek is jók leégés ellen, ha eleget ken belőle az ember.

Cosmia Arctisztító Folyadék Tiszta Azelainsavval

Cosmia Arctisztító Folyadék Tiszta Azelainsavval
2021. február 19.

Az azelainsav összetevő miatt akartam kipróbálni, de talán túl kevés van benne ahhoz, hogy észrevehető hatása legyen. Nem lett sem kevesebb, sem több bőrhibám tőle. Napi kétszer használom a rutin egy lépéseként (nem tisztításhoz, inkább mint toner hámlasztó után, most fog elfogyni lassan), plusz hidratáló hatást sem fedeztem fel.
Igaz, hogy olcsó, de pont annyit ér, mintha vízzel nedvesíteném be az arcom.

The Ordinary Amino Acids + B5

The Ordinary Amino Acids + B5
2020. május 26.

Ha jól értettem a leírását, hidratálásra szánták ezt a szérumot, de nálam semmi hatása nem volt. Míg egy hialuronsavas terméknél érzem, hogy feltöltöttebb, jobb tapintású a bőröm, ennél nem volt meg ez az érzet.
Egyébként egy teljesen vízszerű, híg folyadék. A sűrűbb szérumokat jobban szeretem, mert közvetlenül az arcomra tudom cseppenteni, de az ilyenek lefolynak. "Felkenve" mintha egy vékony olajos réteget hagyna, de ez gyorsan eltűnik nyomtalanul, és lehet tovább haladni a rutinnal.
Nem rontott a bőröm állapotán, nem okozott pattanásokat, irritációt stb., de nem is adott semmi pluszt.