martre

Regisztráció dátuma: 2017. április 20.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2017. április 20.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Krémmániás adás-vétel

Krémmániás eladó: 3 eladás
Megnézem

Philips Lumea IPL Advanced

Philips Lumea IPL Advanced
2018. február 26.

Lassan egy éve vásároltam a vezetékes verziót, világos bőr-sötét szőr kombóval ideális alany vagyok az IPLre így bátran belevágtam. Kezdetben tartottam a kéthetes kezeléseket és a szőr nagyjából 80%-a el is tűnt a lábamról, hónaljamról. A maradék 20% nem nagyon akart eltűnni, de nekem ez is fantasztikus eredmény, ezzel már vígan együtt tudok élni. Ahogy mások is írták, hihetetlenül felszabadító érzés. Ősszel, télen sajnos lusta voltam és el-elmaradtak a kezelések, és ennek az lett az eredménye, hogy visszanőtt az összes szőr, bár világosabban és puhábban. Most újrakezdtem a kezelést és megint szépen ritkul már az első használat után is.
Anyajegyekre és sebekre vigyázni kell, én igyekszem kikerülni, illetve az apróbbakra fehér szemceruzával teszek egy pöttyöt, így a világos felület nem nyeli el a fényt. A szemceruza egyébként arra is jó, hogy jelöljük a lábon azokat a sávokat, ahol már villogtunk.

Mielőtt valaki belevágna, fontos tisztázni, hogy nem életre szóló, végleges szőrtelenítésről van szó. Be kell tartani a 4-6 hetes fenntartó kezeléseket, különben előbb-utóbb visszanő mind és kezdhetjük elölről.

Lavera Színvédő Sampon Vörösáfonyával

Lavera Színvédő Sampon Vörösáfonyával
2018. január 9.

Vékonyszálú, hamar zsírosodó, hennázott hajamra használom. Alaposan tisztít, nekem nem is szükséges kétszer felvinni, nem nehezíti el a hajam, hanem könnyű és dús lesz tőle. Sajnos kicsit szárítja a fejbőrömet, ami a könnyen zsírosodó hajnak nem tesz jót, ezért - és amiért natúrkozmetikum létére nem teljesen szulfátmentes (Sodium Coco Sulfate) - minusz 1 pont. Felváltva használom egy másik natúrsamponnal. Balzsamja nekem sem jött be, elhasználom azért de nem lesz újravevős, a sampon viszont igen.

Khadi Ayurvédikus Sampon Neem

Khadi Ayurvédikus Sampon Neem
2018. január 9.

Viszkető, seborrheás fejbőrömre vásároltam. Ezzel egyidőben áttértem a növényi hajfestésre, natúr hajápolókra és teljesen elmúlt a problémám. Nem ezt használom mindennapos samponnak, hanem egy olcsóbb natúr-t (Sante), viszont előveszem ha úgy érzem kezd visszajönni a viszketés. Pozitívumok: Azonnal elmúlik a viszketés, nyugtatja a fejbőrt, natúr samponokhoz képest jól habzik és használata utána könnyen fésülhető, szép dús a hajam. Negatívumok: Számomra borzasztó az illata, és szárítja a hajvégeimet, ahol még vegyi festék van (jó balzsammal, hajvégápolóval lehet ellensúlyozni azért). Ezen felül az ára is elég borsos. Mivel nem ezt használom rendszeresen, sokáig kitart, de mindennapos használatra szerintem nem olyan jó az ár-érték arány.

Összességében 4 csillag, mert a fejbőröm állapotán rengeteget javít, csak az illata és az ára miatt nem jár az 5 csillag.