Mei

Regisztráció dátuma: 2023. november 3.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2023. november 3.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -

I'm from Rice Toner

I'm from Rice Toner
2024. április 21.

4 napja kezdtem csak el használni. Állagra nagyon kellemes, folyós, gyorsan beszívódó. Nekem nem marta az arcomat sem, de mióta használom apró kis pattanások jelentek meg az arcomon és az orrom körül. Ezen kívül csak olyan bőrápolási termékeket használok amik már legalább 3 hónapja velem vannak, így csak ezt a tonert tudom gyanúsítani. Pár napra vagy hétre abbahagyom a használatát, megnézem, hogyan változik a bőröm, akkor majd írok egy updatet.

Update (több mint 2 hónappal később). Miután először abbahagytam a használatát, borzalmas állapotban volt a bőröm: állandóan irritált volt, tele voltam pattanásokkal. Kész küzdelem volt, mire nagy nehezen helyre jött valamennyire a bőröm. Nagyjából egy hónappal később újra megpróbálkoztam vele, de ekkor csak kétszer használtam esti rutinnál. Újra előbukkantak az apró pattanások, úgyhogy nem akartam megkockáztatni, hogy újra tönkre tegye a bőröm.
Nem tudom, melyik alapanyaggal lehetett a probléma, nagyon szerettem volna, ha beválik. Már tovább is adtam rajta

Pyunkang Yul Acne Spot Patch Super Thin Pattanáskezelő Tapasz

Pyunkang Yul Acne Spot Patch Super Thin Pattanáskezelő Tapasz
2023. november 25.

Pattanásaimon csak a pattanástapaszok szoktak igazán segíteni így már rengeteg márkát próbáltam (Cosrx, farmstay, Cica x Care, Balea, Isana, Mizon stb.). Jobb, mint a legtöbb átlagos drogériás, viszont más koreai márkákkal összehasonlítva átlagos. Nem minden pattanáson segít, kevés van a dobozban, egy méret, nem matt és nagyon drágára jön ki egy darab. Azokon a pattanásokon ami "megérett" a kinyomáson semmit nem segít. Az ez az állapot előtt állókon valamennyit igen, viszont nem szívja ki teljesen, sokszor a pattanás lehúzása után ott marad a felszínen a fehér genny. Nem fogom újra venni. Az átlag drogériás termékekhez mérten a 4 csillagot azért megérdemli, de semmiképpen sem az ötöt. Mindenki másnak viszont nagyon ajánlom a Mizon-t, eddigi dobogós és régóta használt kedvenc.

Pyunkang Yul Acne Spot Cream

Pyunkang Yul Acne Spot Cream
2023. november 25.

A pattanások elleni krémekkel mindig érdekes volt a viszonyom, leginkább a tapaszokat részesítem előnyben. korábban az Yves Rocher pattanás elleni krémjét próbáltam, nagyon hasonlít a kettő. Kellemes, könnyű fehér színű anyag. Volt olyan pattanás, amin segített, volt amin nem igazán. Általában hidratáló után alkalmaztam, sokszor vékonyan felkenve akár az egész államra. Az ilyen vékony felkenésnél nem segített semmit, nem volt változás. Viszont ha vastagon hagyom "ülni" az arcomon egy egy pontban, akkor szépen leviszi a pirosságot és esetleges duzzanatot. Így viszont csak éjszakára tudom használni, hogy ne fehér pöttyökkel a fejemen rohangáljak és így már közel felét elhasználtam a tubusnak (2,5 hete vásároltam). Önmagában szerintem egyáltalán nem elég a pattanások ellen, de ha egy pattanástapasszal párosítjuk és használjuk a pattanás különböző állapotában, akkor egészen jól jön. Így viszont, magában használva nem a legeffektívebb és eléggé drága is