melwin

Regisztráció dátuma: 2016. május 14.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -
Korcsoport: -

Regisztráció dátuma: 2016. május 14.
Bőrtípus: -

Megnézem

Guerlain Iris Torréfié

Guerlain Iris Torréfié
2022. április 5.

Ez számomra a második a Rose Cherie után a L'art & la materie sorozatból, ahol komolyan elgondolkodom, hogy vajon tudok-e kenyéren és vízen élni pár hónapon keresztül, hogy birtkolhassam. 😅
A nyitás pontos az az írisz, amit már hónapok óta keresek. Földes, száraz, kissé répás, púderes írisz gyökér és a mennyekben érzem magam.
Nagy bántomra ez viszonylag gyorsan transzformálódik egy kissé visszafogottabb írisszé, de nem tűnik el.
A bőr előtérbe kúszik és vezeti a showt az írisz, vanília és borostyán kíséretében.
Én a kávét nem igazán érzem egy stádiumban sem. A kardamom talán ad neki egy kis fűszerességet, de a fent említett jegyeknél többet nem tudok megkülönböztetni. Mint általában Guerlain parfümöknél szépen keverednek a jegyek és szépen változik a leszármadás alatt.
Tartóssága rendben van, de ahogy eddig tapasztaltam ez egy elég bőrközeli illat.
Kíváncsi vagyok, hogy ez mennyiben hasonlíthat a már megszűntetett Iris Ganache-hoz. Valószínűleg, azt már nem fogom megtudni, mert beszerzése lehetett küldetés.
Hacsak Guerlain újra vissza nem hozza, amire volt már nem kevés példa. 🤞🏻

Guerlain Spiritueuse Double Vanille

Guerlain Spiritueuse Double Vanille
2022. április 4.

Az új L'art & la matiére sorozat tagját értékelem.
Nagy elvárásaim voltak az istenítés miatt, amit a Fragrantica-n vagy a YouTube-on lehet olvasni, hallani. Az emberek meg vannak őrülve ezért az illatért és mindenféle dupe-ot, másolatot és hasonló helyettesítőt keresnek csakhogy magukon tudják érezni.
Nem értem miért. Persze ez egy Guerlain és általában gyönyörűen keverednek a jegyek a parfümjeikben, de van ennél jobb.
A dupla vanília párlat számomra gyengén indít és bőrközeli is marad. Én is kifújáskor érzem jobban a rumos vaníliát, később a rum távozik és a füstösség jelenik meg. Nekem ennél a pontnál Atelier Cologne Vanille Insensee ugrik be és igazából én arra szavazok (Vanille Insensee tartóssága verhetetlen)
Nem éri meg a több száz Eurót vagy dollárt, (ki hol veszi) de kap 4 csillagot csak azért, mert Guerlain és még ha ez gyenge is ők tudnak egysmást a vanília kivonatról.

Guerlain Rose Chérie

Guerlain Rose Chérie
2022. április 4.

French Kiss újra csomagolt verziója. Sajnos Guerlain jellemzően megszűntet egy-egy népszerű illatot, hogy újra csomagolt verzióként emelt árral eladhassa.
Ennek ellenére az illat maga csodálatos. A L'art & la matiére sorozat egyik kevésbé felkapott tagja (a parfüm imádok a Spiritueuse Double Vanille-t és Angelique Noire-t istenítik) és szerintem nem érdemli meg, hogy háttérbe szoruljon az előbb említettekkel szemben.
Igaz, hogy nem földet rengető, de egy nagyon szépen összetett illat. Ha kedveled a smink és kozmetikumok illatát ez be fog jönni. Én személy szerint a név alapján ki nem probáltam volna, illetve a Fragrantica dupla rózsás összetevői alapján eszembe nem jutott volna megszagolni, mivel nem szeretem a rózsás illatokat, de a csomag, amit vásároltam tartalmazott egy mintát és nagyon örülök neki.
A licsi, a málna és a mandula (Fragrantica-n nincs említve, de a Guerlain honlapon igen) édesíti a rózsát (szerencsére) és tökéletesen ellensúlyozza ezzel. Örömömre az ibolya nem hangsúlyos. Néhányan az Insolence-re asszociáciálnak, de egyáltalán nincs benne semmi, ami engem Insolence-re emlékeztetne (annak a közelébe sem tudok menni).
Nekem ez egy ultra nőiességet kifejező púderes parfüm. Egy nőt látok magam előtt, amint a tükör előtt ülve sminkel és minden körülötte a legjobb, legfinomabb minőségű anyagból készült: a sminkszerek, a hajápolószerek, a selyem hálóing, amit visel.
Ennek ellenére nem egy törékeny nő. Nagyon is határozott, tudja, hogy mit akar.
Az illat tartós, a szillázs közepes. Az ár csillagászati még, ha a személyre szabott üveget is figyelembe vesszük. Lehet, hogy csődöt kell jelentsek?