melwin

Regisztráció dátuma: 2016. május 14.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -
Korcsoport: -

Regisztráció dátuma: 2016. május 14.
Bőrtípus: -

Megnézem

Maison Francis Kurkdjian Gentle Fluidity Gold

Maison Francis Kurkdjian Gentle Fluidity Gold
2019. február 14.

Az új illat duó szebbik párja. Legalábbis számomra. Ugyan a Silver és a Gold is mindkét nemnek lett szánva, a Silver jóval maszkulinabb a Goldnál. A vanília sokkal intenzívebb és a fűszerek teszik édessé ezt a verziót. Szerencsére nem túl édes, nagyon szépen keverednek az összetevők és egy kiegyensúlyozott parfümöt élvezhetünk. Talán hűvösebb időrlben alkalmasabb viselni. Igaz olcsóbb, mint néhány más MFK darab (webshopon €150) a tartóssága is egyenes arányban van az árával. Míg az Oud Satin tart egesz nap, vagy akár másnap is, a Gold kb 5-7 órát bír. Tegyük hozzá ez még így is felülmúl néhány más parfümöt.

Maison Francis Kurkdjian Gentle Fluidity Silver

Maison Francis Kurkdjian Gentle Fluidity Silver
2019. február 9.

Oké, hm. Hölgyeknek és uraknak? Még talán a Gold verzióban el is tudom képzelni, de a Silver túlságosan maszkulin, én pedig imádom az unisex illatokat. Főként azokat viselem, de ezt nem tudom magamon elképzelni. Mikor a kis illatminta csomagom megérkezett Párizsból és kinyitottam, rögtön éreztem az aftershave hatást (boróka bogyó) mielőtt még kifújtam volna egy cseppnyit is az üvegcséből. Rossznak nem minősíteném, de különlegesnek sem. A Gold már annál inkább húz afelé, bár az jóval édesebb. A Silvernek valóban van valamennyi száraz gin beütése és mivel én nem vagyok oda a ginért, így ez nem lesz a kedvencem, még a páromon sem.

Montale So Iris Intense

Montale So Iris Intense
2019. február 9.

Update: Teljesen újra kell értékeljem ezt a csodás. Eredetileg adtam neki 3 csillagot, de felkúszott a kedvenceim közé. Nem tudom milyen belső változáson megyek keresztül, de régi kedvencek elszürkülnek a távolban és régi "nem tetszik" illatok befurakodnak az agyamba, az orromba, a lelkembe. Így vagyok én ezzel is. Az írisz rabul ejt. Szuper tartós, egész napi iroda után is érzem. Hülyeség, de nem akarom kimosni a blúzom, hiszen akkor minden cseppje veszik ennek a csodának. Komfortot adó, biztonságba burkol, olyan "ez én vagyok" illat. Kellemes, nem tolakodó, de jelen van. Imádat.

Sajnos csalódás. Az a gyönyörű írisz, amivel nyit pár perc múlva elillan és egy az egyben Soliel De Capri marad a bőrömön. Kár érte, mert szép és tartós (lenne, ha maradna az írisz is).