merchajnalka

Regisztráció dátuma: 2012. szeptember 8.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2012. szeptember 8.
Bőrprobléma: Vízhiány

Lovely High Definition Foundation Alapozó

Lovely High Definition Foundation Alapozó
2016. június 30.

2016 06 30 UPDATE
Egy fontos dolog kimaradt részemről: sajnos nincs benne SPF, ami ma már lehetne alapkövetelmény - jó ez esetben egy meglehetősen olcsó termékről írok, hogy alapkövetelményeket támasszak vele szembe. De szerencsére kiválóan együttműködik a Eveline 30 faktoros arcra való napvédőmmel.

2016 06 12
A Max Factor állványról tűnnek el a CC krémek (?), az eddigi non plus ultra kencéim. Mivel működő BB-m van, CC-k közül pedig semmi más nem működött rajtam, kénytelen voltam elsősorban új alapozót keresni, méghozzá olyat, amit még sosem próbáltam... Láttam ezt, hogy HD, hm gondoltam, ennek gyorsan utánanézek. Ott helyben elolvastam, ki mit ír. Az én bőrtípusomhoz hasonló hozzászólók jó véleményei miatt beruháztam egyből a porcelain és a nude árnyalatra. Caramel totál kilőve. Meglepően jól teljesít. Kb. 1 hete vettem, azóta minden nap használtam.
Amiért csak 4 csillagot adok, az 1 negatívum:
- a szín - icipicit lehetne rózsaszínesebb, az én bőrtónusomhoz az jobban illene (ahogy a MF CC natural és medium annyira tökéletes volt), de egyáltalán nem vészes vagy feltűnő az eltérés így ettől el is tekinthetek
Viszont jöjjenek a pozitívumok:
- isteni az illata - imádom egyszerűen
- nagyon jó keverhető a 2 szín egymással - nekem jelenleg alap a porcelain és hozzá teszek picit a nudeból, nyáron szerintem jó lesz a nude önmagában, télen pedig a porcelain
- gazdaságos - kézzel remekül eldolgozható, és már egy kisebb mogyorónyi mennyiséggel be tudom fedni az egész arcom
- szépen fed - kisebb bőrhibákat, szem körüli sötét részeket megfelelően elkendőzi, persze rosszabb esetben kell hozzá korrektor
- hidratálóimmal együttműködik - Clinque sárga krém, Nivea Q10 szérumgyöngyök mellett semmi kukacosodás
- nem fullaszt - nem érzem nehéznek az arcomon, pattanásokat sem okozott
- tartós - dolgozom 12 órákat is, esténként a lemosókendőn van belőle maradék
- egységesen kopik - persze az orrfújás, szájtörlés ennek is árt, de ez belefér a napi kopásba
- nem emeli ki a száraz részeket, sőt mintha kicsit hidratálna is - nekem teljesen normál, de felszíni vízhiányos bőröm van, amit a napi megfelelő folyadékbevitel orvosol, szóval nincsenek nagy bőrhibáim
- picit mintha feltöltené az apró ráncokat - mindenesetre nem ül bele, gyűlik össze csomókba, szépen elegyengethető egy kisebb korrektorecsettel
- matt, de természetes fedés - semmi csillogás, nem használok púder sem hozzá
- nagy meleget/párás időt is bírta
- további sminket is elvisel: pirosító, kontúrozás, highlighter szépen megmarad rajta, szemceruza, tus nem csúszkál ide-oda, porfestéket s felveszi
Szeretek hozzáérni az arcomhoz, mikor ezt viselem: selymes és sima. Szeretek reggelente ezzel készülődni.

Gliss Kur Ultimate Resist Express Repair Hajregeneráló Balzsam

Gliss Kur Ultimate Resist Express Repair Hajregeneráló Balzsam
2016. február 22.

Hétköznapi rohanós reggeli kisrutinos hajmosáskor sampon után mindig rajtahagyós kifésölős balzsamot használok. Mindig szerettem a Gliss Kur ezen termékeit, mindigis köztük kerestem az igaziIt. Sokáig a Deep Serum Repair verziót használtam, de valami nem stimmelt vele, csak azt nem tudtam mi az. Inkább kompromisszum volt, lehet kapni, tulajdonképpen jó is volt. A legtöbb verzió mind-mind olajos és azokat nem bírja a fejbőröm. A Silk és a Volumen verzió már olyan ritka mint a fehér holló. A Colort meg csak nyáron fényvédelem címszó miatt használom, még úgy is, hogy nem festett a hajam. Szóval egy szép reggel, mikor nézelődtem a Rossmannban, egyből kiszúrtam, hogy van valami újdonság. Na több se kellett nekem, el sem olvastam igazából - talán csak az ragadott meg elsőre, hogy proteines és nem olajos, landolt is egyből a kosaramban. Amikor először használtam egyből rájöttem, hogy mi volt a bajom a Deep Serummal. Az túlságosan elnehezítette a hajam. Túl jó volt az én egyáltalán nem problémás hajamhoz. Ez viszont TÖKÉLETES. Így nagybetűkkel. Fényes és kellemes lesz a hajam tőle, Kallos CAVIAR sampon mellé használom, kicsit erősebb az illata mint a Deep Serumnak volt, de nem zavaró, talán kicsit ropogósabb mint puha a végeredmény, de egyáltalán nem bánom, sőt azt hiszem ezt kerestem, nem száll tőle ezer felé a hajam szárítás után. Egyelőre megtaláltam az IGAZIt.

Kallos Caviar Revitalizáló Hajpakolás Kaviár Kivonattal

Kallos Caviar Revitalizáló Hajpakolás Kaviár Kivonattal
2016. február 22.

Jöttem vélemnyezni. Tényleg megvettem január 4-én: ahogy reggel felkeltem körbetelefonáltam a Kallos boltokat hol van készleten és az újpestiben szerencsémre találtam is. A samponnal együtt szereztem be. És nem bántam meg! Azóta ez lett a hétvégi ráérős nagyrutinos hajmosásom hajpakolója. Hétközbeni sietős kisrutinos hajnosáskor a Caviar sampon mellé csak Gliss Kur rajtahagyós kifésülős balazsamot használok - ilyenkor icipicit talán durvább/ropogósabb a hajam tapintása szárítás után, de egyáltalán nem zavar. Persze a Caviar sampon a Caviar balzsammal együtt működik igazán jól. Ha ezt használom, rajtahagyom jó 15-20 percig, fejtse csak ki szépen hatását. Ilyenkor még balzsamosan szoktam átfésülni a hajam, így rendkívül könnyű kibontani a hajmosásban összegubancolódott loboncomat. Érzem, ahogy magába szívja a hajam. Nem fogom vissza a mennyiséget, a fejem búbjától a hajam végéig felkenem. Miután lemosom, még 1-2 nyomásnyi hajvégápoló olajat teszek rá (most épp Panténe B5 provitaminosat). Szárítás után is illatos marad a hajam - mosáskor is ezerszer kellemesebb az illata mint a MILK verziónak, fényes, selymes, puha, mégsem nehezíti el, nem lapul le - mint anno a KERATIN verziótól. Szerintem nagyon jól sikerült páros ez a Caviar kiadás. Maradok híve.

2 ÖSSZETEVŐ