miko02

Regisztráció dátuma: 2015. március 20.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2015. március 20.
Bőrtípus: Zsíros

Megnézem

Foreo Luna Mini 3

Foreo Luna Mini 3
2021. január 9.

Clarisonic Mia 2-ről váltottam pár nappal azután, hogy a cég bejelentette a bezárását a nyáron. Addigra már szemeztem párszor FOREO készülékkel, de mivel alapvetően elégedett voltam a Miámmal, így feleslegesen nagy kiadásnak tartottam. Most, hogy már több, mint fél éve használom naponta úgy gondolom itt az ideje a véleménynek. :-)
Nekem elég problémás a bőröm, és a harmadik X-hez közeledve is versenyre kelhetek a kamaszlányokkal mitesszerek tekintetében. Csodaszernek nem mondanám, kozmetikushoz is ugyanazzal a gyakorisággal járok, de érezhetően tisztább a bőröm, mint a Clarisonic-os időkben. Emiatt, talán a kozmetikumaim is jobban felszívódnak (?) és látványosabb hatást tudnak gyakorolni a bőrömre. A homlokom és az arcom hálás ezért a szerkezetért nagyon. Szeretem, hogy orvosi szilikonból van, minden használat után pikk-pakk lehet fertőtleníteni, nem szükséges külön szertartás, mint anno a Clarisonic kefékkel. Megszerettem ezt az arctisztítót, örülök, hogy emellett döntöttem.
Az ára valóban nem túl baráti, viszont a FOREO oldalán sokszor vannak akciók, amikben jellemzően ez is benne van. Én a feketét választottam, nekem ezek a cukorkaszínek nem jönnek be, viszont ez igazán elegáns kis darab, szépen mutat a fürdőben is. Az applikációval való használat fun, bár én jó pár hónapja nem programozgatom. Kitapasztaltam, hogy mi a nekem megfelelő beállítás, és úgy használom. Megérdemli az 5 csillagot. Karácsonyra kaptam egy UFO 2-t, hamarosan arról is írok majd. :-)

Essie Körömlakk

Essie Körömlakk
2020. október 3.

Tényleg széles színpalettával rendelkezik, és a legtöbb hasonlóan magas minőséget is képvisel (persze 1-1 kakukktojás van). Intenzíven pigmentáltak, még a világos színek is színek. A márka alap- és fedőlakkjával kombinálva kézen 4-5 napig is kitart, lábon akár 1,5 hétig is vállalható. Örülök, hogy végre Magyarországon is lehet kapni, már nem kell betárazni a külföldi útjaimon belőle. Sokáig legyen így!

Néhány színről bővebben:
Allure: a királyi esküvős-sztori miatt vettem meg, ha valami szolidra vágyom, akkor szívesen használom. Már-már színtelen - de mégsem, ápolt lesz tőle a kezem és ha nincs is a szemem előtt, már a gondolatának is tudok örülni egy fontos kézfogáskor. :-)
Ballett slippers: szintén királyi családos szerzemény, de önmagában nekem nem szerelem - viszont francia alapnak... az egyik legjobb! Különleges alkalmakra - esküvőkre például - simán is felkenem, de azonnal le is mosom az esemény után.
Really red: ajándékba kaptam és az üvegben nagyon tetszik, de a kezemen paprika pirossá változik, és attól mentsem meg az ég... Csak egyszer használtam, valószínű inkább továbbadom, hogy valaki mást boldoggá tegyen.
Fishnet stockings: nekem a vörös. Sötét, bordóbahajló, vagy már bordó szín ami mindenhez jól megy. Végzetasszonya feeling, a lakkozás utáni első 1-2 napban szinte mindig megkérdezik a lakkom színét-nevét, lassan jutalékot érdemelnék. :-)
Lady like: kellemes, sötétebb nude szín, ami a hétköznapokon és a különleges alkalmakon is megállja a helyét. Jól terül, de talán kevésbé tartós, mint a többi essie lakkom - ám ez nem sokat von le a pozitív oldaláról. Jellemzően 1 rétegben kenem, úgy is szép, tartós, nem foltos, megfelelően fed.
Bordeaux: mély bordó, telt vörösbor szín. Nagyon-nagyon szép árnyalat, mutatós, nőies, csodálatos... de sajnos igazi kihívás felkenni. 1-2 rétegben foltos tud maradni, kell a 3. (esetleg a 4.) is, hogy igazán szép, egységes felületet adjon. Egy-egy réteg között jellemzően 15-20 percet várok, így a fedőlakk felkenése után sem tart 3 napig, hogy megszáradjon, csak egy félig. :-) Amúgy tartós, nem pattog le és tényleg csodálatos szín. Csak ez a dalmata-effektus ne lenne. :-/

Vichy Dercos Micro Peel Korpásodás Elleni Peeling Sampon

Vichy Dercos Micro Peel  Korpásodás Elleni Peeling Sampon
2020. augusztus 18.

Zsíros korpára vettem ezt a sampont. A kis mikrogyöngyök miatt fun a hajmosás, de nem hiszem, hogy van nekik gyakorlati hasznuk, inkább csak reklámfogás. A hajmosás kellemes élmény vele, hűsíti a fejbőrt, második mosásnál kellemes habot képez. Közepesen hatásos, a nem túl makacs korpával elbánik, de egy komolyabb, gyulladásos verzióval nem nagyon tud mit kezdeni. Nem rossz, de ebben az árkategóriában van más, ami felveszi vele a harcot. Pozitívum, hogy bár drága, de kevés kell belőle ezért egy tubus akár egy évig is kitart.