mokkalany

Regisztráció dátuma: 2013. szeptember 10.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2013. szeptember 10.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Krémmániás adás-vétel

Krémmániás vevő: 7 vétel
Megnézem

Pupa Natural Side Rúzs

Pupa Natural Side Rúzs
2019. szeptember 18.

Nagy rúzsrajongó vagyok, de mire összegyűjtöttem a kedvenceimet, nagy bölcsen sikerült észrevennem, hogy mindegyikben -- MINDEGYIKBEN, azaz a legmárkásabb rúzsokban is -- előkelő helyen szerepel a polietilén. Vagyis műanyagzacskót kenünk a szánkra, aztán nyalogatjuk. Magam sem hittem volna, hogy így megundorodom a nehezen összeválogatott kedvenceimtől. Leginkább Pupa és Mac rúzsoktól. Még szerencse, hogy a Pupa elkezdte ezt a natúr sorozatot. Kellemes, természetes érzés, mivel inkább matt, a helyén marad, nem "trancsírozódik". Két problémám van vele: (1) picit tényleg szárít, de ez rendszeres hidratálással szerintem kezelhető, és még mindig jobb, mint a krémes natúr rúzsok, amiket megvettem: csak egy réteget képeznek a szájon, ami folyamatosan kenődik szét, (2) még mindig nem vagyok kibékülve a Pupa színválasztékával, a nude színekből nincsenek kifinomult melegebb árnyalatok, a korallos az én bőrtónusom mellett pinknek néz ki, a sötétebb nude pedig mályvás. Remélem, ezen változtatni fognak. Egy eladó azt mondta, hogy az I'm Matt rúzsoknál már bővíteni akarják a nude árnyalatokat -- bízom benne, hogy ez a trend eléri a natúr szekciót is.

Lolita Lempicka Lolita EDT

Lolita Lempicka Lolita EDT
2019. augusztus 7.

Friss (2019.08.07.): Mégis ez lett a non plus ultra. Kár, hogy alig lehet beszerezni. Vagy talán jó, mert ritkán jön szembe.

(2018. ősz) Szereztem egy nagyobb üveggel, de nem tudom pontosan, hányadán állok vele. Az eredeti EDP könnyedebb változatát akartam nyárra, és végül is olyan, csak sokszor úgy vagyok vele, hogy magamra fújom, kábé fél óráig érzem, majd órákig nem, és végül megint igen, sőt, erősebben is, mint előtte. Egyik nap meg voltam győződve róla, hogy hamisat vettem, annyira nem éreztem semmit, és dühömben elfújkáltam egy kisebb szóróból a lakásban textilfrissítőnek, aztán töményen megcsapott este, és a párom sem értette, miért parfümöztem be ilyen durván mindent. Szóval fura, lehet, hogy néha "anozmiás" az ember rá (ha így hívják az orr érzéketlenségét), pedig mások számára nagyon is érezhető? Ez eddigi 25 éves parfümimádatom során csak a Bvlgari Omniával jártam így hébe-hóba. Ezt az EDT-t időnként olyannak érzem, mint az EDP, nőies, ínyenc, különleges, máskor viszont karakteres, már-már férfias szappanillat. Egyszer már el is akartam ajándékozni emiatt, de aztán a lepedőm szélére fújt pici mennyiség három napig olyan kellemes volt elalvás előtt, hogy nem adtam oda végül. Lehet, hogy nagyon jó társak leszünk, mert az EDP-vel már 10 éve olyan "se veled, se nélküled" viszonyban vagyunk, és az utóbbi időben minden tekintetben túl sok nekem.

Pupa I'm Matt Ajakrúzs

Pupa I'm Matt Ajakrúzs
2019. augusztus 7.

Nem vagyok nagy matt rúzsos, de most -- hogy már lassan leáldozik a divatja (?) -- ez a formula nem hagyott nyugodni, olyan szép és kényelmes. Hétköznapra egy nude színt használok, alkalmakra kicsit sötétebbet. Nekem sem szárít, tartós, nagyon kényelmes. Néha utána kell kenni, de végül olyan, mintha minden rétegből maradt volna egy kicsi, nagyon szépen -- darabkák nélkül -- állandósul a szín. Nekem is több rúzsom és szemfestékem van a Pupától és a Mactől is, és bizony a Pupa legtöbbször ugyanolyan bámulatosan teljesít féláron is. Egyetlen nagy problémám van ezzel a termékkel, amiért 4 csillagot érdemelne: a visszafogottabb árnyalatok között nincs meleg bőrtónushoz jobban illő meleg szín, csak hűvös, mályvás, már-már hamvas rózsaszínek és lilák.