mokkalany

Regisztráció dátuma: 2013. szeptember 10.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2013. szeptember 10.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Krémmániás adás-vétel

Krémmániás vevő: 13 vétel
Megnézem

Lolita Lempicka Original Lolita Lempicka

Lolita Lempicka Original Lolita Lempicka
2022. április 1.

Szerintem nem sokan vettek ebből a szériából a világon. Ennek ellenére természetesen nekem az tetszik, amit a többség leszavaz. A Fragranticán akkora tiltakozás volt a szögletesebb almaüveg és a megreformált illat ellen, hogy végül 2021-ben visszahozták az "eredeti" üveget és illatot. (Holott már erre is azt mondták, hogy az eredeti illat.) Röviden: nekem ez a modernebb üveg és illat is jobban tetszik, mint a korábbiak, remekül összefoglal mindent, ami korábban vonzó volt ebben az alkotásban, egy minimalistább és modernebb szintre emeli, a karaktere nagyrészt megmarad, sőt erősödött is, de (az eredetivel szemben, ami melegebb időben hordhatatlan) minden évszakban hordhatóvá tették, és nagyrészt a káros anyagokat is kivonták belőle.
Megpróbálom összefoglalni, hogyan alakult a parfüm eddig. Látszólag ugyanazokat az összetevőket variálták, mégis jelentős különbség van az illatok között.
1997 az első Lolita Lempicka EDP -- fej: csillagánizs, ibolya, borostyánlevél -- szív: édesgyökér, cseresznye, írisz, orrisz (íriszgyökér), amarillisz -- alap: vanília, praliné, tonkabab, fehér pézsma, vetiver
2010 LL Le Premier EDP -- fej: cseresznye, ánizs, borostyánlevél -- szív: édesgyökér, ibolya, írisz, amarillisz -- alap: vanília, praliné, tonkabab, pézsma, vetiver
2016 Le Parfum de LL -- fej: vanília, édesgyökér, citrom -- szív: ibolya, ánizs, jázmin, cédrus -- alap: tonkabab, labdánum, benzoé (nem biztos, hogy ez az eredeti illat egyik változata, vagy egy flanker, főleg mivel egyes visszajelzések szerint tömjént és mirhát is tartalmaz)
2018 LL Mon Premier EDP -- fej: cseresznye, csillagánizs, borostyánlevél -- szív: édesgyökér, ibolya, orrisz, amarillisz -- alap: praliné, vanília, tonkabab, pézsma, vetiver
2020 LL Original EDP -- fej: ánizs, bergamott -- szív: édesgyökér, írisz, tonkabab -- alap: praliné, vanília, pézsma, pacsuli
2021 LL Le Parfum EDP -- fej: ánizs, cseresznye -- szív: ibolya, orrisz -- alap: fehér pézsma, tonkabab, édesgyökér
Az első parfüm (1997) egy nagyon bohém, édes, egyszerre gyümölcsös, zöld-mohás, édesgyökeres-mentolos, virágos és fűszeres kompozíció volt, kis gyógynövényes és füstös jelleggel. (Egyes leírások szerint dohányvirág is volt benne). A második illatban ugyanezek megvoltak, de kicsit szelídebben. Utána jött a szögletesebb üveg, és bár a Mon Premier látszólag ugyanazokból a jegyekből állt, mint az első illat, nagyon más lett, számomra sajnos hordhatatlan, selyemcukros-poros-málnás-rózsás valami, sokkal inkább a Guerlain La Petite Robe Noire-ra hasonlít. A 2020-as Original, amelyről ezt a véleményt írom, tényleg visszatér a karakteres eredeti illathoz, azzal a különbséggel, hogy nemcsak hidegben hordható, mert nem annyira szirupos. Szerintem egy kicsit uniszex is, legalábbis van benne valami, ami a LL férfiparfümjeire is emlékeztet. A legújabb 2021-es kiadást nem próbáltam, és gyanítom, hogy nem is fogom, mert a 2010-esből még van egy kis üveggel, és az már majdnem az eredeti.
Mindenesetre örülök, hogy sikerült beszereznem ezt a ritkaságot, most ezt hordom legszívesebben, és majd elválik, dobogós lesz-e az örök kedvencek között.

Bvlgari Goldea The Roman Night Absolute EDP Sensuelle

Bvlgari Goldea The Roman Night Absolute EDP Sensuelle
2021. december 5.

Jöttem kicsit felhúzni szegényt. Régóta próbálok barátkozni a Goldea sorozattal, jó ideje kacérkodom a szilvás parfümökkel, plusz régóta keresek fekete illatot, és eddig egyik vállalkozás sem volt túl sikeres, de ő talán megoldja mindhármat. A Goldea sorozatnak eddig egyik tagja sem tetszett annyira, az alapillat túl pézsmás és benne az ilang-ilang nekem mumus, egyszerűen sérti az orromat. A Rose Goldea egyik verziója sem jön be, mert a rózsát sem bírom viselni. A feketék közül először a sima Roman Nighttal próbálkoztam, de nekem - és ezt azért merem kibökni, mert többen írják Fragranticán kommentben - túl sós, szinte marja az orromat. Ebben az Absolute-ban viszont semmi sincs, ami a többiben rossz, ám minden megvan, ami a többiben jó. Még a sós is ott van enyhén, de a vanília és a szilva megszelídítik. Engem az sem zavar, hogy többen a TF Black Orchidhoz hasonlítják, mert elismerem annak a különlegességét, csak nem érzem hordhatónak. Szóval eddig idén decemberben csak őt fújtam, és remélem, tartós szerelem/barátság lesz.

Jennifer Lopez One EDP

Jennifer Lopez One EDP
2021. október 11.

Jól elfogyott abban a DM-ben, ahol megkaparintottam! Egy kisebb doboz ráadásul pinduri méretű üvegcsét rejt. Egyébként csak jót tudok írni róla, holott szín és koncepció alapján nem éreztem, hogy hiányzik a gyűjteményemből, de az első próba után valamiért teljesen rákattantam - sőt már próba előtt is, ahogy megfogtam a valahogy velúros felületűre gyártott flakont. Régóta kerestem egy olyan illatot, ami alapvetően mogyorós jellegű rajtam, de nem szirupos-édesen, hanem púderesen-fásan, sőt egy kicsit olajszerű érzettel (bárcsak létezne ez parfümolaj formátumban is!). Abszolút őszi illatnak tartom, nemcsak a bőr és a fás jegyek miatt, hanem mert tényleg olyan hangulatot ad, mintha az őszi erdőben sétálna az ember, még egy icipici füst is bodorodik valahonnan. A Bvlgari-féle Omnia (az eredeti barna) kínál még hasonlót, csak abban erős a gyömbér és a zöldfűszerek hatása, ezért savanykásabb és "lédúsabb" (tea illat), ez pedig szárazabb, de púderesebb. Rajtam tényleg EDP-ként működik, tehát egész nap tart. Korábban 3 parfümöm is volt Jennifer Lopeztől, ezért már kijelenthetem, hogy ő az egyetlen celeb, akinek az illatai megfognak.