mokkalany

Regisztráció dátuma: 2013. szeptember 10.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2013. szeptember 10.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Krémmániás adás-vétel

Krémmániás vevő: 7 vétel
Megnézem

Bvlgari Omnia

Bvlgari Omnia
2019. február 2.

Update2: A többször említett "savanyú uborka szagot" vagy hasonlót csak fülledt kánikulában szokta néha produkálni, akkor nem is szabad használni. Télen a mézeskalácsos vonulatot hozza. Hogy miért mutatja ezt az arcát valakin télen, az valami egyéni dolog lehet.

Abszurdum... Már 3 illatom van az Omnia-szériából, és eddig úgy véltem, hogy az eredeti illat nem túl jó, legalábbis nem nekem való. Többször szagoltam, és az volt a benyomásom, hogy egy száraz-fás-fűszeres-pikáns illat (és talán savanykás is a gyömbér miatt), amit baromira nem az én világomnak gondoltam. Most viszont nem bírtam otthagyni a Rossmannban ilyen áron, pedig üres volt a teszter, így nem tudtam kipróbálni. (Nekem új volt, hogy EDP!) A legnagyobb meglepetés akkor ért, amikor magamra fújtam, és elájultam a gyönyörűségtől. Nem szúrós, hanem puha. Eddig az Omnia Crystalline EDP (az új) volt a kedvencem, amihez nagyon hasonlít, de erről most így az ünnepek hajnalán a mandulás mézeskalács, a szegfűszeges narancs és a fahéjas kávé/tea jutott eszembe. Régóta kerestem kávés illatot, és egyik sem jött be, ebben meg elvileg nincs is, mégis a legkellemesebb fűszeres capuccino illat. Számomra az egészet a fehércsoki tartja össze (amit egyébként nem is igazán szeretek), és valahogy olyan mogyorós jellegű lesz tőle, amikor a fűszerek lecsillapodnak, pár óra múlva. Elválik még, hogy kiüti-e a többi Omniát a nyeregből, ahhoz még viselnem kell néhányszor. A tartóssága miatt aggódom leginkább, nem annyira biztató.

Friss: Közben a kedvenc uniszex illatunk lett a férjemmel, még nyáron is, ezért beszereztünk még egy-egy nagy üveggel - viszont már az Asiában is fogytán van, észnél kell lenni! Esetleg netről innen-onnan még megrendelhető lesz, de biztos egyre horrorisztikusabb áron. Az összes Omnia "skin scent", azaz bőrközeli illat egyébként, ami nem a lehengerlő élességéről és hatótávolságáról híres, de a maga módján tartós. Ezt főleg akkor lehet észrevenni, ha egy darabig nem használta őket az ember, és újrakezdi. Sokszor előfordult, hogy reggel fújtam magamra, és másnap reggel hajmosás után (!), hajszárítás közben áradt ki a hajamból.

Mádara Anti-Pollution CC Cream SPF15

Mádara Anti-Pollution CC Cream SPF15
2018. december 30.

Nekem nagyon bevált ez a CC krém, úgy érzem, táplálja a bőrömet, természetes anyagokat tartalmaz, nem okoz pattikat, nincs benne alkohol, sem olyan kémiai fényvédő, ami csípné a szemet, szép és természetes a színe (számomra a "light" a megfelelő), és pont eléggé fed, nekem nem tűnik el pikk-pakk, sőt egész nap tart. Nem szoktam alapozót használni, nem is tervezem, nekem ez a fedés tökéletesen elég. Nyáron szerintem inkább a Paula's Choice Resistjét fogom használni a mattító hatása miatt, de télire maradok ennél, még olcsóbb is. Vitán felül öt csili.

Argital Vadárvácska, Allergénmentes Kézkrém

Argital Vadárvácska, Allergénmentes Kézkrém
2018. november 22.

Kislányomnak az iskolában rendszeresen úgy kiszáradt a keze, hogy egy idő után kisebesedett, és tartós megoldást nem hozott sem a shea vaj, sem a körömvirágkrém, sem a Sudocrem, semmilyen bio vagy egyéb cucc. Ez a krém viszont úgy hozta rendbe, hogy gyakorlatilag a probléma vissza sem tért. Ha mégis látok pirosságot a kezén, vagy száraznak érzem, újra bekenem, de egyre ritkábban kell. Nagy méretben rendeltem otthonra, és pici méretekben táskákba, sőt az iskolatáskába is. Nagyon ajánlom!