Narbeleth

Regisztráció dátuma: 2018. január 3.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2018. január 3.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Lush Mask Of Magnaminty Arc-és Hátpakolás Öntartósító Változat

Lush Mask Of Magnaminty Arc-és Hátpakolás Öntartósító Változat
2020. augusztus 14.

Egy használatra elég mintám volt belőle. Kellemesen hűsítő, és teljesen különbözik a régi agyagmaszkoktól, egyáltalán nem szárít. Azon kívül, hogy kellemesen hűsít, és a kánikulában jól esett, nagy pozitívumot sem tapasztaltam.

Benton PHA Peeling Gel

Benton PHA Peeling Gel
2020. július 14.

Én eddig egy feketecukros bőrradírt használtam (időnként még most is), de az érezhetően durva, és bár örültem neki, hogy végre megvolt a "mindent leszed, de nem szárít annyira", ahogy hallottam a szellulózos hámlasztókról, gondoltam teszek egy próbát. Ez elvileg a kémiai+fizikai hámlasztás legkevésbé káros keveredése, mert a cellulóz nem tudja úgy felsérteni a bőrt, mint pl.: a cukor, a PHA meg még egy kicsit rásegít kémiai hámlasztással.
A cellulózos részéből annyit tapasztalsz, hogy ahogy masszírozgatod nedves bőrön, a cellulóz szép lassan csomókká áll össze, érzésre kb. olyan, mint mikor a radírmorcsalékot zsúrogatja az ember lánya. A kémiai hámlasztást nézve nem voltam túl bizakodó, mert a tejsavtartalma nagyon alacson, ehhez képest használat után néhány nappal szépen lehetett látni, ahogy itt-ott (jellemzően patik utáni gyógyulófélben lévő helyeken) nem feltűnően hámlott az arcom. Mivel nyáron nem merek rendesen hámlasztani, így ha van olyan nap, hogy nem kell tartósan napfényre mennem, előző este ezzel mosok arcot (+másnap fényvédő midnenképpen), és így a hámlasztási rutin is valamelyest megmaradt nyárra. Nem fogy rohamosan, de az árát egy kicsit sokallom (én 11,2 USD-ért, nagyjából 3500 Ft-ért rendeltem jolse-com-on; heti egyszeri használat mellett mondjuk akár egy évre is elég lehet).

Isntree Hyaluronic Acid Toner Plus

Isntree Hyaluronic Acid Toner Plus
2020. július 14.

Leárazáson azt hiszem 16$-ért vettem, ilyen tételnél már érdemes figyelni, és várni egy kicsit, mert elég rendszeresen vannak akciók a jolse.com-on.
Zuhanyzás után egyből ezt szoktam felvinni egy kis plusz hidratálásnak, és az éjszakai krémet csak később kenem fel. Nem tapasztaltam hatalmas különbséget, de a melegvizes zuhanyzás+arclemosó okozta bőrszárazságot, húzódó érzést ezzel sikerült kiküszöbölni, és összességében jobban hidratált a bőröm, mint eddig bármikor. Sokáig gondolkoztam, megrendeljem-e, de nagyon lassan fogy; még rendszeres, bő használat mellett is mindenképpen elég egy félévre, Nekem egyelőre egy fél év alatt a fele sem fogyott el mindennapi használat mellett. Nem egy "must have", de aki ki szeretné próbálni a hialuronsavat, vagy egy kis plusz kényeztetésre vágyik, annak ajánlom.