Narbeleth

Regisztráció dátuma: 2018. január 3.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2018. január 3.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Apivita Testápoló Tej Frissitő Fügével

Apivita Testápoló Tej Frissitő Fügével
2020. február 9.

Hígabb állagú, könnyebben eloszlatható, de nem folyik szét. Nagyon gyorsan beszívódik, kellemes a bőrön, nem hagy ragacsos réteget, viszont kevésbé hidratál. Erős édes illata van, fügére emlékeztet, de annyira nem nyűgözött le. Télen hidratálásnak nem elég, de ennél nagyobb probléma volt, hogy viszkettem tőle; két hétig próbálkoztam vele, aztán feladtam. Ez valószínűleg a nagyon száraz, ekcémás bőröm hibája, bár használtam már rendszeresen parfümös testápolót, ami egyáltalán nem irritált, ez nem jött be.

A'PIEU Madecassoside Lip Sleeping Mask

A'PIEU Madecassoside Lip Sleeping Mask
2020. január 18.

Eredetileg a Laneige lip sleeping maskját akartam megvenni, végül emellett döntöttem, mert valamivel olcsóbb (jolse) és nincs benne alkohol.

Ekcémás vagyok, alapvetően elég száraz a bőröm és a számat is állandóan kenem hidratálóval (Carmex), de télen még így is rettentően kiszáradnak, cserepesek az ajkaim, és újabban ekcéma szerű hámlást is produkál a bőröm a szám fölött, mindig ugyanazon a ponton, amire kb. semmi nem használ, még az ekcéma kenőcstől is nehezen múlik el.

Ez a maszk inkább megelőzésre jó, de ha elfelejtem kenni, és nagyon kiszárad a szám, akkor is 2 nap alatt rendbe rakja, eddig meg legalább egy hét volt, mire rendbe jött.
Viasszerű állaga van, de érintésre olvad; éjszakára vastagon bekenem az ajkaim és a szám környékét, reggelre pedig marad egy vékony, viaszos védőréteg, ami egyáltalán nem kellemetlen, és nem hagy zsíros nyomokat mindenen, úgyhogy én nem is szoktam lemosni.

A laneige-t még nem próbáltam, így nincs összehasonlítási alapom, de nekem ez sokat segített. Ebben nincs hámlasztó, de láthatóan felgyorsítja a gyógyulási folyamatot és szépen hámosít. Ár/érték arányban egyébként majdnem ott van, ahol a Carmex, akciósan kb. 3500 Ft-ért 20 g-ot kapsz, ami szerintem akár egy évre is elég lehet, de egy félévre biztosan, rendszeres és nagy mennyiségek használata mellett is.

Himalaya Herbals Barackos Arcradír Természetes E-vitaminnal

Himalaya Herbals Barackos Arcradír Természetes E-vitaminnal
2019. december 3.

Ez volt az első arcradírom. Szerettem a durva szemcsék miatt, hatékonyan radíroz, de rettentően szárította a bőröm (ekcémás vagyok, más arcradírral is volt ilyen problémám, egy jó időre le is mondtam a radírozásról, de most épp találtam egyet, ami nem szárít). Télen egyszer aztán így lemondtam róla.