narcissus

Regisztráció dátuma: 2016. november 16.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: Vízhiány
Korcsoport: -

Regisztráció dátuma: 2016. november 16.
Bőrtípus: -

Megnézem

Chopard Casmir

Chopard Casmir
2020. március 14.

Kezdem azzal, ami pozitív.
Gyönyörű az üveg.
Szünet.

Az illat teljesen hétköznapi, semmi izgalom, semmi meglepetés. Édeskés, mandarinos, muskátlis, rajtam kicsit sem mély, kicsit sem tartós, és amire a legjobban vártam, annak nyoma sincs: a gyöngyvirág. De még csak a feketeribizlinek sem, málnának sem, amit szintén szeretek. Illetve szerettem volna kapni ettől a parfümtől. Tartóssága rajtam nulla, mintha nem is EdP lenne.
Egy (tucat)illat, ami se nem rossz, se nem fantasztikus, se nem ínyenc, hanem egy a sok közül.
De nem bántom, sokkal rosszabb élményem (csalódásom) is volt már, egynek elmegy. Néha egész jól tud esni, vannak napok, amikor egészen viselhető.

Rasasi Oud Al Mubakhar EDP

Rasasi Oud Al Mubakhar EDP
2020. március 6.

Nagyon finom, édes-füstös orientális illat, igazi arab feeling: végtelenül kellemes, mert ne orrbavág, hanem körülölel, körülleng, méghozzá érzékien.
Az én bőröm általában a virágokat részesíti előnyben, itt is az írisz dominál, nagyon eltalált arányban az ylang ylang aranysárga szirmainak bűvöletével.
Tipikus női illat, el nem tudom képzelni férfiakon, hiába írják, hogy unisex. Semmiképpen!
Tartós, egy 100 l-es baromi sokáig elég lesz, mert nagyon pöttyet kell csak használni, különben vegyifegyverré válik.

Gres Madame Gres EDP

Gres Madame Gres EDP
2020. március 6.

Vakrendelés - nagy öröm. Röviden így lehetne összefoglalni az én történetemet.
Az üvegcse csillagos ötös, nagyon szeretem a letisztult, egyszerűségében is elegáns "csomagolást", a Madame nagyon finoman hozza ezt a kívánalmat. (Legfeljebb a kupak műanyag volta árulkodik arról, hogy nevetségesen olcsón lehet ehhez a pazar parfümhöz hozzájutni...)
Az illattal nagyon meg vagyok elégedve, rajtam leginkább a magnólia érződik, fincsi érett ananász beütéssel. Lágy, ölelős, cseppet sem szúrós, édeskés, de nagyon visszafogottan; egyáltalán nem hivalkodó, de nem is "öreges"!!! Nem egy tucat-illat és ez benne a legvonzóbb: mindenki felkapta eddig a fejét, ahol megjelentem "benne" - és habár nem tolakodóan, de karakteresen jelzi az ottlétét a Madame...
Én egész évben viselem, nekem nem csak a hideg napokra van tartalékolva: olyan istenien, dámásan "felöltözött"-nek érzem magamat benne.
Szeretem!