narcozia

Regisztráció dátuma: 2014. július 18.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2014. július 18.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Krémmániás adás-vétel

Krémmániás vevő: 9 vétel
Megnézem

Faith In Nature Kókusz Hajkondícionáló

Faith In Nature Kókusz Hajkondícionáló
2016. szeptember 28.

Akkor találtam ezt a balzsamot, amikor valami egészségesebb, természetesebb alternatíva után néztem a szokásos drogériás opciók helyett. Mindenképp valami nagyon jó, édes illatot szerettem volna, ezért választottam a kókuszt. Én teljesen elégedett vagyok vele, már kb. egy hónapja használom és nagyon selymesek, puhák a hajvégeim. Könnyen ki is tudom fésülni a hajam és nem kócolódik. Szerintem nincs értelme balzsamot egész hajhosszra felvinni, és mivel csak a hajvégekre használom, így nem zsírosít. A sampont nem próbáltam ki.

Burberry Brit Sheer

Burberry Brit Sheer
2016. május 21.

Sokáig ódzkodtam a friss, citrusos parfümöktől. Rajtam igazán a fűszeres, vaníliás, gyümölcsös jegyek tudnak kiteljesedni és évekig nem is találkoztam olyan citrusos illattal, ami igazán tartós lenne a bőrömön. De tavaly nyáron észrevettem, hogy annyi nehéz, tömény illatot gyűjtöttem össze, hogy szinte nincs is mit viselnem meleg időben. Bár hozzá kell tenni, hogy én az a fajta ember vagyok, aki a Dior Addict-ot is teljes nyugalommal viseli akár kánikulában is :D Szóval nehezen vettem rá magam, hogy nyissak a könnyedebb illatok felé. Néha viszont valami igazán üdítő, hűsítő parfümélményre volt szükségem, ezért elkezdtem keresgélni. Ami egyből eszembe jutott, hogy 19 éves koromban teszteltem a Burberry Brit Sheer-t és teljesen odáig voltam érte, így gyorsan be is szereztem újra (a régi változatot természetesen).
Pontosan olyan volt, mint amire emlékeztem. A legfrissebb, legszebb nyári illatok egyike, ami egyszerre kesernyés, édes és cukros, mint egy jeges üdítő. A licsi, yuzu, mandarin és pünkösdi rózsa teljesen ideális nyári kombináció, ráadásul mindegyiket nagyon szeretem külön-külön is. Érdekes módon a legeslegelső benyomásom, ami csak már másodpercig tartott, szinte marcipános volt! Bár ez nem tudom, milyen jegynek köszönhető és azonnal el is tűnik (az ananászlevélre gyanakszom), de érdekes jelenség. Utána már nagyon összeolvadnak a jegyek, nem lehet külön kivenni őket, a leszáradás pedig púderes, fás, hála a fehér pézsmának és a fehér fáknak.
Az előttem kommentelőnek igaza van benne, hogy van némi hűvösség az illatban, de én ezt nem távolságtartásként érzékeltem, hanem egyszerűen csak hűsítő hatásként. Számomra egy kifejezetten kedves, játékos parfüm, ami jót tesz a hangulatomnak és a körülöttem lévők is élvezik. Valóban, akár uniszex is lehet, könnyen el tudom képzelni férfiakon (bár szerintem minden parfüm uniszex és csak egyéni beállítottság kérdése, hogy ki mit tud és szeret viselni).
A tartóssága ennek sem a legjobb sajnos, de elég jól helytáll azért, nálam a 3-4 óra nagy szó egy ilyen könnyed kompozíció esetén. Mint már írtam máskor is, kifejezetten nyári parfümöknél nem zavar annyira, ha gyakran magamra kell fújnom, mert pontosan valami olyanra vágyom, ami nem ül meg a bőrömön és nem fojtogat.
A Bright Crystal hasonlatokkal nem igazán tudok azonosulni, mindkettő megvan és ha egymás mellé fújom őket, nagyon kevés hasonlóságot tudok felfedezni. A Bright Crystal sajnos rajtam nem működik ilyen szépen és 10 perc alatt teljesen el is párolog a bőrömről, szóval maradok ennél.
Szívesen adok 5 csillagot, ahhoz nagy problémának kell lennie egy illattal, hogy én 4-nél kevesebbet adjak valamire, a Burberry Brit Sheer pedig tökéletesen hozza azt, amit vártam tőle, tehát megérdemli a dicséretet.

Zara 6902 Hollywood Boulevard Los Angeles

Zara 6902 Hollywood Boulevard Los Angeles
2016. május 20.

Mindig megszagolom az új illatokat, amikor Zara üzletben járok, tavaly nyáron egy ilyen alkalommal találtam rá erre a parfümre. Először nem is néztem meg különösebben, csak sorra teszteltem az újonnan megjelent kollekciót. Amint ezt megéreztem, azonnal úgy éreztem magam, mint mikor fiatalabb koromban volt szerencsém két nyarat Los Angelesben tölteni. Van valami az összetevőkben, ami tökéletesen emlékeztet arra az időszakra. A nosztalgia az egyik központi téma az életemben, szóval fokozottan hajlamos vagyok megvenni valamit, ami egy korábbi, boldog élményt juttat eszembe. Csak azután néztem meg a parfüm nevét, miután ezt megállapítottam magamban, szóval elég kellemes meglepetés volt, hogy ennyire összhangban volt az asszociációm azzal a koncepcióval, amit az alkotók kitaláltak az illathoz :)
Egyébként nem annyira összetett, de a kevés citrusos kompozíció egyike, amit igazán szeretek. A körte, a narancs, a pomelo és a rózsa is ugyanannyira érezhető, így meglehetősen lineáris szerkezetű illat. Ennek ellenére rajtam meglepően tartós, már amennyire egy ilyen könnyű nyári illat az lehet. Eddig nem igazán voltak olyan parfümök a gyűjteményemben, amiket a legnagyobb forróságban is magamra fújhattam, úgyhogy ebből a szempontból nekem hiánypótló volt. Kellemesen fanyar, szerintem teljesen uniszex és elképesztően frissítő illat.
Sajnos tavaly túl sokáig gondolkodtam rajta és nem maradt már az üzletekben, mire venni akartam, idén pedig 20 ml-t sikerült csak nagy nehezen beszereznem egy kedves lány jóvoltából, aki hajlandó volt megválni az övétől. Ha valakinél lapul még, aki nem ragaszkodik hozzá annyira, kérem jelezze nekem, mert nagyon szívesen megvenném!