Nashuaaa

Regisztráció dátuma: 2015. augusztus 5.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2015. augusztus 5.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Megnézem

Hourglass Immaculate Liquid Powder Foundation

Hourglass Immaculate Liquid Powder Foundation
2021. augusztus 4.

Nagyon szeretem ezt az alapozót. Arany áron van, tény, de időnként le lehet csapni rá akciósan (bár úgy sem olcsó). Nagyon sok színből lehet választani, így szerintem mindenki megtalálhatja a neki illőt. Én több próbálkozás után leltem meg az enyémet, de annyira szeretem a formuláját, hogy korrektorként és bronzosítóként is használtam (a korrektor egy túl világos mellényúlás volt, az Ebony árnyalatot direkt bronzosítónak vettem).
Nagyon szép egységes bőrképet ad, tényleg bársonyos, semmilyen más alapozó finishéhez nem hasonlítható fedést ad. Mattnak hirdeti magát és az is, de nem úgy, ahogy a legtöbb matt alapozó, hanem bársonyosan, selymesen matt, jó ránézni (és hozzáérni). Közepesnek mondanám ezt a fedést, de könnyednek, hosszantartó.
Hátránya egyértelműen az ára, illetve hogy a termék hajlamos szétválni, függetlenül attól, hogy mennyi ideje van kibontva. Mindhárom darabomnál előfordult ez a jelenség, nem zavaró, csak figyelni kell rá, hogy használat előtt felrázza az ember. Nagyon jellegzetes illata van, ami nem tudok rájönni mire hasonlít (talán mandula?), mindenesetre finom és gyorsan elillan (nincs benne parfüm, ez pozitívum, szóval valamelyik összetevő illata lehet).
Az ára miatt 4*, mivel 30 ml-ért elképesztően sok 55 font.

Paula's Choice Defense Essential Glow Moisturizer SPF30

Paula's Choice Defense Essential Glow Moisturizer SPF30
2021. augusztus 4.

Amióta a kedvenc COSRX Aloe verás fényvédőmről kiderült, hogy nem annyi az annyi, azóta próbálom megtalálni az utódját. Ez sajnos nem lett az. Szépek az összetevői és elég jó kiszerelés (60 ml), így szerintem ár-érték arányban jó, akinek szereti a bőre. Kb ennyi a pozitívuma. Nekem egy használat után egyértelmű volt, hogy nem nekem való. Először is a fizikai fényvédők fehérségét valami fura szürkés-krémszínűs-gyöngyházas színnel próbálták meg elütni, amitől csak még természetellenesebben néz ki a sárgás-olivás bőrömön. Nagyon bizarr bőrszínt eredményez. De oké, tegyük fel, hogy erre teszek alapozót, de maga az állaga, kinézete sem olyan, amit el tudnék magamon viselni. Nagyon zsíros, ragacsos, nagyon vastag réteget hagy, mintha nem akarna kicsit sem beszívódni, nem lehet hozzáérni a bőrömhöz, ha rajta van, mert tapadni fog. Emellett eléggé fényes, ami nem hiba, hisz glow, tehát számít rá az ember, de a zsíros állag és a gyönygyházfény együtt valahogy bizarrá teszi ezt a glow-t, nem egészségessé. Összességében nekem rossz érzés volt viselni, másfél órát volt összesen rajtam és alig vártam, hogy hazaérve lemossam.
Két pontot az összetevők miatt kap+ azért, mert ha valakinek megfelel ez a szín és szereti a testesebb krémeket, egész jó lehet.

Tom Ford Velvet Orchid

Tom Ford Velvet Orchid
2021. július 30.

Meleg, gazdag és beburkolós illat, mély, édes és bársonyos illat. Őszi, téli napokra, estékre tudom elképzelni, Valahogy mégsem annyira karakteres vagy kimagaslóan jó, hozzám illő, hogy bérelt helye legyen a millió másik parfümöm között. Rajtam sem nem karakteres, sem nem különleges, egy finom és erős édes illat, ami nem tolakodó és nem harsány, és persze ez már magában is pozitívum, viszont az ára miatt többet reméltem tőle. Azt vettem észre, hogy nem szívesen nyúlok érte, vannak kedveltebb illataim.