nekoSX

2095 pont

Regisztráció dátuma: 2017. november 6.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Bőröregedés

2095 pont

Regisztráció dátuma: 2017. november 6.
Bőrtípus: Száraz

Paula's Choice Clinical Ceramide-Enriched Firming Moisturizer

Paula's Choice Clinical Ceramide-Enriched Firming Moisturizer
2020. január 14.

Nagyon megszerettem:
-imádom a földes-enyhe kávés illatát (kicsit a phi kávés szemkrémére emlékeztet), nagyon természetes és enyhe illat
-imádom a barna színét a krémnek
-tökéletesen felszívódik, mégis ápol, nagyon komfortos viselet
-magában is elég, mivel egy komplex krém, de így a nagy hidegben vékony rétegben használom, szérumként és fölé megy egy egyszerű, de testesebb hidratáló, de csak estére teszem fel
-próbáltam úgy, hogy csak ezt vastagabb rétegben, úgy télre jobban bevált, de az ára miatt váltottam az előző használatra
-sosem irritált, nem okozott pattanást
-szeretem, hogy vékony réteget von a bőröm köré, amit reggel érzek csak a lemosásnál
-mindössze annyira kell vigyázni, hogy lemosásnál szembe ne menjem, mert engem irritált és ezért szem köré nem is használom
-igaz, hogy hajlamos beszáradásra a kifújónál, de 3-4napot simán kibír, sőt így ünnepekkor, ha nem voltunk itthon és nem használtam 2 het után is tökéletes maradt az állaga, igaz én hidegen tartom, bár nem hűtőben.
Hát ennyi, csak annyit tudok hozzátenni, hogy látszik ezen a krémen, hogy egy átgondolt, sok munkával és szaktudással készült krém. Nekem tökéletes. Bravo Paula és köszönjük!

Maria Galland Crème Hydratante Intense 96

Maria Galland Crème Hydratante Intense 96
2020. január 14.
(!)

Szintén tesztelésre kaptam még ősszel és nagyon megörültem, mert nem volt télre még krémem és ez pont ideálisnak tűnt.
Azóta használom rendszeresen, szerettem volna a végleges vélemény előtt alaposan tesztelni.
Vegyes érzéseim vannak a termékkel kapcsolatban:
egyrészt van egy szinte tökéletes krém: nagyon jól hidratál, mégsem zsírosít, tökéletesen felszívódik, nem irritál és nagyon szeretem, hogy nap végére is tökéletes a bőr, nem fullad-nem érezni, hogy krém van rajta. Nekem télre tökéletesen elég, a száraz bőröm nagyon szereti.
Másrészt viszont: van ugye ez a hatalmas papír és műanyag csomagolás, ami legalább 2x akkora, mint, ami szükséges lenne - ha már igényesség és luxus miért nem kicsi és üveg a tégely, mint egy Dior v Chanel v Decléor? Hiszen az ára ezeket közelíti!
Valamint, amit itt is mindenki említ: az "illata", ami nem egyéb mint a 80-as évek Bécsből átcsempészett ilyen-olyan krémek illata, annak idején ebben úszott az ország és a Nagymamák, meglehetősen avítt ezt ma már egy krémben érezni, nekem személy szerint eleinte gyomorforgató volt, és nem igaz hogy ez elmúlik, beletrollkodik bármilyen parfümbe, egész nap érezni, ahogy körbelengi az embert. És ha én érzem más is érzi, csak nem szólnak mert udvariasak...
És hát igen, az összetevők...amikor jelentkeztem nem néztem meg tüzetesen a listát, pedig lett volna alkalmam rá, ez az én trehányságom, de bizony nem túl bizalomgerjesztő ezt a listát a fejemre kenni...Nappali krémnek írja a doboza, de nem vagyok biztos benne, hogy a retinol nappalra annyira jó ötlet, még fényvédővel sem. Tehát én csakis borús napokra és estére használom.
Például szeles napokon sétára-bringázáshoz tökéletes cold-cream.

Alverde Bio Avokádó és Bio Zab Folyékony Szappan

Alverde Bio Avokádó és Bio Zab Folyékony Szappan
2019. december 1.

Én is a szép összetevők miatt vettem meg. Használjuk is azóta, de nem tudom... Szerintetek ez tisztít normálisan? Nekem mindig az az érzésem kézmosás után, hogy nem szedte le rendesen, amit le kellene mosnia.
Nem fogom többet újravenni.