nekoSX

Regisztráció dátuma: 2017. november 6.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Bőröregedés

Regisztráció dátuma: 2017. november 6.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Bőröregedés

Krémmániás adás-vétel

Krémmániás vevő: 33 vétel
Megnézem

Lavera Basis Kézkrém

Lavera Basis Kézkrém
2022. augusztus 3.

Nem tudtam otthagyni a Rossmann-ban, mert 1200-ről volt leárazva 500Ft-ra, gondoltam egy próbát mindenképpen megér.
Napközben használom, gép előtt ülve, ha éppen túl sokat kellett kezet mosnom a nap során. Szerintem erre egy nagyon jó kis krém, nekem megfelelő a hidratálása, jól beszívódik, nincs zavaró réteg utána (én sokkal jobbnak találom, mint az R sajátmárkás kézkrémjeit). Igaz, h van egy fura citromos illata, de az elillan, összetevői nem rosszak, bár elől ott figyel az olcsó szója + glycerin + alkohol, utána jönnek csak a csomagoláson feltüntetett shea, mandula és jojoba. Amennyiért vettem pont annyit is ér, de kategóriájában teljesen jó krém.

Eucerin Urea Repair Plus 5% Urea Kézkrém

Eucerin Urea Repair Plus 5% Urea Kézkrém
2022. augusztus 3.

Természetesen az itteni jó vélemények miatt tettem vele egy próbát, meg már bőrgyógyász is ajánlotta korábban.
Összehasonlítva az LRP-Cica Main -el ezt sokkal jobbnak találtam: ennek tényleg van egy "kesztyű-hatása", amit az LRP reklámoz, beszívódik, majd visszamarad egy csúszós réteg, ami nem tűnik el, de szuperül lezárja, ami bement. Teljesen olyan az érzete, mint a szilikonnak, de az összetevők között itt nem látok olyat. Mivel estére használom ez nem zavaró, én kifejezetten szeretem is, viszont nem tudom elképzelni, h napközben ez jól működne.
Árban is kedvezőbb az LRP-nél: ez 75ml az pedig csak 50ml, ugyan olyan áron.
Szóval valószínű, h újra veszem, mert amióta használom nincs kézszárasság, az ekcémás kis hólyagok sem tűntek fel és a körmöm is jobban bírja töredezés nélkül.

La Roche-Posay Cicaplast Spray B5

La Roche-Posay Cicaplast Spray B5
2022. július 27.

Nagyon bejött ez a termék is, akárcsak a cica-baume, de másra, mint a krém.
Arcra sima hidratálásra vagy barrier erősítésre nekem nem való, semmit nem csinál igazán és hagy egy furcsa filmréteget, azt hittem a melegben jó lesz arcra fújkálni, de nem szeretem, emiatt a tapadós / be nem szívódó réteg miatt, ami nekem nem komfortos. Valamint ha felfújom arcra ott el kell kenegetni, mert a fehér folyadék, csak lecsorogna a nyakunkba, tehát a csomagoláson jelzett érintésmentes felvitel csak félig igaz. Valamint azt írják a csomagoláson, hogy szemhéjról le kell törölgetni, márpedig ha arcra fújom automatikusan oda is megy mindig, ezért sem kísérletezgetek , gondolom nem véletlen, ha külön is felhívják a figyelmet a szemek kerülésére.
Viszont szúnyogcsípéseken csodát tesz, darázscsípésre is nagyon szuper volt, az ilyen fajta piros foltokon nagyon sokat segít nyugtatni a bőrt, csökkenteni a gyulladást.
A 100ml nagyon gazdaságos, 3 hónapja fújkálom és gyakorlatilag alig fogyott, és nagyon jól porlaszt a fújófej.

1 ÖSSZETEVŐ