Nessy

19605 pont

Regisztráció dátuma: 2012. április 4.
Bőrprobléma: Tág pórusok

19605 pont

Regisztráció dátuma: 2012. április 4.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Megnézem

Sisley Izia

Sisley Izia
2023. január 10.

A megjelenése óta piszkálta a fantáziámat, de sosem mentem jobban utána és nem próbáltam ki, eddig... az üveg hasonlósága miatt egy felnőttes, nőies Clarins Eau des Jardins szerű illatra számítottam, és ebben végül is nem is csalódtam, bár nem sok közös van bennük, valahogy mégis mindkét illat erősen tavaszi kertes. Egy próba után megrendeltem, egy másik, régi nagy kedvencemre (Azzaro Blue Charm) talán pont az enyhe szintetikussága miatt emlékeztet, amint magamra fújtam, egynek éreztem magam az illattal és ez elég ritka. Utána még napokig éreztem a kabátomon, mindig megcsapott, de egyszerre otthonos és természetes is volt, hogy ez az illat jelen van a környezetemben.
Az ajándékszett most viszonylag "kedvező" áron volt elérhető, de számomra talán ez az érzés az, amivel meg tudom indokolni, hogy miért éri meg az árát.

A nyitány erős rózsaillat, bár abból a friss, kerti rózsa, rózsaszín vagy sárga, nem a komolykodó, tartózkodó vörös rózsaszál. Kiegészítve egy erős citrusos pezsgéssel. Nagyon levegős, üde, szinte buborékos, ózonos. Kicsit krémesedik, de nagyon szépen halványodik el, ruhán elképesztően tartós, de nálam bőrön is teljesen rendben van, simán kibír egy munkanapot, esti program előtt esetleg igényel egy frissítést (ami jól is esik, teljesen feldob!). Kortalan, bármilyen tevékenységhez és napszakhoz illeszkedő, signature-gyanús illat.

4711 Remix Cologne Neroli Edition 2021

4711 Remix Cologne Neroli Edition 2021
2022. december 16.

A 4711 amúgy is a szívem csücske, minden illatukat szeretem és persze a márka történelmét is. Véletlenül akadtam rá dm-ben, pár próba után megvettem, pont ezt a típusú illatot kerestem őszre/télre. Hasonlít néhány népszerű illathoz, de ár-érték arányban a 4711 verhetetlen. A praliné miatt édeskés, de szerintem sok van belőle az anyaillat klasszikus, citrusos, kölnis vonásaiból is. Nem meglepő, ez lenne a remixek lényege. A névadó neroli szerencsére nem szappanozza túl élesre, sterilre az illatot, pont csak annyira, hogy ne legyen émelyítő. Rajtam egész nap érezhető, finoman, nem csík húzós…

Még annyi plusz infó: nagy téli kedvenc lett, pulóveren, sálon másnapra elmúlik az édesség és nerolis, tiszta jegyek érződnek főleg.

4711 Acqua Colonia Pink Pepper&Grapefruit

4711 Acqua Colonia Pink Pepper&Grapefruit
2022. november 24.

Nagyon finom, kicsit kesernyés, üdítő, lédús illat. Nem tartós, de néhány órán át, vissza-vissza tér és lehet élvezni.
Hosszú évekkel ezelőtt Brugge-ben vettem, az ottani 4711 üzletről azt kell tudni, hogy az első volt Németországon kívül. Nagyon jó élmény volt ott nézelődni. Nem bántam meg, hogy ezt az illatot választottam, az utazás kedves emlékét is idézi. Felfrissít, energiát ad, igazi wellbeing illat. Újravevős!

Up:
Elfogyott már egy ideje, hiányzott, így Karácsonyra kértem egy nagy üveggel. Szerintem ez elég sokat elárul az illatról, végleg bekerült az állandó kollekciómba. Mellesleg a Nagy Parfümkönyvben is szerepel, sok más 4711 illat mellett.

1 MÁRKA

2 ÖSSZETEVŐ