nevaneva

Regisztráció dátuma: 2018. november 8.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2018. november 8.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Megnézem

Mugler Angel Nova EDP

Mugler Angel Nova EDP
2024. január 7.

Kaptam belőle egy mintát, úgyhogy kipróbáltam, és nem bántam meg, olyan mint egy irodalmi klasszikus (mondjuk a harmadik legismertebb Jókai-regény), ha összefutsz vele, el kell olvasni és kész. Tényleg komoly szillázsa van, tartós is, a kézmosásnak is ellenáll.
De nem illik hozzám, nem is vált ki belőlem érzéseket. Az elején a málna nagyon erős és szintetikus (dehát milyen lenne amúgy?), illetve a licsit én ugyan nem érzem, de tudom, hogy nem egyértelműen kedvelt illatjegyem, hol tetszik, hol nem, itt szerintem inkább az utóbbi felé hajlok.
A leszáradás viszont tetszett, a PdM Meliorára emlékeztet, hasonlóan samponos, letisztult sallangmentes tisztaság, egyfajta ápolt bőr-illat. De azt sem éreztem magamhoz illőnek.
Nekem amúgy nem szexi, és nem fiatal, inkább középkorú, nőies anyukaillat.

Bottega Veneta Parco Palladiano XIV: Melagrana EDP

Bottega Veneta Parco Palladiano XIV: Melagrana EDP
2024. január 4.

Egy kis mintához jutottam itt hozzá, nagy kincsként fogom őrizni, mert persze ez is méregdrága, ha egyáltalán kapható, viszont ahhoz elég ritka és kivételes, hogy nincs dupe-ja sem, ilyenkor nagyon el tudok szomorodni...
De ennyit a nyafogásról.
Az illat csodálatos: lágyan gyümölcsös, fás alapon, 6-8 órás tartós jelenléttel, ami rajtam nagyon szép teljesítmény.
Nem érzem ki egyik alkotóillatot sem külön, nagyon szépen összesimulnak, a gyümölcsöket ellensúlyozza a cédrus, egyik irányba sem tolódik el. Fellélegzős, kortalan, szabadságillat.
Ez a negyedik alkotás, amit megismertem a Bottega Venetatól és mindegyik kivételes minőségűnek tűnik nekem (már ami az illatot illeti, tartósságra ez a legjobb.)
Ha tehetitek, próbáljátok ki.

Colabo Chypre Bergamot & Coriander EDP

Colabo Chypre Bergamot & Coriander EDP
2024. január 2.

Karácsony előtt pillantottam meg a dmben és először a párom volt a tesztalany, az ő bőrén azonnal nagyon megtetszett (de azért ez női illat, szemben a márka citrusos illatával, ami rajta sokkal jobban működik), egész napos tartóssága is feltűnő volt - úgyhogy megvettem impulzusból, hálisten az ára nagyon baráti.
Engem azonnal a TDC Sublime Balkissre emlékeztetett, nem dupe egyáltalán, de ugyanaz a szabad levegős, fellélegzős érzés, halványkék és fehér színek, zöld fák hátterén. Most enyhe a tél, ilyenkor is jólesik ez nagyon, ha éppen nem az édes-meleg-füstös bekuckózós illatokat viselném.
Az illatjegyek terén kicsit zavaros a helyzet: a neve alapján várható citrusossága nekem csak az első fújásra van meg, fenyőt és cédrust nem is olvastam máshol, csak itt. Az első pillanatok után légies, számomra fehérvirágos illat, az édes/keserű-skálán valahol középtájon. A Colabo honlapja szerint még pacsuli, benzoin és édesnarancs van benne. Szillázsa nem nagy, de azért érzem magamon és a tartóssága az én bőrömön félnapos.
Az üveg és a doboz a megszokott nagyon jó minőség.
Tudom, hogy ez a brand olcsó, meg drogériás, szerintem emiatt kicsit lenézett is, de én mindenkit bíztatok, hogy próbálja ki, mert a citrusos és ez az illat is különleges, egyedi. (De nem akarom borzolni a kedélyeket egyből 5 csillaggal, annyira nem bízom az értékítéletemben, csak 4et merek adni.)