nevaneva

Regisztráció dátuma: 2018. november 8.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2018. november 8.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Megnézem

Guerlain Mitsouko For Women

Guerlain Mitsouko For Women
2021. november 6.

Én pontosan ezt a képen szereplő üvegest vettem meg itt a KMen, amit ezúton is nagyon köszönök :) - volt ez igaz a véleményem írásakor, de közben az a topik megszüntetésre került, ahogy látom. Ezért most, csak hogy egyértelműsítsek, írom, hogy az én üvegesemben a folyadék aranyszínű, egyáltalán nem zöld, a kódja szerint 2012es születésű, az alábbi vélemény róla szól.

Szeretem azt, ha egy illatnak történelme van és ő ehhez kellően régi. Valóban egy díva, egy nagyasszony, nem kérdés, hogy ő visel engem, nem fordítva, kiborítja a pasimat, előttem megy be az ajtón és biztosan utánam is ott marad még. Nercbunda, magassarkú, vékony és elegáns cigaretta, szépen megcsinált frizura vesz körül, én meg a magam egyáltalán nem - ilyenségével vigyorgok a közepén, mert imádom! Erőteljes virágillat, meleg és buja, annyira, hogy ha kicsit túlzásba esek vele, felnyomja a vérnyomásomat és ég tőle a bőröm, szóval van benne anyag. Eszembe jut róla az Aromatics Elixir, az is így tudott hatni rám, és a Nr. 5. is, de az sokkal lágyabb, puhább, fogyaszthatóbb.
Boldog vagyok, hogy a magaménak tudhatom, nem tudok elképzelni most olyat, hogy megválnék tőle. Tuti, hogy a következő a Jicky lesz, ha már lúd, hát jó kövér legyen!
Szakavatott kritikusok már és majd jobban elmondták, elmondják, ha szeretnék - nekem ez egy nagyon szubjektív, de erősen öröknek tűnő 5*

Initio Parfums Atomic Rose EDP

Initio Parfums Atomic Rose EDP
2021. október 30.

Frissítés:
Ma újra őt tettem fel és meglepődtem nagyon, mert 6-7 óra múltán észrevétlenül tökéletes Baccarat-hasonmássá vált rajtam, ilyet még nem pipáltam. Úgyhogy most már megértem a lenti hozzászólásokat, kicsit el is szégyelltem magam. Rájöttem, hogy szerintem korábban újrafújtam, ahogy szinte minden illatot szoktam, valamikor a nap közepén. Úgyhogy eddig valójában nem tapasztaltam meg a leszáradásában ezt a fordulatot.
Csak sajnos én már olyan nagyon nem vagyok Baccarat-fan, bár nagyon egyedi és különleges illat, de inkább egy színes, vállamon ülő papagájnak érzem, mint beburkoló önazonos felhőnek, úgyhogy nem vonzanak a klónjai sem. Nekem pont hogy az atomic rose első fele tetszik, az atom-rózsatámadás, ha olyan lenne végig, tovább ábrándoznék róla, de így legalább nem kell.

2021.január 24.
Vásárlás mellé kaptam kis fújós mintát, kb 2x viseltem.
Nagyon szép a papírkapszli mély padlizsán színe, amiben a fújós rejtőzik, illik szerintem ehhez az illathoz. Nekem a parfüm komplex műalkotás- jellegéhez mindig hozzátartozik a csomagolás is, azért említem, meg mert tényleg ilyen mély lilaszín nekem ez az illat.
Lineáris mély, nehéz rózsa, én mást nem igazán érzek, de nem vagyok még túl kifinomult orr.
Most teljesen megdöbbentem a véleményekben a Baccarat-hasonlat miatt, azt nagyon nem érzem benne, a Delinának pedig a nehéz, súlyos jellege jut csak róla eszembe.
Tetszik, hogy hosszan körbevesz az illat, most télen ez jó, de nem tudom, tavasszal is az lesz-e majd.
Erős érzelmeket nem váltott ki belőlem.
Viszont a hedoine nevű alkotóelem felkeltette a kiváncsiságomat, és megtudtam, hogy ez a metil-dihidrojazmonát, és biztos kitalálható, hogy jázminillatra hajaz. Hát azt én itt nem érzem, dehát oké, szóval ez az. Ma is tanultunk valamit 😉
Gondolkodom, hány csillag. A tartóssággal elégedett voltam, úgyhogy az amúgy közepes élményre rádobtam még egyet, így lett négyes.

NIOD Survival 30

NIOD Survival 30
2021. október 29.

Vegyesek vele az érzéseim. Életem eddigi legdrágább arcápolója és elég spórolósan használom.
Totál nem maszkbarát, minthogy színes, úgyhogy csak akkor tudom feltenni, amikor kimegyek ugyan a lakásból, de biztosan nem veszek fel maszkot és ilyen ritkán van, úgyhogy nem folyamatos a használat.
Pont emiatt (maszkozás) azt sem tudom, hogy alapozóval hogyan viselkedne, de a szemöldökfestéket szépen elbírja.
Viszont az tény, hogy ha ez van rajtam, az arcom egyszerűen sokkal szebb: egységesebb, élettelibb, simább, önmaga sokkal jobb verziója, ezért szerintem teljesíti a csodaszer kritériumát. Azonban nagy felelősség az 5 csillag és nem használom folyamatosan, ezért inkább marad a 4.