Niphredil

Regisztráció dátuma: 2018. október 9.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2018. október 9.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Yves Rocher Lait Apaisant Emollient & Protective

Yves Rocher Lait Apaisant Emollient & Protective
2020. február 17.

Kissé szkeptikusan rendeltem meg ezt a testápolót karácsony előtt, de látva a szép összetevő listát, hogy 98%-ban természetes, növényi eredetű, illatanyagmentes, és még környezettudatos is stb. azért reménykedtem, hogy nem nyúltam nagyon mellé....és hát tegnap végül is megrendeltem másodszor is, merthogy fogy, de még hogy! Elvileg magamnak rendeltem, nagyon érzékeny, viszketős bőröm van, egy nem tetsző illatanyagtól azonnal viszketni, dagadni és tarjásodni kezd a bőröm. Rengeteg testápolókrémmel megjártam már, ami nem irritál, az nem hajlandó beszívódni, réteget hagy, ragacsos. Ezért inkább természetes olajokat használok erre a célra, de néha jól esne valami krém is, mikor gyorsan kell, nem akarok, nincs idő vacakolni. Ahogy megérkezett el is kezdtem használni és láss csodát, beszívódik, nem ül ki, kellemes, kicsit hűsítő érzés, egy hét után egységesebb a bőr is, rugalmasabb és nyugodtabb. Kézkrémnek is teljesen jó, sőt merészeltem bekenni az arcomat és dekoltázsomat és ott sem bántott egyáltalán. Később az 5 éves kislányom fellángoló neurodermitiszét kezeltem vele, mivel a szokásos itthoni gyógyszertári krémek nem segítettek semmilyen mennyiségben. A flakonon rajta van, hogy 3 éves kortól az egész család számára ajánlott, úgyhogy tettem egy próbát a viszketéstől és irritációtól őrjöngő gyereken végső kétségbeesésemben...már ott helyben jobb lett neki, másnapra kelve félig begyógyultak a hetek óta javulni nem akaró foltok! Egy hét alatt teljesen eltűnt minden irritáció és megnyugodott a bőre, ekkor elkövettünk egy hibát és visszatértünk a régi krémeihez és kb két hét alatt ismét kifejlődött a neurodermitisz, most ismét ezzel kenem és két krémezés után megint félig begyógyultak a nedvedző, viszkető foltok. Úgyhogy mostanra már egészen biztos, hogy ez segített. Hihetetlen...pedig egyébként kipumpálva kicsit vizes állagú, mégis ahogy előttem is írják testes, szóval csalóka. Nekem az illata abszolút semleges, van egy kis kellemes zöldes, friss növényi beütése, kicsit tejes-krémes. Abszolút normális. Így mivel nálunk időközben az egész család használja azért rendesen fogyogat. A régi Hamamélis vonal az Yves Rochertól nekem annyira nem jött be, a tusik szárítottak, a testápolót már meg se próbáltam, mert ugye illatosított volt. Ráfért ez az újítás már erre a termékcsaládra és szerintem nagyon jól sikerült! A pumpás flakon és az, hogy 390 ml-es a kiszerelés nagyon szimpatikus, féláras akcióban, plussz valamilyen kuponnal kombinálva a rendelést nagyon tuti vásárt lehet csinálni! Az első testápoló, amit 2x is megvettem, így 5 csillagos természetesen. Kíváncsi vagyok a tusfürdő párjára is, amit szintén megvettem, de még a szekrényben várakozik a sorára.

Musk Collection Glamour

Musk Collection Glamour
2019. július 15.

Nem vagyok egy nagy parfümös, aminek két oka van: 1. hihetetlen érzékeny az orrom, gyorsan elkezd zavarni bármi illat. 2. olyan bőrrel lettem megáldva, amin a legtöbb illatt nem kiteljesedik, hanem megcsúnyul vagy jobb esetben eltűnik róla percek alatt. :( A parfümvásárlás számomra kész rémálom általában...ennyit elöljáróban. Ebből az illatból ingyen kis mintát kaptam, már volt szerencsém Musk parfümhöz, a White musk verzióját régebben használtam, de nem sajnos nem vált be igazán. Ez viszont maga a csoda, nálam legalábbis felér eggyel...nincs agyonbonyolítva, kellemes, kis fás picit citrusos pezsgés, édeskés, de nem émelyítő feketeribiszke esszencia, nektár jellegű gyümölcsös karakter, nem szirupos máz. A végén kellemes púderes, krémes, fanyarkás egyvelegben szárad le. Csak visszafogottan pézsmás karakterű, nem fog trónolni, sohasem közönséges. Sokáig érződik bőrön és ruhán is, foltot nem hagy utóbbin. Bőrközeli illat inkább, ami csak finoman, mégis határozottan kivehetően körbevon. Elegáns, klasszikus, de modern és egyszerű is, nagyon nőies. Rajtam még 35 fokban is működött, ekkor felvett valami hársos, friss szénás jelleget. Aztán itt elfogyott a minta és amint alkalmam adódott megvettem a parfümöt is. :) Mindenképpen 25 éves kor felett ajánlom, az ára a nagy divatházak ilyen-olyan 'szenzációjaihoz' képest igencsak kedvező! Megkockáztatom, ha egy ismertebb divattervező, celeb neve alatt futna, sokat próbált, viselt és véleményezett illat lenne. Üdítő ritkaság, profi svájci illatszer! :) Létezik testápoló változatban is.

Lupilu Senisitive Baby Wipes

Lupilu Senisitive Baby Wipes
2019. április 5.

UPDATE: Időközben kipróbáltuk a 'comfort' verzióját is, ami majdnem ugyanez csak illatosított. Azzal sincs semmi probléma, semmi reakciót nem okoz, illata kellemesen babás, nem tolakodó. Mindkettőből fogok itthon tartani. :)

Ha már annyi Lidl sajátmárkás higiéniás és tisztálkodószert kipróbáltam és igazából galibát egyik se csinált, (még az se, amit végül nem veszek meg máskor), gondoltam kipróbálok egyet a törlőkendőik közül is. Kicsi gyerekeim vannak, mi még ilyesmit napi szinten használunk. Örülök, hogy van illatanyagmentes változatuk is és az összetevői is részemről teljesen rendben vannak. Kb két hete használjuk és eddig mindent, ami a leírásában szerepel betartott, semmi allergiás reakciót, pöttyöt, kicsípett bőrt nem okozott. Elődje nálunk a Penaten Ultra sensitive nedves törlőkendő volt, amit ezennel erre fogok lecserélni. Nem csak az ára a töredéke az említett Penatennek, hanem az összetevői között is több a természetes, kellemes ápoló anyag. A kendők kellően nedvesek, nem szárazak, nem tocsognak. Jól tisztít, az érintése is kellemes puha, simogató. Ugyan nem illatos, de frissít és eltünteti a szagokat, konkrétan popsitörlésre gondolok. Nem tudok róla rosszat mondani. Aki szeretne jó és olcsó nedvestörlőt a babájának annak ajánlom. Természetesen a részemről megüti az öt csillagot. Ma vettem még belőle pár csomaggal itthonra.

1 MÁRKA