noavedon

Regisztráció dátuma: 2011. október 11.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2011. október 11.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Megnézem

Le Labo Santal 33 EDP

Le Labo Santal 33 EDP
2023. június 5.

Ó, a 2010-es évek New Yorkjának illata... Vagy ahogy csúfolják, a New York-i metró illata, mert ott valakin tuti ez van :) Magyarországon kevesen használják/ták, pedig nagyon minőségi keverék. A nevéből adódóan nem meglepő az erős zöldes-szantálos nyitás (sokan érzik benne az uborkát, az én bőröm anniyra nem jön elő, de ez időjárásfüggő is), majd lecsendesedik egy szantálos, bőrös, kicsit zöldes, kicsit földes keverékké (= megjelenik a cédrus), ami ott is marad 8-10 órán át. Projektál rendesen, túladagolva húzza a csíkot is, a nap második felére lesz kicsit melegebb, akkor bújik elő az ámbra.
Hivatalosan uniszex, de amikor hordtam, néha azt éreztem, hajlik a férfi felé, már csak a fás-száraz mivolta miatt is. Ez nem édes illat.
De nem az a fanyar pasis, hanem az, ami egy nőnek kicsit férfias, egy férfinak viszont nem elég férfias, ezért tudni kell hordani. A Santal 33 egy laza, modern pasi illata, aki kellően vagány és magabiztos, nem jólfésült-öltönyös, hanem farmeres-bőrdzsekis, pulcsis-pólós bakancsos. A Santal 33 egy olyan modern, vagány nő illata, aki mindig szexi, még akkor is, ha csak egy pólóban-melegítőben ugrik le a sarki közértbe. Ideális esetben. Mert ma már Justin Biebertől kezdve Megharn Markle-on át az Upper East Side-i többgyerekes családanyáig mindenki ezt használja, ha van rá pénze.
Mert az illat maga tényleg egy műalkotás.
(Aki vakon megvenné, előtte mindenképp olvassa át, miket írnak a Fragranticán, rengeteg komment van.)

Edit: nagyon számít, hogy ki keverte az illatot. Tavasszal vettem egy új üveggel az amszterdami De Bijenkorfban, na ez uborkásabb, mint a korábbi, sokkal inkább unisex és kevésbé férfias (pedig férfinak vettem). De amikor nagy ritkán érte nyúlok, aznap mindenki megkérdezi a munkahelyemen, mi van rajtam, mert olyan jó illatom van :)

Ere Perez All-Beauty Krém

Ere Perez All-Beauty Krém
2022. október 30.

Naturisimo válogatásdobozban tettem szert rá, különben nem biztos, hogy megvettem volna, de imádom. Rettentő jól hidratál, a szokásos szérumaim után most már csak ezt használom. Viszont könnyen túladagolható, az elején tuti többet használtam, mint amennyire szüksége van a bőrömnek, szóval megint igaz a mondás, hogy a kevesebb több. Meglátjuk, meddig tart, mert a teljes ára elég magas (Naturisimo.comon jelenleg 33,8 GBP) ahhoz, hogy 1-2 havonta újravegyem.
Egy negatívuma van (de ezért nem vonok le csillagot), hogy nincs benne fényvédő.

Phi Anti Fatigue Coffee Espresso Ébresztő Szemkörnyékápoló

Phi Anti Fatigue Coffee Espresso Ébresztő Szemkörnyékápoló
2022. október 26.

Csatlakozom valamelyik előttem szólóhoz, imádtam az illatát, de nagyon viszketett tőle a szemem és meg is duzzadt, de én legalább nem lettem kiütéses.
Nagyon sok természetes szemkrémet próbáltam már, és veszem az The Ordinary koffeines szérumát is, eddig semmitől nem lettek ilyen reakcióim. Szóval érzékenyebben inkább kerüljék el, ennyiért luxus kidobni.

3 MÁRKA

5 ÖSSZETEVŐ