noisette

Regisztráció dátuma: 2013. június 8.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Pigmentfoltok

Regisztráció dátuma: 2013. június 8.
Bőrtípus: Normál

Megnézem

Al Haramain Junoon Noir EDP

Al Haramain Junoon Noir EDP
2020. február 7.

Vakvásárlás volt, az illatjegyek azonnal felkeltették az érdeklődésemet. Régóta keresem a tökéletes ibolyás parfümöt tavaszra, olyat, ami bőrközeli, balzsamos, picit édes, mégis természetes, valamint NINCS rúzs illata. Ugyanis sajnos az összes ibolyás parfüm a régi arcpúder/smink/rúzs illat megjelenítésére játszik, úgy érzem, szándékosan. Budapesti parfüméria-körutam teljes kudarc volt ebből a szempontból de legalább vagy 10 más jellegű méregdrága parfüm megtetszett :D Szóval maradt az online keresgélés és a Fragrantica, ott találtam (többek között) erre a szépségre. És majdnem tökéletes, de nem ilyet keresek.
Az ibolya mellett az orrisz (íriszgyökér) jegy vonzott nagyon, ez egy nagyon drága összetevő, az előkészítése éveket vesz igénybe, de végül egy csodás emberközeli illatot ad a parfümöknek, itt a megfelelően adagolt fehér pézsmának köszönhetően mintegy megkomponált bőrkémiát érzek magamon, valami hihetetlen, ugyanis tökéletes. Ez alól érkeznek szépen sorban a többiek: kumquatot érzek (és végre nem bergamottot, citromot, vagy grapefruitot), majd a puha vaníliába burkolt ibolya mutatkozik meg. Gyöngyvirág, jázmin rajtam sehol, de abszolút nem hiányzik. Nagyjából 3 óra elteltével előtör a szántál, és ettől a szépséges ibolya tömény rúzs lesz rajtam. Próbáltam hűvös levegőn, forró kandalló mellett, sajnos a rúzst mindenhogy érzem. 7-8. órában pedig fás akkordok maradnak, puhán, halkan. Viszonylag kis szillázs, de meglepően tartós szép illat. Nagyon sajnálom, hogy rajtam nem működik, attól még jár az 5 csillag.

Pat McGrath Labs Fetisheyes Mascara

Pat McGrath Labs Fetisheyes Mascara
2020. január 6.

Update: Jövök felpontozni. 9 hónap után sem fogyott el vagy kezdett el beszáradni, de inkább kidobtam, mert így is túlléptem a 6 hónapot. Bepróbálkoztam az agyondícsért Hourglass Caution spiràllal, ehhez képest, mintha egy Lovely kategória lenne. Összetapadt, ámde nem túl hosszú és dús valami van a szememen. Most alig várom, hogy megérkezzen a Selfridges-ből újra ez a csoda, amivel mindig azt hiszi mindenki, hogy 4D pillám van. Inkább szenvedek a lemosással, amíg lehet kapni, újraveszem, nem kísérletezek én sem semmi mással!

(Megjegyzés: Gyárilag hosszú, sűrű szempilláim vannak, a MoLash kezelés óta pedig a szemöldökömig érnek. Nem tudom, hogy kevesebb szempillával hogy működik)

Vegyes érzéseim vannak. Előnyök: felbontás után azonnal szépen működik, nem kell heteket várni rá, mint pl. a Lancome spirálokra. Egy húzásra gyönyörűen ível és hosszabbít, a dúsításhoz picit ügyeskedni kell, de egyébként lenyűgöző az eredmény. Jól építhető, visszafogottól a drámaiig nyugodtan játszhatunk vele, nem csomósodik picit sem. Nagyon egyszerű, sűrű bumszli spirálkeféje van, ami szuper, csak könnyen végezheti a festék a remekül elkészített szemhéjsminken, óvatosan kell használni, viszont rendkívül igényes, couture hatású. Összességében ez a legegyszerűbben használható, legszebb eredményt adó szempillaspirál, amit valaha használtam. 8 ml ezért az árért több, mint megéri, főleg azért, mert nem szárad be :O (Max Factor Masterpiece spirál pl. már majdnem 4000 Ft és 4,5 ml) Február végén bontottam, ugyanolyan állag/hatás, mint első nap, rendkívüli. Szépen tartja magát nap végéig, és itt jön, amiért annyira gyűlölöm: lehetetlen lemosni!!! Szépen oldja a víz, de perceken keresztül szedem le, először a zuhany alatt vízzel, aztán óvatosan NIOD LVCE lemosóval, majd Bioderma micellás vízzel. És még mindig fekete a korong. Mikor már úgy tűnik, hogy sikerrel jártam, szépen lefekszem aludni, reggelre a maradék ott virít a szemem alatt. Ez nagyon nem oké. Nem tudom még, mi legyen vele. Ha találnék normális lemosót hozzá, örökké újra venném. 4 csillag.

Pat Mcgrath Labs Skin Fetish: Sublime Perfection Foundation

Pat Mcgrath Labs Skin Fetish: Sublime Perfection Foundation
2019. október 22.

Évek óta követem Pat Mcgrath munkásságát (először kislány koromban olvastam róla) és nagyon nagy hatással van rám a művészete, valamint az, hogy saját inspirációit követve, konvenciókat figyelmen kívűl hagyva alkot, kevesen értek el annyit a szakmában, mint ő. Számomra egy igazi zseni.

A Sublime Perfection - The System kollekciót (primer, alapozó, púder) hosszú kampányidőszak után többnapos, több helyszínes óriási felhajtás keretein belül mutatták be. Érthető, hogy remegve vártam az online felület megnyitását, azonnal meg is rendeltem mindhármat, imádom, viszont azóta eltelt majdnem 3 hónap, így végre nyugodtan, hosszabb távú tapasztalatból írni véleményt. Előre szólok, nem fogok negatívumot írni, nem nagyon tudok, az utolsó fillérig megéri. (A primer és a púder nagyon nem)

Pat Mcgrath oldalán elég jól működik az árnyalatválasztó, nagyon világos bőrömhöz a Light 3 (neutral) tökéletesen passzol. Estée Lauder DW 1N0-t használtam előtte, ahhoz tudnám hasonlítani. De csak a színt, nem a terméket! Ami nagyon feltűnő és soha más alapozónál nem tapasztaltam, hogy nagyítóval nézve sem áll össze pici részletekben a bőrömön. Nap végén sem. Persze elég jól támogatja ezt a bőrápolási rutinom + a primer, de pl. a Fenty nagyon látványosan, a DW talán kevésbé, de bizony megült itt-ott.
Ez pedig úgy borítja be nagyon nagyon vékony rétegben, mint egy második, csak tökéletesebb bőr, egyetlen felületet, egységes színt alkotva. Már értem, miért nem szükséges a teljes fedés, miért lehet tökéletes az alapozás vaskos fedés nélkül.

Híg, szérum állagú, ujjakkal viszem fel, pikk-pakk el lehet dolgozni, így iszonyú gazdaságos, mert icipici mennyiség is szépen terül (nem issza fel a szivacs vagy az ecset), de 3-4 rétegig láthatatlanul rétegezhető, nem vastagszik, nem szedik fel egymást a rétegek. Nagyon gyorsan szárad, de még utána is lehet korrigálni, rákenni. A finishe bőrfényű, szerintem kis fixálást igényel normál bőr esetén, de nem érdemes lemattítani (a saját púdere nagyon matt), annyira szép.
Valóban érintés, de nem dörzsölésálló, pont, ahogy a gyártó állítja, nap végén is szép rajtam.

Bőrápoló összetevőket is tartalmaz, tehát egy ultramodern hybrid termék, viszont a 4. helyen az alkohol szerepel. Egyelőre nem vettem észre irritáló vagy szárító hatást.

Végül a külsőségek: Igazi luxus, fekete kartondoboz, gyönyörű matt, súlyos metszett üveg, a Chanel Coco Mademoiselle kupakját juttatja eszembe, arany címke, öröm kézbe venni. A pumpával patikai szintű kimérés eszközölhető, annyit és oda adagol, amennyit és ahova az ember lánya akarja. Az illata érdekes, balzsamos, de hamar elillan, mivel nem tartalmaz parfümöt, az összetevők sajátja, imádom.

Már csak annyi a kérdés, hogy meddig elég a 35 ml. (jövök updatelni, ha elfogyott)
Alapjaiban változtatta meg a mindennapos sminkemet, aminek a legfontosabb eleme a szép bőr.

2 MÁRKA

2 ÖSSZETEVŐ