noisette

Regisztráció dátuma: 2013. június 8.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2013. június 8.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Megnézem

Guerlain Méteorites Púdergyöngyök

Guerlain Méteorites Púdergyöngyök
2016. október 10.

Most akkor hadd védjem meg én is! Rég nem volt időm véleményt írni, de ez a nemes feladat megérdemli. Sokáig vágytam rá, csak az ára tartott vissza, nem egy hasonló olcsó terméket vettem meg, melyek tenyleg nem értek semmit, 1-2 használat után valamelyik barátnőmnél kötöttek ki. Végül megvettem a Clair árnyalatot, és ezzel új fejezet kezdődött a gyönyörű porcelánbőr-állapotra való törekvésem történetében, 29 éves koromra teljesült!

A termék bőrtónusjavításra hivatott, nem pedig highlighter; abban a funkcióban valószínűleg tenyleg gyenge. Számomra a Clair annak a színnnek, tónusnak, ragyogásnak az alfája és ómegája, amit még kislányként a Gyűrűk Ura nemestünde hölgyeinek arcán képzeltem el. Nem fehér, nem rózsaszínes, nem sárgás, nem fénylő, hanem gyönyörű meghatározhatatlan.

A használata persze megfelelő előkészítést igényel: nálam Strobe cream, EL Double Wear 1N1, majd a Meteorites gyöngyök (doboz finoman megráz, puffni kivesz, arcon enyhe ütögető mozdulatokkal eldolgoz). Ha a kevés csillogás is zavaró, áttetsző fixálópuderrel nyugodtan vegig lehet menni rajta, nem veszít semmit a hatásból, amit az elismerő pillantások, dícséretek is igazolnak. Soha nem kaptam ennyi bókot, mint amióta velem van.

(Egyébként emellett a meglehetősen pazarló, mindennapos használat mellett is 8 hónapig bírta, most vettem újra, és mindaddig megteszem, amíg létezik ez a csoda.)

Köszönöm, Guerlain! Nem, nem ők szponzorálnak (sajnos😄)

Dior Poison Girl

Dior Poison Girl
2016. február 18.

Hypnotic Poison összeöntve Prada Candyvel. Nope.😣

Creed Fantasia De Fleurs EDP

Creed Fantasia De Fleurs EDP
2016. január 15.

Muszáj vagyok írni róla még úgy is, hogy rajtam nem működik...

Sissy császárné gyönyörű, hosszú hajzuhatagát illatosította ugyanezzel a parfümmel; a Creed ház az ő részére alkotta 1862-ben. Szinte látom magam előtt az akkori világ legszebb Nőjét ebbe az illatba burkolózva. Nagyon mély, tekintélyt parancsoló, én leginkább az ámbrát érzem ki belőle, amely bizony itt eredeti. Döbbenetes, mennyivel egyénibb, mellbevágóbb, mint az illatjegy szintetikus utánzatai. Kendőzetlen, könyörtelen és magával ragadó. A rózsa mélyíti még tovább, a bergamott és az írisz pedig észrevétlenül simul ebbe az alapba, szinte csak egy lehellet, varázslatos.

De. Számomra olyan, mintha egy zenekar üres akkordot szólaltatna meg. Hiányzik valami. Valami poros, száraz, füstös részlet, ami belesimítja a bőrömbe és az aurámmá tenné ezt az amúgy mély, sötétben megbúvó lényt. Nem tudom megmagyarázni, nem jön elő, nem érzem a zenéjét:( Sajnálom, mert nagyon vágytam rá, és irigylem azokat, akiknek megmutatja magát. Ennek ellenére természetesen 5*:)

1 MÁRKA