Oila

Regisztráció dátuma: 2017. november 2.
Bőrprobléma: Bőröregedés

Regisztráció dátuma: 2017. november 2.
Bőrprobléma: Bőröregedés

Megnézem

Balea Beauty Expert Cleansing Balm 3% Squalan

Balea Beauty Expert Cleansing Balm 3% Squalan
2024. április 8.

Az útmutató szerinti használattal nem vált be az előttem szólók által is említett keménység miatt, mivel nagyon húzza a bőrt. De! Annyira hatékony az összetétele, hogy úgy is kiválóan leoldja a sminket, ha bevizezett bőrön használom, igaz, akkor azonnal kifehéredik, de így átmasszírozva a bőrt és a szemkörnyéket, maradéktalanul felold mindent, amit aztán csak le kell öblíteni, majd jöhet a második arctisztítás. Így tökéletes, és gazdaságosabb is.

Catrice Soft Glam Filter Púder

Catrice Soft Glam Filter Púder
2023. december 4.

Egyelőre nem tudom eldönteni, hogy szeretem-e. Egyfelől tetszik a koncepció, másfelől viszont kifejezetten hófehér, ezüstösen szaténos színe van, így ha a kelleténél több kerül fel belőle, hajlamos szürkíteni a bőrt. Viszont tény, hogy meseszépen veri vissza a fényt, egy sima bőrfénynél több, a highlighternél kevesebb. A sima sminkfixáló porpúderemet lapos kabukival szoktam a bőrömre nyomkodni, na ezt ennél a púdernél szerintem el kell felejteni, szigorúan csak nagyméretű, lazább szerkezetű púderecsettel érdemes próbálkozni, hogy áttetszőbb, fátyolszerűbb legyen a végeredmény. Furcsa, hogy egyszerre mattít is és szaténos fényt is ad, de mégis igaz, azonban zsíros bőrre égsem ajánlom, mert a mattítása nem hosszútávú, és a bőr olajossága és a szaténos fény együtt csúnya izzadós-diszkógömb hatású lehet a nap végére. Már ha nem púderezünk utána napközben. Akkor a mattítás újra megvan, de a szaténos fényből is több lesz már. A másik, hogy inkább fényvisszaverő, mint filterhatású, vagyis a fény bizony kiemeli a pórusokat és a bőr textúráját, főleg mesterséges fénynél. Még kísérletezem a felvitt mennyiséggel, és update-elek később. Most olyan négyes: jobban tetszik, mint amennyire nem, de azért (még) nem szerelem.

Lattafa Opulent Red EDP

Lattafa Opulent Red EDP
2023. szeptember 30.

Nem dupe-ja semmiképp sem az Aliennek, de engem az elején nagyon emlékeztet rá, viszont egészen más irányba megy. A jázminos gyümölcsös, konyakos kezdés után kellemesen orrbavág valami animális jegy, amitől más is, izgalmasabb is, vadabb is, és egészében véve más jellegű lesz, mint az Alien, a mély ámbra helyett inkább egy friss oudos, fás jegy dominál az alapban. Van benne valami nagyon eredeti, semmihez sem hasonlító vonás, ezért tipikusan a szeretem-utálom illatok közé sorolnám, valakit vagy rabul ejt vagy elriaszt a különcsége. Nálam például ez napról napra váltakozik. A leszáradása friss, pézsmás vanília rajtam.