Oila

Regisztráció dátuma: 2017. november 2.
Bőrprobléma: Bőröregedés

Regisztráció dátuma: 2017. november 2.
Bőrprobléma: Bőröregedés

Prada Candy Kiss EDP

Prada Candy Kiss EDP
2021. május 6.

Elsősorban pézsmás illat, de egyéntől függ, hogy ez a tiszta, púderes, komfortérzetet nyújtó oldala dominál jobban, vagy a virágossága, esetleg a krémes-puha vaníliás arca. Az én kapcsolatom nagyon viharos és változékony vele. Egyfelől a narancsvirág rendkívül erősen dominál a bőrömön, és amilyen finom ez az illat, nagy mennyiségben olyan nehéz is lehet. Ez az az illatjegy az benne, ami egyébként azért is felelős, hogy kortalannak, nem kislányosnak, inkább érettebbnek, vagy akár kicsit ódivatúnak is érezhetjük. Ez menti meg attól is, hogy egy legyen a púderes-puha-ölelős-pézsmák között. Vagyis aki a narancsvirággal nincs túl jóban, annak nem ajánlom. Ebben a fázisában nekem ez a virágosság elég sok. Viszont hosszú órák múlva ahogy meg-megcsapja az orromat a leszáradás utáni vaníliás pézsmás púderfelhő, azonnal megértem, miért a sok "bújós, ölelős, bájos" jelző. Mert leszáradás után tényleg olyan, mintha egy puha kasmírpulóverbe burkolózva forró vaníliás tejet kortyolgatnánk. Minőségi és gyönyörűen megalkotott édes nőies parfüm, de vattacukros-ragacsos édesség és infantilis akkordok nélkül.

Paris Berlin Le Fluide Alapozó

Paris Berlin Le Fluide Alapozó
2021. április 2.

Nagyszerű alapozó, de megvannak a trükkjei, főleg mindennapos használatkor. Egyrészt rettenetesen nehéz online kiválasztani a megfelelő színt, a képek nagyon csalókák. Az én bőröm sem nem rózsaszínes, sem nem sárgás, a legszebben a barackos világos színek állnak általában, mert a neutrálisok sokszor vagy szürkék, vagy simán sárgák. Nos, ebből kiindulva a 30-as árnyalatot választottam. Nem totális melléfogás, de éppen egy hajszálnyival sötétebb és éppen egy hajszálnyival melegebb tónusú, mint az arcbőröm. Így megrendeltem mellé az 50-es porcelán árnyalatot, és utóbbiból egy nagyon kicsit hozzákeverve megkapom a tökéletes színt. Viszont így már van 100 ml alapozóm, és mivel nagyon kevés kell belőle, nem biztos, hogy az egy év szavatossági időn belül el fogom használni. A másik trükk, hogy teljes arcápolási rutin után lehet csak használni, tehát nem lehet kihagyni egyetlen lépést sem, ami a bőrtípusunk ápolásához kell, legfőképpen nem a hidratáló szérumot/krémet előtte. Az én bőröm már öregedő, de jó állapotú, viszontvízhiányra hajlamos és nagyon tágpórusú. A harmadik trükk éppen ezért az, hogy egy szilikonos primerrel "töltsük fel" leheletvékonyan a tág pórusokat és hajszálvékony ráncocskákat, mielőtt felvinnénk ezt az alapozót, mert sokkal szebben fog mutatni. És a negyedik trükk szerintem a felvitel eszköze és módja: igaz, hogy kézzel is szépen el lehet dolgozni, de nem jó kenni, inkább beütögetni érdemes a bőrbe, és egyszerre csak pár cm2-nyi területre fókuszáljunk. Beauty blenderrel szintén nem kenve-húzva hanem a bőre nyomkodva-ütögetve egészen természetes lesz a végeredmény, de lapos fejű kabukival szintén szépen eldolgozható. Ami nekem nem vált be egyáltalán, azok a kerek fejű alapozóecsetek (buffer ecsetek), amelyekkel körkörösen kell eldolgozni az alapozót, ettől nekem foltos lett és megült a pórusok tetején. Viszont ha megvan a tökéletes árnyalat, a bőr előkészítése és a jó technika, akkor egy leheletvékonyan is szépen fedő, egészen természetes hatású és szuper tartós alapozóra tehetünk szert benne, amit napközben nem igazán kell igazgatni. A finishe önmagában nem fényes, de átfénylik pár óra után, tehát matt, de nem mattít, pont annyira lesz fényes a bőrünk a használatakor, mint amennyire nélküle lenne, és ez nekem kifejezetten tetszik.Nem ápol (ezért kell végigvinnünk a teljes rutinunkat előtte), de nem is szárít. Nem gyűlik meg a ráncocskákban és nem lesz cakey. Összességében a legláthatatlanabb jó fedésű alapozó (a fenti trükkök alkalmazásával), amit valaha használtam. Fotókon pedig maga az álom.

Benton Snail Bee High Content Essence

Benton Snail Bee High Content Essence
2021. március 8.

Látványos anti-aging hatást a retinolos szérumtól várok, hosszú távút a C vitaminostól:), viszont mivel azok elég borsos árúak, azt gondoltam, hogy hidratáló krémből elég egy egyszerűbb, amiben kellemesen hasznos és szép dolgok vannak, de a legfontosabb, hogy ne irrtáljon, ne okozzon mitesszereket és persze a lényeg, hogy hidratáljon, tápláljon. Erre a legmegfelelőbb nekem a márka csigás-méhes gőzkrémje, de mivel az nagyon sűrű, például ezzel az esszenciával keverem ki a bőröm aktuális állapotának megfelelő állagot, ez néha egy pumpa esszecia és egy gombostűfejnyi krém, néha egy pumpához ugyanannyi krém, máskor még egy kis olaj is megy a keverékhez, de bárhogy is keverem, a végeredmény mindig egy selymes, könnyen eloszlatható és beszívódó hidratáló, ami nem irritál, és szép, egységes bőrképet ad. Én profi, magas hatóanyagtartalmú és csúcs formulájú szérumok mellett ennél többet tudó hidratálót kvázi feleslegesnek tartok, ennél egyszerűbb lehetne, de mivel ez bevált, szeretem a hatását, az állagát, a személyre szabhatóságát és még könnyen elérhető is, most már jó ideje nem váltottam másra.