oznob64

Regisztráció dátuma: 2018. május 17.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2018. május 17.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Tág pórusok

La Roche-Posay Anthelios Shaka SPF50+

La Roche-Posay Anthelios Shaka SPF50+
2019. október 10.

A 30 faktoros van meg, melyben sajnos parfüm is van (nem az illata zavar, az hamar eltűnik, hanem az, hogy teljesen felesleges egy fényvédőbe parfüm, és nem értem, ha az 50-esben nincs, a 30-asba minek tettek?), de a textúrájával - amely naptejszerű, nagyon folyékony, de iszonyú hamar beszívódik -, teljesen elégedett vagyok, kellemesebb, mint az Eucerin Oil Control fényvédőé, és az alapvetően zsíros bőröm sem fénylik tőle, nem is "kukacosodik a krém", szóval egyelőre az általam próbáltak közül a legjobbnak tűnik ez a fényvédő. Ha hosszabb használat után változna a véleményem, updatelek.

Escentric Molecules Escentric 01 EDT

Escentric Molecules Escentric 01 EDT
2019. október 1.

Nagy a keveredés itt Krémmánián is az Escentric márka Escentric és Molecule vonala közt, én most az Escentric 01-ről írok, mely az iso e super más illatjegyekkel kiegészített verziója. Én is tévedésből vettem ezt, a Molecule 01 helyett, azonban ennek ellenére is tökéletesen elégedett vagyok vele. Az első 6-7 használatkor a borsot, zöldcitromhéjat és tömjént éreztem ki elsősorban, azonban utána "megtanulta" az orrom fölismerni az iso e supert, és azóta vagyok függője. Leírhatatlanul finom, pézsmás illat, alapvetően rendkívül bőrközeli, azonban, ahogy a hivatalos leírás is szól, föl-föltűnik váratlanul, és rajtam elképesztően tartós, még 16-18 óra múlva is egyértelműen érezhető a bőrön (a hivatalos leírással ellentétben ruhán is érezhető, azonban ott jóval kevésbé). Az egyetlen problémám az iso e superrel, hogy az ismeretségi körömben is egyértelműen tapasztalom az itt olvasható véleményeket, miszerint sokak számára egyáltalán (!) nem érezhető ez a molekula. Azt gyanítom, hogy egyfajta olfaktoriális tanulás is szükséges lehet egyesek számára, mert az elején én sem éreztem (mekkora szerencse, hogy kitartóan használtam ennek ellenére!), azóta viszont más parfümökből is kiérzem (pl a Terre d'Hermés-t érezve, anélkül, hogy tudtam volna, azt érzem, ismertem föl az iso e supert, mely annak a parfümnek is a java részét adja). Szóval összességében a Molecule 02 mellett a másik abszolút kedvenc parfümöm, és a Molecule 01-et még nem is próbáltam! Mindenkinek ajánlom akkor is, ha valaki nem érzi elsőre, hátha úgy jár vele, ahogy én is. és egy idő után "rááll az orra"! Amúgy az iso e super illatát a pézsmás karakter mellett egyfajta minimálisan fűszeres, se nem igazán lágy, se nem igazán tolakodó, kicsikét fás, de csodálatosan szép illatként tudnám jellemezni, amely valóban mindenkin más, ennek ellenére ha valaki ismeri, akkor mindig fölismeri, bárkin érzi.

Gucci Guilty Absolute Pour Homme EDP

Gucci Guilty Absolute Pour Homme EDP
2019. május 28.

Nem a hagyományos értelemben vett "kellemes" illatú parfüm, az vitathatlan, ugyanakkor rendkívül karakteres, füstös, bőrös, az égett gumit idealizált formában felidéző, a niche-parfümök színonvalát képviselő kompozíció, mely rendkívül tartós (8-9 órán keresztül is érezhető a bőrön). Elsősorban esti használatra ideális, egy konvenciókat nem ismerő, nem mindenkinek tetszeni akaró, szinte pornográf módon explicit hatású illat, feltétlenül ajánlom olyanoknak, akik igazán különleges parfümöt keresnek. A projekciója a közepesnél valamivel kisebb, de azért jól érezhető, nem csak közvetlen bőrközelben.