Pagalu

Regisztráció dátuma: 2015. április 8.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Regisztráció dátuma: 2015. április 8.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Elmex Fogszuvasodás Elleni Fogkrém

Elmex Fogszuvasodás Elleni Fogkrém
2019. július 16.

5 évnyi Himalaya Herbals "szerelem" után nemrég visszatértem ehhez. A HH termékek minősége - véleményem szerint - romlott. Tele vannak SLS-el, frisseségük pedig gyorsan elillan.
Szóval az Elmex, emlékeim szerimt, régen is pont ilyen volt, azaz évtizedek óta stabil és magas minőség. SLS-mentes, tehát nem habzik úgy a szám, mint a veszett kutyáé.
Hosszabban tartó frissesség is jellemzi, anélkül, hogy tele lenne csípős menthollal.
Nyilván aki az erősebb mentaízhez szokott, annak ez visszafogottabb. Ami viszont 5 csillagos simán, az a kiváló összetétel (INCI). Az aminfluorid minden más hatóanyagnál jobb a fogszuvasodás ellen.
Szóval én csak pozitívumokat tudok felsorolni!
Nem is értem, hogy tudtam évekre elcsábulni egy másik (ráadásul rosszabb) márkához?
Egyedül az árát lehet kritizálni, de ugye a minőséget meg kell fizetni. Mondjuk akciósan el lehet csípni itt-ott duopack változatban, akkor sokat lehet spórolni rajta.

Himalaya Herbals Ajurvédikus Fogkrém Természetes Fluoriddal

Himalaya Herbals Ajurvédikus Fogkrém Természetes Fluoriddal
2019. július 12.

Nos. Először is már nem Himalaya Herbals, hanem Himalaya Since 1930. Gondolom tulajdonosváltás történt. A gyártás is nagyrészt átkerült Indiából az Egyesült Arab Emirátusokba. Ez még nem lenne baj. De. 5 éve csak HH fogkrémeket használok és azt tapasztalom, hogy romlott a minőségük, főleg ami az ízüket illeti. A szájfrissesség, mondjuk úgy - Rúzsa Magdi slágeréből idézek - "gyorsan elillan". Szvsz az SLS tartalmukat megnövelték. Mire alapozom ezt? Arra, hogy iszonyatosan habzanak és szörnyen szárítják a szájat! Mindegyik verziójuk, de az alap "dental cream" a legjobban. Sajnálom, mert 5 évnyi "házasságot" nehéz lezárni, de én ezt fogom tenni. Visszatérek a régi kedvencemhez, a sima (piros) Elmexhez. Ennél ugyan kicsit drágább, viszont nem tartalmaz SLS-t és az aminfluorid tartalma valóban védi a fogakat. Persze az már más lapra tartozik... R.I.P HH!

Himalaya Herbals Complete Care Teljes Körű Védelmet Biztosító Gyógynövényes Fogkrém

2019. június 30.

Ez volt az utolsó HH termék, amit kipróbáltam. Azt kell mondjam, hogy ennél még a hasonlóan iszapszínű, mezei HH Dental Cream is jobb, a bronopol tartalmával együtt.
Miért? Mert ennek abszolút nincs frissítő íze. Max 5 percig halványan érezni valamit, aztán semmi. Szóval akármennyire is komplex, meg jó a tisztító hatása, egy fogrémnek alap kell legyen, hogy hosszantartó frissességet okozzon a használójának. Emiatt nálam csak azért kap 2 csillagot, mert amúgy szeretem ezt a márkát. Egy biztos, ilyet többet nem vedzek, hiába gyártják Dubaiban...