Pagalu

Regisztráció dátuma: 2015. április 8.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín
Korcsoport: >54

Regisztráció dátuma: 2015. április 8.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín
Korcsoport: >54

Himalaya Herbals Sensi White Gyógynövényes Fehérítő Fogkrém Érzékeny Fogakra

Himalaya Herbals Sensi White Gyógynövényes Fehérítő Fogkrém Érzékeny Fogakra
2020. április 30.

Nos nemrég vettem egy tubussal. Az érzékeny fogaim valóban kevésbé érzékenyek, nyilván nem is vártam, hogy teljesen érzéketlenné váljanak. Fehérítő hatása nem észlelhető, de nem is lesz rosszabb színe a fogaknak, mint azelőtt. Kicsit kevesebb SLS is elég lenne, mert túl erősen habzik. Ami furcsa még a Sensi-Relief-hez vagy az Active-White-hoz hasonlítva, hogy ennek van lejárati ideje, azoknak nincs. Vagyis ez nem tartható el korlátlan ideig, persze kinyitás nélkül értve. Összességében 4 csillagot megér.

Elmex Fogszuvasodás Elleni Fogkrém

Elmex Fogszuvasodás Elleni Fogkrém
2019. július 16.

5 évnyi Himalaya Herbals "szerelem" után nemrég visszatértem ehhez. A HH termékek minősége - véleményem szerint - romlott. Tele vannak SLS-el, frisseségük pedig gyorsan elillan.
Szóval az Elmex, emlékeim szerimt, régen is pont ilyen volt, azaz évtizedek óta stabil és magas minőség. SLS-mentes, tehát nem habzik úgy a szám, mint a veszett kutyáé.
Hosszabban tartó frissesség is jellemzi, anélkül, hogy tele lenne csípős menthollal.
Nyilván aki az erősebb mentaízhez szokott, annak ez visszafogottabb. Ami viszont 5 csillagos simán, az a kiváló összetétel (INCI). Az aminfluorid minden más hatóanyagnál jobb a fogszuvasodás ellen.
Szóval én csak pozitívumokat tudok felsorolni!
Nem is értem, hogy tudtam évekre elcsábulni egy másik (ráadásul rosszabb) márkához?
Egyedül az árát lehet kritizálni, de ugye a minőséget meg kell fizetni. Mondjuk akciósan el lehet csípni itt-ott duopack változatban, akkor sokat lehet spórolni rajta.

Himalaya Herbals Ajurvédikus Fogkrém Természetes Fluoriddal

Himalaya Herbals Ajurvédikus Fogkrém Természetes Fluoriddal
2019. július 12.

Nos. Először is már nem Himalaya Herbals, hanem Himalaya Since 1930. Gondolom tulajdonosváltás történt. A gyártás is nagyrészt átkerült Indiából az Egyesült Arab Emirátusokba. Ez még nem lenne baj. De. 5 éve csak HH fogkrémeket használok és azt tapasztalom, hogy romlott a minőségük, főleg ami az ízüket illeti. A szájfrissesség, mondjuk úgy - Rúzsa Magdi slágeréből idézek - "gyorsan elillan". Szvsz az SLS tartalmukat megnövelték. Mire alapozom ezt? Arra, hogy iszonyatosan habzanak és szörnyen szárítják a szájat! Mindegyik verziójuk, de az alap "dental cream" a legjobban. Sajnálom, mert 5 évnyi "házasságot" nehéz lezárni, de én ezt fogom tenni. Visszatérek a régi kedvencemhez, a sima (piros) Elmexhez. Ennél ugyan kicsit drágább, viszont nem tartalmaz SLS-t és az aminfluorid tartalma valóban védi a fogakat. Persze az már más lapra tartozik... R.I.P HH!