Palomita

Regisztráció dátuma: 2016. augusztus 25.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)

Regisztráció dátuma: 2016. augusztus 25.
Bőrtípus: Normál

Megnézem

Un Jardin Apres La Mousson EDT

Un Jardin Apres La Mousson EDT
2021. április 14.

A legkülönlegesebb Hermés kertjei közül, legalábbis az én orrom szerint. Hozzáteszem, hogy mindegyik nagyon tetszik, a Sur la Lagune-t birtoklom is, és a Mediterrán kert mellett most ez is felkerült a kívánságlistámra. Meghökkentően egyedi illat, pedig már számos különlegességgel volt szerencsém megismerkedni, ehhez fogható parfümmel még nem találkoztam, és érthetetlen számomra, hogy csak most... Megértem azokat is, akik nem szeretik, lehet, hogy kell hozzá némi illatperverzió és persze kémia, hogy élvezni tudjuk, szerencsére nálam ez most betalált. Féltem a felvágottaspulttól és a húslevestől, mert az ellen még az én sokat 'látott' orrom is tiltakozott volna, de teljesen más élményt kaptam. Valóban megidézi a páradús esőerdőket, távoli, egzotikus tájakat és van egy szolid gourmand-jellege is, gondolom a sárgadinnyés felhangok, és a bors, koriander miatt. Szóval nekem nagyon bejön, örülök, hogy rátaláltam, szomjazni fogom a nyárban, úgy érzem, de igazából most is nagyon jólesik ez a fűszeres, uniszex frissesség. Nem fogja mindenki tetszését elnyerni, de Hermésék egyébként sem erre törekszenek, és az az igazság, hogy én sem.

Hermès Un Jardin Sur La Lagune EDT

Hermès Un Jardin Sur La Lagune EDT
2021. január 14.

Most bizony bajban vagyok. Ha az eddigi kedvenceimre 5 csillagot adtam, rá 6-ot kellene. Hermés összes kertje gyönyörű, de ő lett végül az enyém. Tényleg bármelyiknek tudnék örülni, ha ajándékba kapnám, de egyedül ennél éreztem azt, hogy muszáj beszereznem, hogy szükségem van rá. Egyszerűen képtelen voltam kiverni a fejemből. Annyira friss és tiszta illat, de a többi tesójával ellentétben nem érzem uniszexnek, az én bőrömön ez egy hipernőies illat. Üde, krémesen virágos, bódítóan liliomos, és a tengeri jegyeket is határozottan érzem. Boldogságos, napfényes illat, nemcsak nyárra.
Egyébként meglepően tartós. 2 pici kis fújás egész nap elkísér.

Escada Flor Del Sol EDT

Escada Flor Del Sol EDT
2020. október 25.

Ciki vagy sem, pláne 32 évesen, én bizony vállalom, kedvesek a szívemnek az Escada limitált illatai is. A parfümös polcomon barátságban megférnek egymás mellett a nagy klasszikusok, a niche ínyencségek és az egyszerűen nagyszerű, egynyárinak tervezett, mégis sok-sok meleg évszakon át hűséges társsá váló vidám, gyümölcskoktélra emlékeztető illatok. Amikor minden bonyolult körülöttem és bennem, segít lecsillapodni a gondtalan, könnyed tengerparti hangulat, ami az összes Escada sajátja. A "bezzeg régen minden jobb volt" egészen eddig tartotta magát nálam, ugyanis a Rockin' Rio és a Pacific Paradise óta ez az első üveges szerzeményem tőlük, és örülök, hogy éppen most, ezen a borongós őszi napon ruháztam be egy 50 ml-es kiszerelésre. Édes? Hát naná! Pofátlanul fiatalos? Még jó! Igenis van létjogosultsága a limitált Escadáknak 30 fölött is! :) Egyébként nem olyan szimpla, mint elsőre várnánk, a tequila - ami szerencsére diszkréten a háttérben marad - és a dália némi fanyarsággal, kesernyésséggel támogatják meg a gyümölcsöket, így az én orrom szerint ez picit felnőttebb alkotásra sikeredett a korábbiaknál. Természetesen 5 csillag, mint a cancúni szálloda, ahonnan most képzeletben csodálom a fürdőzésre és koktélozásra csábító, szürreális színekben pompázó karibi tengerpartot.