Palomita

Regisztráció dátuma: 2016. augusztus 25.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)

Regisztráció dátuma: 2016. augusztus 25.
Bőrtípus: Normál

Megnézem

Moschino Cheap and Chic I Love Love

Moschino Cheap and Chic I Love Love
2022. május 22.

A "munkábajárós" és "nyáronelfújkodós" jelzők talán nem a legmeggyőzőbbek, de nagyon jó kis illatnak tartom, és elsősorban kánikulai munkanapokra és gondtalan balatoni kiruccanásokra gondolván landolt a kosaramban egy 30 ml-es kiszerelés. A legjobb barátnőmnek volt régen egy már nem gyártott Givenchy parfümje, Absolutely Givenchy, és igaza van, nagyon hasonló egymáshoz a 2 illat. Csak azért 4 csillag, mert az 5-öt már szigorúan a legnagyobb kedvenceimnek tartogatom, de egyébként ebben sem találtam kivetnivalót: pozitív értelemben "csitris" illat, késő kamasz-, kora felnőtt éveimre emlékeztet, amikor még nem nehezült ennyi súly a vállamra, vártuk, hogy kitörjön a vakáció, hogy felfigyeljen végre ránk az a bizonyos srác a buliban, és minden annyira egyszerűnek tűnt még, amit kigondoltunk, hogy szeretnénk megvalósítani. Nem sok bonyodalomban volt részünk abban az életszakaszban, és ez sem egy bonyolult kreáció, viszont nagyon vidám, könnyű, mégis tartós és jól projektáló krémes-citromos illat. Rajtam egyébként kevésbé vizes jellegű, mint a Light Blue, annál picit testesebb, és ahogy írtam, krémesebb. Ha minőségében kissé el is marad a Montale Soleil de Capritól, engem inkább arra emlékeztet az Absolutely Givenchy mellett.

Sarah Jessica Parker Covet

Sarah Jessica Parker Covet
2022. május 16.

A sztárillatok között, ár-érték arány tekintetében, meg úgy egyébként is kiemelkedő illat. Úgy különleges, hogy közben nem hivalkodó, a szillázsa, tartóssága sem hagy kivetnivalót maga után, de mégsem túl erős, hanem kellemesen körbeleng órákon át. Egész napot rajtam azért nem bír, frissítés szükséges, na de 100 ml-es mennyiségnél ilyen ár mellett nem húzom a számat érte, főleg ha eszembe villan némelyik huszon-harmincezres niche, aminél már elégedetten mosolygok, ha fél óra után még érzem én is magamon, hát még ha a környezetem is észreveszi.
Mindenkinek jó szívvel ajánlom legalább egy próba erejéig, de azoknak különösen, akik valami nem szokványos illatélményre vágynak, ám nem tudnak vagy egyszerűen csak nem akarnak több tízezret kiadni egy parfümre. Minden évszakban megállja a helyét, rajtam most tavasz végén, illetve nyáron a virágos jegyek és a citrom dominálnak, halvány csokoládés aláfestéssel, ami egyáltalán nem lesz gejl, a melegben is jól működik, bár a nagyon hard kánikulában még nem próbáltam. Hűvösebb időben citromos-levendulás nyitás után isteni fás-púderes csokoládés egyveleg bontakozik ki a bőrömön, pedig először tartottam tőle, hogy valami katyvasz lesz a nem hétköznapi összetevők "összeeresztéséből", de a végeredmény meglepően harmonikus, puha és gömbölyű :)

Burberry Her EDP

Burberry Her EDP
2022. május 13.

Rosszul leszek, ha megérzem a melegben, tömegközlekedésen, egyéb zárt térben. Émelyítő, fullasztó, műanyag illat - számomra, és tényleg bocsánat a rajongóitól, akik tudom, sokan vannak. Valóban Baccarat-vonal, ami hiába exkluzívabb darab, ugyanez vele a problémám, semmivel nem találom jobbnak, szóval akinek bejön az az illatvilág, annak a Burberry egy pénztárcabarát alternatíva lehet. A környezetemben többen használják, így tanúsíthatom, hogy tartós, és tekintélyes hatósugárral rendelkezik.