Best of Beauty 2019

PAncsi79

PAncsi pipereasztala
Regisztráció dátuma: 2012. augusztus 11.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Bőröregedés

PAncsi pipereasztala
Regisztráció dátuma: 2012. augusztus 11.
Bőrtípus: Normál

The Ordinary Mineral UV Filters SPF30 with Antioxidants

The Ordinary Mineral UV Filters SPF30 with Antioxidants
2019. március 19.

Update:
Tavaly nyáron végül nem használtam el, mert találtam egy újabb kedvencet, most viszont ráálltam a felbontott termékek elhasználására, így előkerült ez is.
Gondoltam teszek egy próbát vele most télen is és jelenleg úgy tűnik, egyáltalán nem bántam meg a döntésem.
A téli hófehérségemet egy picit felerősíti ugyan a fehéres-szürkés színe, de egész jól el tudom dolgozni a bőrömön, ráadásul alapozó alatt ez egyáltalán nem is zavaró. A szokásos True match alapozó szépen mutat rajta, így a nyár beköszöntéig még valószínűleg elhasználgatom majd.
Adok neki még egy csillagot, mert talán annyira mégsem rossz, mint amennyire az elején nem szerettem, bár tény, hogy a Paula's Choice kék fényvédőjét illetve az új kedvencemet, az Australian Gold színezett fizikai fényvédőjét meg sem közelíti, de ez nem csupán a minőségére, de az árára is igaz.

2018. július 17.
Látszik, hogy nyár van, sorra tesztelgetem a fényvédőket :)
Talán tavaly óta várom, hogy megjelenjen az Ordinary fényvédőcsaládja, hisz ilyenkor nyáron úgyis elkél egy-egy olcsóbb fényvédő is.
Amikor kijöttek az első vélemények, elbizonytalanodtam, hogy talán nem is kellene megrendelnem, de végül engedtem a csábításnak, hisz egy nem pocsék minőségű fizikai fényvédő nálam előbb-utóbb úgyis elfogy (emellett nagy előnye az is, hogy nem drága).
Az Ordinary termékekről úgy általában el lehet mondani, hogy valaki vagy szereti, vagy utálja őket, szerintem nagyon sokat számít, hogy ki milyen állagú termékeket részesít előnyben. Számomra például a vizes állagú szérumjaik nagyon bejöttek, de a krém állagú termékeik általában túl szilikonosak.

Ami tetszik benne:
Könnyű felkenni-eloszlatni (köszi szilikon),
nem bántja a bőröm, köszönhetően a fizikai fényvédőknek,
olcsó, könnyen elérhető
szépek az összetevői (semmi káros, viszont vannak benne régi kedves ismerősök - helló astaxanthin!)

Ami nem tetszik benne:
a fehér fátyol, amit a sűrű, szürkés színű (elsőre kissé riasztó) krém maga után hagy;
a sűrű szilikon miatt számomra kicsit fullasztó a viselete;
nagyon fénylik a bőröm délutánra (ha viszont nem hidratálok alá, húzódik a bőröm - ördögi kör)

Elképzelhető, hogy télen jobban fogom szeretni ezt a sűrű állagot, de most ez is csak egy olyan fényvédő, amit lassan elhasználgatok, de a kedvenceim közelébe sem ér még akkor sem, ha ez negyedannyiba kerül ...
Azt hiszem ez is amolyan hétvégi vagy sportoláshoz használt fényvédőm lesz, amikor nem kell a sminknek tökéletesen tartania hosszú órákig
(én pedig az idei évre befejeztem a kísérletezést a fényvédőkkel)

Geek & Gorgeous 101 C-Glow 15% C-Vitamin Szérum

Geek & Gorgeous 101 C-Glow 15% C-Vitamin Szérum
2019. január 29.

Nagy rajongója lettem a Geek & Gorgeous márkának!
Ár-érték arányban szuper termékek, könnyen elérhetőek és ráadásul magyar márka... Amit csak lehet, innen vásárolok már és a tudatos bőrápolásra fogékony ismerőseimet is erre buzdítom. Így pedig még a szuper tanácsaimért is bezsebelek néhány plusz pontot, mert akinek csak ajánlottam eddig, mindenkinek bevált :)
Az én bőröm mostanra vízhiányos normállá szelídült, az öregedés apró jelein kívül - úgy érzem - nincs semmi bőrproblémám, így elsősorban arra figyelek, hogy minél több öregedésgátló és könnyű hidratáló terméket sűrítsek a rutinomba. Tökéletesen megfelel erre a célra ez a termék!
Hűtőben tartom, reggelente pár cseppet felviszek az arcomra, jól hidratál, a foltjaim mintha halványodnának is már, valamint kicsit hűsít is, ami reggelente rám fér. Az állaga számorma tökéletes, pont az ilyen vízszerű szérumokat szeretem, mert ezeket jól tudom rétegezni.
Szuper termék, biztosan újravásárolom és alig várom az újabb "családtagot"!

Geek & Gorgeous 101 Ha 5 Rich

Geek & Gorgeous 101 Ha 5 Rich
2018. szeptember 21.

Volt néhány negatív tapasztalatom HA szérumokkal: az alapvetően vízhiányos bőrömet tovább szárították, mivel nem volt elég a rájuk kent vízbázisú arckrém, a bőröm mélyebb rétegeiből szívták el a vizet. Emiatt ezt a terméket nem is mertem megrendelni egyből a megjelenésekor, mert féltem, hogy ezzel is ugyanígy járok, ám a sok pozitív vélemény hatására végül beadtam a derekam (no meg közrejátszott az is, hogy bíztam a márkában, Judit neve azért sokat jelent a krémek esetében...)
Ha lúd, legyen kövér alapon a Light és a Rich verziót is megrendeltem - a light verziót reggelre, a Rich verziót pedig éjszakára szántam.
Esténként a BHA hámlasztó után viszem fel ezt a szérumot és nagyon elégedett vagyok a hatásával. Feltölti a bőröm, nagyon jól hidratált érzést ad. Tökéletesen működik önmagában is, de ha nem felejtem el / van időm, fújuk rá némi ásványvizes sprayt is. Érezhetően puhább, jobb a bőröm állaga, mint enélkül (én viszek fel rá arckrémet is, de érezhetően kevesebbre van szüksége a bőrömnek, mint korábban).
Nem érzem egyébként sokkal nehezebbnek a light verzióhoz képest, bár reggel még nem használtam (de majd teszek egy próbát hétvégén).

1 MÁRKA

2 ÖSSZETEVŐ