PaNel95

Regisztráció dátuma: 2017. január 27.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2017. január 27.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Alfaparf Style Stories Thermal Protector Hővédő Spray

Alfaparf Style Stories Thermal Protector Hővédő Spray
2020. február 15.

Alfaparf fodrászatba járok. A fodrászom ilyet használ a hajamon.
Hajvasalás előtt fújta be a hajam minden kis szegletét. Egyáltalán nem lett egy kicsit sem nedves a hajam tőle, nem csomósodót össze és én magam is éreztem, hogy a hajam alig melegedett fel vasalás közben és nem nehezült el a hajam és nem is zsírosította.
Itthonra is be fogok szerezni belőle. Amit eddig láttam és éreztem belőle, maximálisan adja azt, amit ígér.

Schwarzkopf Gliss Kur Bio-Tech Restore Hajpakolás

Schwarzkopf Gliss Kur Bio-Tech Restore Hajpakolás
2019. december 15.

Ami nekem először furcsa volt a termékben, az az illata volt. Eléggé krémes, erős illata van. Kicsit hasonlít a Nivea krémére. Az állaga is elég sűrű, krémes. Igazából olyan érzés volt, mintha egy testápoló krémet kenegetnék a hajamra. Elég nehéz krém.
Én vagy fél órát biztos rajtahagytam a hajamon. Kb. a fele hosszára kentem fel.
Kimosni nagyon nehéz volt. Sőt, inkább úgy mondom, teljesen ki sem sikerült mosni a hajamból. Szerintem jó negyed órát öblítettem, de közben is éreztem, hogy még mindig rajtamaradt a hajamon.
Hajmosás után a hajam jól ki tudtam fésülni, nem használtam már rá semmit, se hajvégápolót, se kifésülő sprayt. Azonban a hajamban valóban benne maradt. Hajszárítás után a hajam összetapadt és el volt nehezülve. Másnap olyan volt, mintha már 1 hete nem mostam volna hajat.
Elhasználom, de csak úgy, hogy hajmosás előtt teszem fel a hajam alsó harmadára, és utána samponozok. Így kijön belőle teljesen, de nem tudom mennyi hatása marad meg. Viszont így használva is ki tudom gond nélkül fésülni a hajamat, szóval gondolom így is használ valamelyest.

UP: Végül úgy használtam el, hogy hajolajat öntöttem hozzá, összekevertem és ezt a hígított verziót oszlattam el a hajvégeimen. Csak javítani tudott rajta a hajolaj! Kibírtam mosni legalább a hajamból. Mivel nem akartam kidobni a kukába, ezért inkább használhatóbb és kimoshatóbb állagúra "fejlesztettem". Nyilván a hajolaj mellett semmi szükség nem lett volna rá, hogy ezt használjam, mert nem kellett ennek a pakolásnak semmilyen eleme se, mert semmi pozitívumot nem adott semmilyen összetevője, tulajdonsága.

Tangle Teezer The Wet Detangler

Tangle Teezer The Wet Detangler
2019. december 15.

Mikor láttam, hogy van kifejezetten vizes hajra való, úgy döntöttem, mégis beszerzek egy Tangle Teezert.
A fodrászom a sima változatát próbálgatta többször is a hajamon, de mindig lecserélte, mert az én hajamhoz annak nem voltak elég hosszúak a fogai. Annak ellenére sem tudta vele a hajtövem közelében sem normálisan kifésülni a hajam, hogy kisebb tincsekre feltűzte a hajam, és azokat egyesével kibontogatva próbálta átfésülni.
Sajnos nem hasonlítottam össze ennek a fogainak a hosszát az eredetiével, mert gyanítom ugyanakkorák. Ugyanis otthon döbbentem rá, hogy bizony a hajtöveimtől ezzel sem tudok fésülködni, és sokkal tovább tart a tincsekre feltűzdélés miatt a fésülködés. Viszont talán mintha picit könnyebb lett volna a fésülködés vele azokon a részeken, ahol nem volt túl sok dolga, de fésülést könnyítő spray használatával is néhol igencsak húzta a hajamat és volt olyan gubanc, amihez inkább a régebbi, egysoros fogazatú fésűmet vettem elő, mert ez csak mégjobban összekuszálta a hajamat. Pedig nem olyan hű de hosszú a hajam, és alighogy van benne néhol egy kis hullám, ami hajmosáskor gubancolódik.
Még próbálgatom, de nem fűzök ennl több reményt hozzá, mint amit eddig produkált.
Én eddig természetes fa fésűt, és igazi disznósőrtés hajkefét használtam a hajamra. Mivel egyik fésű sem kifejezettem vizes/nedves hajra van kitalálva, ezért is gondoltam, hogy kipróbálom ezt, ha már annyian ódákat zengenek róla, de engem nem győzött meg. Mondjuk mivel nekem az eredeti sem jött be, nem is értem, miért gondoltam, hogy ez mad be fog. Ennyi pénzért többet vártam volna. Mert a fa fésűm ennek a negyedébe került körülbelül, és az még ráadásul antisztatikus hatású is, a disznósörtés kefém pedig meg van már vagy 8 éve, de az már akkor 6000+ forint volt, és az valóban igazi, minőségi, még mindig jó állapotban lévő hajkefe. És mindkét fésűm szépen bontja a hajam, és nem roncsolja, nem húzza egyik sem a hajamat. És ez is ennyi pénzért azért egy felső(bb) kategóriás terméknek számít, de én azt a hatást mégsem kaptam meg tőle, amit vártam, amiért azt mondjam, hogy igen, megérte az árát. Mondjuk lehet én vártam tőle túl sokat, ezért is ért csalódás.
Nálam ez 3 csillag, mert még egyelőre mindig vegyes érzéseim vannak vele kapcsolatban, és nem tudok még hova tenni ezt a hajkefét.