pankafru

Regisztráció dátuma: 2016. április 25.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2016. április 25.
Bőrprobléma: Vízhiány

Krémmániás adás-vétel

Krémmániás eladó: 5 eladás
Megnézem

Dr.Ceuracle Royal Vita Propolis 33 Ampoule

Dr.Ceuracle Royal Vita Propolis 33 Ampoule
2020. február 23.

Február 23: Végül pont három hónapig volt elég a 15ml-es ampulla minden napi, reggeli használat mellett. Annyira megszerettem, hogy most bontottam egy 30ml-es ampullát. A 4%-os niacinamid tartalma miatt a hegek halványításában láthatóan segített, bár a TIAM 10%-os ampulláját szeretném kipróbálni ezen a fronton. Viszont nagyon sima és puha az ampulla után az arcom. Az A'pieu Hamamelis krémjével együtt használom az utóbbi időben és nagyon jó kombónak tűnnek a problémásabb területeken. Arról is írok külön véleményt. Marad az 5 csillag, a háromhavi használat után is.

Nov 22: Valamilyen vitaminos, ápoló szérumot kerestem az őszi-téli hónapokra. Több hasonló összetételű termék közül végül erre esett a választásom és nagyon jól ráéreztem. A kapcsolatunk még rövid, egy hete tesztelem még csak, de ígéretesnek tűnik.
Egy sűrű sárga, ragadós szérum, ami könnyen terül és maradéktalanul beszívódik. Nagyon jól hidratál és egészséges bőrképet ad. A korábbi minimális feszülést is megnyugtatta. Az arcom száraz és zsírosabb részei is ugyanúgy szeretik. Eddig nem okozott sem irritációt, sem pattanásokat.
Reggel használom, este a Celimax hidratáló szérum és Isntree fermentált szérum váltja fel a rutinban. Igazi luxusérzés használni, egy szérumtól ezt is várom. Egyetlen hátrány a kiszerelés mérete. Talán napi egyszeri használattal másfél-két hónap, amíg kihúzza. Bár lehet, hogy ez is optimista hozzáállás. Láttam már 30 ml-es kiszerelést, legközelebb akkorát veszek.
Olyan érzés, mintha megjutalmaznám a bőrömet. Akciósan nem volt az ára sem annyira borzasztó, de erre szívesen költök még. Jár neki az 5 csillag.
Ha kifogy az ampulla, updatelek.

Innisfree Derma Formula Skin Barrier Cream

Innisfree Derma Formula Skin Barrier Cream
2020. január 24.

Update (2020 január): mindennapi használat mellett 3-4 hónapig lett elég a tégely. Sajnos közben sehol sem tudtam ezt a összetételű Innisfree krémet beszerezni, de a közel azonos INCI-jű testvére most fog megérkezni. Majd arról is töltök fel adatlapot és írok véleményt.

(2019 november) Két hónapja használom a reggeli és esti rutin utolsó lépéseként. Vakon rendeltem, egy illatmentes hidratálót kerestem az őszi-téli napokra. Valamilyen ceramidos termékkel akartam felturbózni a rutinomat. Olyant kerestem, amiben nincsen szilikon és nem irritál.
Első használat után egy fényes réteg maradt a bőrömön, valószínűleg túl vastagon kentem. Azóta nagyon keveset teszek csak fel és teljesen beszívódik.
Az állaga sima, krémes. Maximálisan ajánlom érzékeny bőrűeknek.
A folyamatos használat mellet sokat javított a bőröm állapotán. Volt, hogy csak arctisztítás után (pár lépést kihagyva) kentem fel, ha nem volt kedvem és időm máshoz. A korábbi hegek helyét és a száraz területek is rendbe tette. Felkenve olyan, mint egy második bőr. Ami nem véletlen, hiszen az összetevők nagy része megegyezik a biológiai membránok természetes összetevőivel. Így fokozatosan képes helyreállítani és erősíteni a bőrt.

Schwarzkopf Natural & Easy Tartós Krémhajfesték

Schwarzkopf Natural & Easy Tartós Krémhajfesték
2020. január 7.

Az 522-es világosítót és 532 festéket kevertem össze (fél-fél tubus) a vállig érő hajamra éppen elég lett. Nyáron volt egy kis baleset a szőkítő sprayvel és mostanra már le is nőtt. Nagyjából 7-es mélységű kicsit sárgás, picit vöröses lett, a töve meg a természetes hajszínem 6-os mélységű, hamvas. Szóval nagyon magas a hajam vörös pigment tartalma. Nagyjából kiüthetetlen, profi fodrásznál is simán rezes az eredmény, hiába teszünk bele hamvas pigmentet. De megfelelő samponnal nagyon szép maradt. Már egészen megbarátkoztam vele, de még mindig egy árnyalattal virágosabbat szerettem volna.
Aztán a megoldást ennek a két festéknek az összekeverésével gondoltam. Mivel már előtte világosítva volt így tövén kb 20 a hosszán kb 15 percig hagytam. (A két terméknél eltérő festési időt írtak: a világosítónál összesen 45, a festéknél 30 percet.) A töve persze elsőre szép rézvörösben pompázott, mire megszárítottam azért ez jelentősen csökkent. Azt kaptam, amit szerettem volna, kb 7-8 mélységű természetes szőkét, se nem arany, se nem réz, se nem túl szürke, vagy zöld. Persze nem tudom még meddig fog tartani, mert mindent, de tényleg mindent nagyon hamar ledob a hajam. Viszont most nagyon tetszik az eredmény, ami nálam nagy szó.