Parfuwoman

Regisztráció dátuma: 2018. március 16.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)
Korcsoport: -

Regisztráció dátuma: 2018. március 16.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Megnézem

Etat Libre d'Orange Putain Des Palaces

Etat Libre d'Orange Putain Des Palaces
2020. június 24.

Mikor először teszteltem a Putaint,akkor olvastam Pajzs érzékletes ,képekben gazdag véleményét és azonnal beleszerettem ebbe az illatba !
Szexi,púderes nyitás ,de nem az a hintőporos,hanem az Ibolya púderessége viszi a szólamot . Hordoz valami történelmi,vintage jelleget,de korántsem régimódi .Leszáradáskor rajtam nagyon hajaz az Initio Psychedelic love -jára. Mindeközben végig érződik egyfajta pimasz frissesség.( gyömbér vagy mandarin?)
Hm,szóval nem feltétlen egy munkába járós illat... Nagyon szexi,de olyan felnőttesen,kiforottan az.
Azóta a polcomon csücsül és várja az őszt...

Viktoria Minya Hedonist Cassis

Viktoria Minya Hedonist Cassis
2020. június 23.

Igaza van a véleményezőknek,ez egy mestermunka. Ebből a szempontból a Baccarat-hoz hasonlítanám (na nem az illatukat,az teljesen más):hogy lehet viszonylag hétköznapi összetevőkből mesterművet kreálni . De úgy,hogy az nem hangos ,nem túl művészi ,de mégis kiemelkedő és minőségi . Hát Viktoriának ez sikerült .
Én nem szeretem a gyümölcsös parfümöket ,mivel a gimiben mindenki ,borzasztóan mű gyümölcsös lötyikkel fújkálta ,sőt öntözte magát (én Ninát ,aztán Black Xs-t használtam,de csak alkalomra ,suliba sajnáltam ). Már akkor is úgy voltam vele,hogy inkább beosztogatom a karácsonyra kapott illatkát alkalmakra(partyzni),de nem fújkálok olyat,ami nem tetszik ,csak hogy legyen rajtam valami.
De a Cassis egy gyönyörű ,friss,zöldes illat. Érzed benne a lágy ,finom gyümölcsöt ,a zöldjèt ,körülötte virágok és tényleg ,a lengedező fűszálak. Épp most érik a feketeribizli,bár nekünk most csak yostánk van és az nagyon-nagyon más,az illata is,íze is sokkal intenzívebb.
Rendeltem egy discovery setet a hivatalos oldaláról az összes (8 ) illatából és eddig az összes nagyon tetszik. Büszke vagyok rá,hogy ilyen parfümőr viszi jó hírünket . Aki egyébként nagyon kedves,magyarul írt egy közvetlen hangvételű válaszlevelet,hogy úton van a küldeményem. Ez nagyon szép gesztus,csak ajánlani tudom mindenkinek.

Maison Francis Kurkdjian Oud

Maison Francis Kurkdjian Oud
2020. június 22.

Az MFK ház oudjai az egyetlenek,amelyeket szeretek,persze közülük sem mindet. Talán azért van ez így ,mert Francis K. oudjai inkább a sáfrányról szólnak,mint az oudról. Nem hagyja eluralkodni a medicinális,fémes ,fertőtlenítős vagy éppen istállószagú oudot(rajtam általában ezek valamelyikét produkálja ),hanem az egész illatjegynek inkább csak a gondolata ,”szelleme” van jelen,hogy komolyságot,súlyt adjon az illatnak .
Erről az illatról 2 dologra asszociálok:
a sivatagi,száraz,homokos,egzotikus illatvilág. Máskor pedig az uszoda klórosságát idézi fel bennem,szinte látom,ahogy az uszoda gyönyörű kéksége visszatükröződik valakinek az arcán .
Illatjegyekre bontani nem tudom,egyszerűen értetlenül állok előtte ,mint egy zöldfülű illatmániás .
Enyhén édeskés bukéja van,valamint nagyon éteri illat. Én érzem,tartós ,sillage -ról nem tudok nyilatkozni.
Azt megfigyeltem,hogy borongós napokon(amikből mostanában bőven kijut) szívesebben nyúlok érte .
Tényleg mestermű ,kedvenc parfümőrömtől. 💞