peachyglow

Regisztráció dátuma: 2017. november 3.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2017. november 3.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Vízhiány

Maybelline Lip Lifter Gloss

Maybelline Lip Lifter Gloss
2021. április 25.

Jajj gimis korom óta nem volt szájfényem, de nem bírtam ki és megvettem ezt, főleg mivel a Fenty dupejának kiáltotta ki mindenki, viszont hozzá kell tennem, hogy nagyon sokallom ezt a pénzt egy ilyen kencéért. Az emlékeim a szájfényekről, hogy ragcsos, mentolos trutyi, amiről azt hittem, hogy nagyon menő és szexi, de igazából beleragad a hajam és 10 perc után letörlöm. Na azért ez annyiban más, hogy nem nehezíti el az ajkaimat, nem ragadnak össze és lehet, hogy ügyesebb vagyok mint 16 évesen, de nem tapadnak hozzá a hajszálaim a számhoz sem. A Moon árnyalat van meg, vannak benne csillámok, ahogy a tubust nézem de felkenve nem darabos vagy ízléstelen, nem mellesleg a csomagolása is nagyon igényes. Az applikátor engem nem zavar, de az árnyalathoz is kompatibilis, nem kell óvatoskodni a felvitelkor és szerintem kifejezetten praktikus, mert sitty-sutty kész is van. Teszek alá egy kontúr cerzuát (attól függően, hogy milyen smink van rajtam) és arra teszem fel, de van amikor semmit sem viselek csak és kizárólag ezt. Nagyon ráfüggtem a használatára, szerintem fiatalít, csinos és tényleg kicsit teltebbé varázsolja az ajkakat. Több árnyalatot nem fogok venni, nem szeretem felhalmozni és aztán nem elhasználni a termékeket, mert így sokkal jobban értékelem amim van és szerencsémre elsőre csodás árnyalatot választottam. A tartósságát tekintve elfogadható, kb egy-két órát kibír, ami nyilván nem hangzik soknak de egy szájfényt nem úgy visel az ember, mint egy folyékony (matt) rúzst.

Catrice Demi Matt Ajakrúzs

Catrice Demi Matt Ajakrúzs
2021. február 26.

A 110-es árnyalat van meg. Elég nehéz definiálni, mert kicsit bogyós, kicsit barnás-nude színről van szó. Vékony réteget szoktam felvinni és ujjal beletapizom az ajkaimba, hogy még természetesebb legyen, mert elég élénk és feltűnő szín, de így teljesen hordható a hétköznapokon. Nagyon szeretem benne, hogy optikailag fehérebbnek tűnnek a fogaim, ha ezt viselem. A tartóssága azért nem vetekszik egy folyékony rúzzsal, de körülbelül délig bírja munkában, csak evésnél adja meg magát és szép egyenletesen lekopik még ez a feltűnőbb szín is. Nem teljesen matt, de azért szépen hidratált ajkakra ajánlatos felvinni, különben kiszívja belőlük az életet. Többször előfordul, hogy rákenek egy hasonló árnyalatú krémes rúzst vagy szájfényt, mert úgy kevésbé viseli meg a számat. Negatívuma még, hogy borzasztó szaga van a tokban, miután felviszem pár perc múlva ez elillan, csak győzzem kivárni és azért az íze sem eperfagyi. Drogériás viszonylatban nagyon jól sikerült széria, lehet hogy beszerzek más színeket is még.

Geek & Gorgeous 101 C-Glow 15% C-Vitamin Szérum

Geek & Gorgeous 101 C-Glow 15% C-Vitamin Szérum
2021. február 26.

Update: most már elég régóta használom, szerintem 4-5 üvegcsével locsoltam el. Kicsit bővült azóta a rutin, föle teszek tonikot (a skinsmart oldalán ez volt az ajánlott sorrend, magamtól biztos alá tettem volna), hidrataló szérumot, és a krém előtt még néha fátyolmaszkot. Azt gondolom minél több hidratáló réteg kerül rá, annál jobb. Észrevettem egy-egy nagyon-nagyon pici miteszert, de szerintem csak azért, mert itt annyian írtak róluk, hogy nagyítóval kerestem őket. Volt, hogy más C-szérumot használtam ha épp nem tudtam rendelni, kanyarba sincsenek hozzá képest. Ha akárcsak egy napig is kihagyom, sikítozik utána az arcbőröm. Az egyetlen baj, hogy nem merek többet rendelni egyszerre, félek, hogy megromlana. Tényleg nagyon jót tesz hosszútávon.

Nagyon szerencsés vagyok úgy látom, mert a lentebb leírt problémák közül egyik sem jelentkezett a termék használatakor. Az alap illata valóban fémes, de ha egy rutin része viszonylag rövid idő elteltével már nem érződik, és nekem egy egyszerű kézmosással a kezemről is eltűnik. Tök jól beszívódik, napi egyszer használom (mikor-hogy jön ki, hogy reggel vagy este) és locsolom a nyakamra meg a dekoltázsomra is, tényleg elég híg de a pipettás módszer megkönnyíti a felvitelt, én közvetlenül a célterületre viszem fel. Nem lettem miteszeres, nem büdösödött be vagy változott el a szérum színe. A kollagéntermelés serkentését nyilvánvalóan nem tapasztalom 1-2 hónap használat után, de tényleg szebb a bőröm összképe és ezt viszont instant lehet látni, mert egészséges fénye lesz, kisimultabbnak tűnök és nem tudom hogy csinálja, de kevésbé vagyok karikás. Engem nem zavar, hogy hűtőben kell tárolni a nagy melegben kifejezetten jól esik, hogy hideg a cucc, majd télen meglátjuk, hogy állok ehhez, valószínűleg akkor kelleni fog a mini üveg a fürdőbe. A G&G HA rich következik utána a végén egy hidratáló és kész is, nagyon bevált így, remélem hosszabb távon is működni fog a dolog.
Egy kicsit mókásabb megjegyzés: néha előfordul (főleg az elején, amikor elkezdtem használni, akkor volt jellemző), hogy felvitel után egy pár percig csikizve viszketett az orrom sarka, nem tudom másnak is volt-e ilyen. Nem volt irritáló, inkább vicces és aztán el is múlt nagyon gyorsan.