Pecci

Regisztráció dátuma: 2019. március 13.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2019. március 13.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Langhaarmädchen Intense Repair Hajolaj

Langhaarmädchen Intense Repair Hajolaj
2020. június 18.

2019.09.
Egyszerűen imádom ezt a szert! Szépen ápolja, hidratálja a hajat, csillogó, puha, fényes, jó illatú lesz tőle a hajkorona, és pluszban, ahogy észrevettem, a hajszárító hőjétől is véd. Tökéletesen épségben tartja az ép hajszálakat és tényleg jól funkcionál a hosszú haj eléréséhez: véd, hogy ne kelljen vágatni. Ami töredezett hajvégeket illeti, azt csak az olló tudja rendbetenni, egy hajápoló olaj erre nem képes, ilyen hatást senki se várjon tőle.
Olajhoz képest hígabb, folyósabb állagúnak tűnik nekem (Cien makadamia diós hajolaj után), de különösebb baj nincs vele. A használati útmutató alapján vizes hajra szoktam használni két/három pumpálásnyit hajmosás után, de inkább kettőt, mert nagy adagot nyom ki az adagoló. A felszívódása a terméknek jó, zsíros réteg nincs utána, maradéktalanul beszívódik a hajba és azt nem nehezíti el. Ma megyek és betárazok belőle még, hogy legyen tartalékban.

Update 2020.06.18.
9 hónapos használat után egy kis beszámoló: november óta ma jutottam el fodrászhoz először frissítő-vágásra, és hála a hajolajnak, illetve az ionizálós hajszaritomnak, csupán 1 centit (!) kellett belőle visszavágni, annyira szépen ápol és rendben tart az olaj. Olcsó, jó, hatékony hajápolási termek, és azt adja, amit ígér. A fele még megvan úgy, hogy minden hajmosás után használom (minden másnap hajatmosok). Nem romlott a hatása z idők során. Megéri rá beruházni.

Himalaya Herbals Sensi White Gyógynövényes Fehérítő Fogkrém Érzékeny Fogakra

Himalaya Herbals Sensi White Gyógynövényes Fehérítő Fogkrém Érzékeny Fogakra
2020. május 31.

Páromnak visszatérő probléma volt a foginyverzes és érzékenység, illetve az érzékeny fogak. Amióta ezt használja, ezek a gondot megszűntek, és plusz hátasként még a fogai is fehérebbek lettek. Megeri megvenni ezt a fogkremet, mert hosszutavu hasznalat mellett egy csodaszer. Maradunk mar ennel a fogkremnel.

Update: Negyedik hónapja használjuk (én is kedvet kaptam a hasznalatahoz) és sajnálatos módon a kezdeti jól funkcionálása után valami történt: A fogainkat rettenetes módon érzékenyíti a hidegre és a melegre, fogfájást okoz és előhozta a fogínyverzést is.

Remington Pro-Air-Shine Hajszárító

Remington Pro-Air-Shine Hajszárító
2020. május 25.

A hatékony hajnövesztés első számú szabálya az, hogy alakíts ki egy jó hajápolási rutint, amelynek az egyik legfontosabb eleme a megfelelően funkcionáló hajszárító, amely nem teszi tönkre a hajat.

2019 novemberében a mell alá erő hosszúságú göndör, vöröses hajam le kellett vágatnom kulcscsontig érősre, mert borzalmasan törött, sprőd volt a vége, ráadásul emiatt kócolódott is. Hiába használtam különféle töredezettség elleni, hidratáló hajápolási termékeket, amikor a hajszárítóm szétroncsolta-égette a hajam úgy, mintha hajvasalóztam volna, amit pedig nem szoktam.

Szóval tavaly november óta, amióta a hajam levágattam, beszereztem egy Remington Pro-air 2200-as hajszárítót, ami már ionizáló technikás, és ennek köszönhetően a hajam fél év alatt vissza tudott nőni 20 cm-t, mert kíméli a hajat szárítás közben: nem töredezik a vége, hidratált marad, hiszen nem éget, ezáltal nem is megy tönkre a loboncom.
Megéri beruházni egy ilyen hajszaritóra, mert gyorsan szárít úgy, hogy a haj egészséges marad és fényes, hidratált. Életem egyik legjobb döntése volt a márkától vásárolni hajszárítót, és beépíteni a hajápolási rutinomba.

(Hozzáteszem, hogy a hajápolási rutinomat a hajszárító váltásával teljesen meg is változtattam, hogy egészséges haj nőjön vissza, és ha lehet, gyorsabb legyen a hajnövekedésem, valószínűleg ennek is köszönhető a gyorsan visszatérő hajhosszom. Nem festetek már egyáltalán, leálltam a különféle csodákat ígérő hajvitaminokkal és azzal, hogy 20 féle hajápolasi termékkel terrorizálom a hajam: csupán a fejbőrömnek megfelelő sampont használok, utána olajos hajbalzsamot, heti egyszer hajpakolást, szárítás előtt minden esetben hajvégápolóolajat. A hajam így egészséges, töredezésmentes, fényes, puha, és hosszabb időn keresztül friss. Annyira jó állapotú most, hogy a fodrászom azt mondta, gyakorlatilag nem kell belőle visszavágni semmit.
Aki hajat szeretne növeszteni, annak még egy pro tipp: igyál sok vizet, táplálkozz rendesen es egészségesen. A túlzott fogyókúra a hajadon borzasztó nyomokat tud hagyni, egészséges haj csak egészséges test mellett tud növekedni.