PepsiLeParfum

Regisztráció dátuma: 2019. április 24.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Egyenetlen borfelszín

Regisztráció dátuma: 2019. április 24.
Bőrtípus: Száraz

Megnézem

New Notes Latte Mimosa

New Notes Latte Mimosa
2024. április 24.

A nő a fejemben, aki viseli:

A nőies nő vagy úgyis mondhatnám, hogy az elegáns nő illata. Elegáns, elképesztően határozott, céltudatos. Boss-lady, de nem az elcsépelt, mai divatnak megfelelő, hanem a klasszikus, ikonikus!.

Az illatról:

Virágos, de gyönyörű virág illat. Fogalmam sem volt arról, hogy a mimosa tud ilyen ragyogó lenni.
A ylang-ylangtól édes virágfelhő lesz, majd nem kifejezetten az írisz, a vanília vagy a mósusz érződik, hanem nagyon finom, lágy púderesség, de ne rossz púderre gondoljunk, vagy ódivatúra, hanem isteni finomra.

Valamilyen más illatra egyébként emlékeztet... nem tudom, mire... de mintha már találkoztunk volna. És ez sem kelt bennem rossz érzést, hanem inkább nosztalgikussá tett.

Összességében 5 csillag. Erős, dinamikus illatnak vélem. Modern virágos-púderes. Szofisztikált.

Montale Rendez-Vous À Milan

Montale Rendez-Vous À Milan
2024. február 23.

Elsőre:
Intense cafe, ristretto intense cafe parfümöknek a nagy tesója...
Isteni finom, kávés, enyhén fűszeres karamellás édesség...
Kicsit nekem a black opium ilyen akart lenni anno.... most még szóhoz sem jutok, igyekszem updatelni.

Update:
kicsit nekem erős lett és egy idő után, ahogy viseltem maszkulin is. De érdekes, mert beédesedik és mégis maszkulin, valahogy ezáltal válik számomra "erőssé". Mint minden montale...
Az illat a bazsalikom miatt fogott meg, baromi különlegessé teszi, de sajnos az én orromnak teljesen eltűnt. Ettől függetlenül jó illatnak tartom, csak nem én vagyok.
Nekem nagy kedvencem volt tavaly nyáron a ház fantastic basilic nevű illata is. Ennél az illatnál is a kezdeti bazsalikomosság, ami megadja a hangulatát az illatnak, elszáll. Bár, nem tudom mennyire jó egy munkahelyen bazsalikomszagúnak lenni😅, viszont az illatnak ad egy csavart, szerintem.
Szóval, sajnálom, hogy ez a fajta aromás fűszeresség elillan pillanatokon belül.

Összességében:
kellemes, finom, édes, erős, bulikázós hangulatot keltő, fiatalos illat.
Szerintem klasszikus munkahelyre nem való, sem pasinak, sem nőnek. De ez a saját véleményem.
Tartóssága rendben van, ahogyan a montale illatoknál ez lenni szokott.
Úgy gondolom, érdemes kipróbálni.👌

Atelier des Ors Lune Féline

Atelier des Ors Lune Féline
2024. február 19.

Én leszek a rossz, aki megtöri a varázst...

Kifújáskor ló istálló szag, majd pár mp elteltével a lovak patájára használt mentás ápoló balzsam szag.

Telik az idő.... és előkúszik valami púderes, édes, fás illat. De nekem abszolút nem tetszik, nagyon fura.

Drága, soha nem venném meg nagy üvegében, szerintem nem éri meg az árát.

Hasonlít M.M.Replica By the fireplace illatára, de az viszont jó, nagyon jó. Ez nem.